Krásy jižního Portugalska a Španělska

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Ubytování Hotel 3***
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 29 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

V klidném Cádizském zálivu se líně pohupují malé rybářské bárky, které kontrastují s okolními rozeklanými skalami, na nichž se jako strážní věže tyčí romantické majáky připomínající doby těch nejslavnějších mořeplavců. Přesně takové scenérie můžete spatřit na kouzelném pobřeží Španělska a jeho menšího souseda Portugalska. Nádherná bílá městečka se střídají s pohádkovými plážemi, tradičními vesničkami a úrodnými vinicemi, které rok co rok potěší všechny milovníky skvělého vína. Vydejte se s námi za úžasnou přírodou, historií, ale i současností jihu Pyrenejského poloostrova.

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Málagy. Transfer do hotelu, ubytování – Španělsko.

2. den: GIBRALTAR – TARIFA – BAELO CLAUDIA

Vypravíte se na Gibraltar, britskou kolonii s bezcelní zónou. Čeká vás cesta na mohutnou skálu s krápníkovou jeskyní a jedinou volně žijící kolonií opic v Evropě. Zároveň se vám odsud naskytnou úžasné výhledy na africký kontinent. Dovolujeme si upozornit, že cena za případné využití minibusů ve výši cca 25 EUR za osobu není zahrnuta v ceně zájezdu a bude na místě vybrána od průvodce.  Zastavíte se také v městečku Tarifa, přímo na nejjižnějším bodě evropské pevniny, kde se budete moci projít po mysu Marroquí, jenž odděluje Středozemní moře a Atlantský oceán. Zapomenout nesmíte ani na prohlídku archeologického antického areálu římského města Baelo Claudia, které leží přímo u překrásné pláže Bolonia s vysokou písečnou dunou. Ubytování – Španělsko. PRO VSTUP NA GIBRALTAR JE NOVĚ VYŽADOVÁN PLATNÝ CESTOVNÍ PAS!

3. den: JEREZ DE LA FRONTERA – CÁDIZ – OCHUTNÁVKA CHERRY VÍN

Ve městě Jerez de la Frontera navštívíte Královskou jezdeckou školu, kde můžete vidět výcvik andaluských koní, stáje, sedlárnu, muzeum jezdeckého umění a muzeum kočárů. Cestou do Cádizu absolvujete exkurzi ve vinařství Gutiérrez Colosia, kde ochutnáte několik vzorků sherry vín od nejsušších až po ta nejsladší (degustace není zahrnuta v ceně zájezdu a je dobrovolná). Poté vás čeká prohlídka historického města Cádiz ležícího na úzkém poloostrově, které je patrně nejstarším evropským městem. 

4. den: SEVILLA

Užijete si celodenní výlet do vznešené metropole Andalusie, kde se projdete po monumentálním náměstí Plaza de España a romantickými uličkami staré židovské čtvrti Santa Cruz. Odpoledne si prohlédnete Královský zámek Alcázar s jedinečnou ukázkou arabské architektury a překrásnou největší gotickou katedrálu na světě s hrobkou Kryštofa Kolumba a věží La Giralda, na níž se dá pohodlně vystoupat a kochat se výhledem na celé město.

5. den: FARMA A CAMPO ABIERTO – VEJER DE LA FRONTERA – MYS TRAFALGAR

Vydáte se na prohlídku farmy, kde shlédnete 90 minutové a velmi působivé představení koní a hovězího dobytka, včetně býků chovaných pro koridu. Projdete se také po Vejer de la Frontera, které je jedním z nejkrásnějších „bílých městeček“. Krátce se zastavíte u Trafalgarského majáku, poblíž kterého v roce 1805 došlo ke slavné námořní bitvě, ve které padl admirál Nelson. Ubytování – Španělsko.

6. den - PO STOPÁCH KRYŠTOFA KOLUMBA

Poslední den svého pobytu ve Španělsku se zkusíte vžít do pocitů námořníků, kteří se v roce 1492 vydali s Kryštofem Kolumbem hledat námořní cestu do Indie. Prohlédnete si místa spojená s touto přelomovou plavbou – klášter Monasterio de la Rábida, repliky tří slavných lodí, místo původního přístavu v Palos de la Frontera nebo Kolumbův pomník. Odpoledne přejezd do Portugalska na pobřeží Algarve, ubytování. 

7. den: VOLNÝ DEN V MĚSTEČKU LAGOS

Lagos je bývalé centrum obchodu s otroky, který zde probíhal v dobách objevitelských plaveb. Pro zájemce možnost plavby na loďkách podél skalnatého pobřeží, nebo koupání na překrásných plážích. Ubytování – Portugalsko.

8. den: SAGRES – CABO DE SAO VINCENTE

V městečku Sagres, které kdysi bývalo slavnou základnou pro objevné cesty Portugalců, navštívíte pevnost na skalnatém ostrohu s obří větrnou růžicí vyskládanou z kamenů. Odtud se vydáte na tzv. „konec světa“ Cabo de Sao Vicente – nejzazší jihozápadní výběžek Evropy s majestátním majákem. Cestou zpět si uděláte zastávku v prodejně s tradiční portugalskou keramikou. Ubytování – Portugalsko.

9. den: SILVES –CARVOEIRO – OCHUTNÁVKA VÍN

Prohlídka historického města Silves, jehož dominantou je maurský hrad z červeného kamene. Neminete ani krásnou gotickou katedrálu a toulat se budete malebnými uličkami s bílými domky. Po návštěvě místního trhu s typickými portugalskými dobrotami zamíříte na exkurzi do vinařství, kde pro vás bude připravena ochutnávka vín (degustace není zahrnuta v ceně zájezdu). Poté se ještě vypravíte do bílého městečka Carvoeiro, kde se projdete po dřevěných lávkách s vyhlídkami na velkolepé útesy kolem Atlantiku.  Ubytování – Portugalsko.

10. den: VOLNÝ DEN

Svůj poslední den v Portugalsku můžete využít k odpočinku na pláži a koupání.  Ubytování – Portugalsko.

11. den: ODLET

Odlet do Prahy s přestupem.    

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.