Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Evropa, Portugalsko
Název ubytování Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 20 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Portugalsko je země, která se nachází na samém jihozápadním cípu Evropy, v západní části Pyrenejského poloostrova, kde je jeho jediným pevninským sousedem Španělsko. Země je na západě a jihu omývána Atlantským oceánem. K Portugalsku dále patří také ostrovy Madeira a Azorské souostroví. Nejvýznamnější řeky, které zemí protékají jsou Tejo, Douro a Guadiana, na nichž je vybudováno velké množství kaskádových přehrad.
Podnebí Portugalska je převážně mírné oceánské a na jižním pobřeží Algarve subtropické středomořské. V létě je tedy na pobřeží Algarve suché léto s velmi ojedinělým výskytem srážek a mírným větrem vanoucím od oceánu, zima je potom mírná, deštivá. Mezi severní a jižní částí země panují poměrně velké teplotní rozdíly. Průměrná roční teplota na severu je cca 13°C, oproti tomu na jihu země až 19 °C. Také průměrný roční úhrn srážek se mění v závislosti na poloze - klesá přibližně ve směru od severu k jihu, zhruba od 1200 mm až po 500 mm.
Portugalsko má přibližně stejný počet obyvatel jako Česká republika – 10,5 mil. obyvatel. Rozloha Portugalska je naopak o něco větší než v České republice – 92 tis.km 2 .
Hlavním a největším městem Portugalské parlamentní republiky je Lisabon s více než 550 tis. obyvateli. Je kulturním, správním a především ekonomickým centrem země. Druhým největším městem je Porto na severu země při ústí řeky Douro do Atlantského oceánu. Spolu s Lisabonem a oblastí Algarve patří mezi turisticky nejnavštěvovanější oblasti země. Cestovní ruch hraje stále významnější roli v portugalské ekonomice, do níž přispívá zhruba 5 % hrubého domácího produktu.
Portugalsko je velice rozmanitá země spojená nejen s kulturou vína a gastronomie, ale také historicky velice významná z hlediska zámořských objevů. V průběhu posledních 3000 let se v Portugalsku vystřídalo mnoho civilizací. Své stopy zde zanechala fénická, řecká, keltská, kartaginská, římská i arabská kultura. Díky nim, můžeme dnes obdivovat četné památky z období dávno minulých. Portugalsko je světoznámé i díky výrazným osobnostem portugalské historie a současnosti. Mezi nimi můžeme jmenovat např. spisovatele Luís Vaz de Camões, Fernando Pessoa, José Saramago, portugalského prince a podporovatele zámořských cest Jindřicha Mořeplavce, sportovce Cristiano Ronaldo, Luis Figo a další.

Program zájezdu

Popis

LISABON • ESTORIL • CASCAIS • SINTRA • CABO DA ROCA • COLARES

1. den:

Odlet z Prahy, přílet večer do Lisabonu, transfer na ubytování v centru Lisabonu.

2. den

Lisabon – prohlídka města: náměstí Praça do Commercio, tramvají do čtvrti Alfama s úzkými, křivolakými uličkami s výhledy, kostel s klášterem sv. Vincenta, Largo das Portas s kavárnami, hrad Castelo de S. Jorge – sídlo portugalských králů, dům patrona města sv. Antonína, katedrála Sé ze 12. stol. Dále čtvrť Bairo Alto, kam se dostaneme historickým výtahem Elevador de Sta. Justa. Večerní procházky částí Baixa.

3. den:

Lisabon – pokračování prohlídky města – čtvrť Belém, jízda vyhlídkovým busem, strážní věž Torre de Belém, klášter Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), hrob Vasco de Gama. Fakultativně projížďka lodí podél čtvrti Belém s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, sochu Krista aj. Možnost ochutnávky portugalských vín.

4. den:

Indiv. program v Lisabonu, návštěva muzeí, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí, Oceanarium či pobyt u Atlantiku s koupáním nebo fakultativní výlety: V červnu celodenní výlet vlakem za vínem do PORTA s průvodcem (cca 60 €), druhé největší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, Eiffelův most, ochutnávka slavného portského vína. V červenci cesta a koupání na pobřeží Atlantiku: LISABON, ranní zastávka v tržnici, Cais de Sodré, plážovým vlakem do přímořského ESTORIL (např. James Bond Casino Royal), CASCAIS, historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimãres, fakultat. grilované čerstvé ryby nebo maso, možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, krátká procházka ke skalním útvarům Boca do Inferno („ústa pekla“), na skalnatém pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, přístav plachetnic. V září cesta do vnitrozemí do kraje Alenteja, přes supermoderní 17 km dlouhý most Vasco da Gama s výhledy na čtvrť EXPO 98 a mrakodrapy, EVORA, hradbami obehnané město UNESCO, sídelní město portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám, kostely zdobené azulejos (malované keramické dlaždice), univerzita, pohodová turistika v kraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku, korkové háje a vinohrady, nebo indiv. čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí a možnost návštěvy slavného Oceanária.

5. den:

Fakultativní výlet do Serra de Sintra - UNESCO: Palácio de Queluz, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA, Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence až do roku 1910, možnost ochutnat místní specialitu – dezert Travesseiros, cesta přes COLARES, půvabnou vesničku plnou květin na svazích Serry de Sintra, obklopenou vinicemi, průjezd Národním parkem Sintra-Cascais až na Cabo da Roca, nejzápadnější bod kontinentální Evropy (můžete si koupit i certifikát), zastávka na surfařské pláži Guincho, variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí nebo v červenci celodenní relax na plážích Atlantiku, vláčkem na pláž Cascais, večerní čtvrť Chiado s „fadem“, fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a hudebním programem.

6. den:

Lisabon – dopoledne volno k nákupům ev. prohlídce města dle času odletu, odpoledne odlet do Prahy.

Doprava

Doprava do Portugalska je zajištěna leteckou společností Tap Portugal Předpokládaný letový řád (místní časy):Praha - Lisabon 19:05–21:35, Lisabon - Praha 14:05–18:20 Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4550 Kč• záloha výlet Sintra, Cabo da Roca (5. den) 1 500 Kč• výlet do Porta (09. 06.) – záloha 1 800 Kč• výlet k Atlantiku (20. 07.) – záloha 500 Kč• výlet do Evory (28. 09.) – záloha 1 850 Kč• záloha za večeři s vínem a vystoupením fada 1 300 KčZálohy za fakultativní výlety budou doúčtovány na místě dle skutečných nákladů, konání od 15 os. Předpokládaná částka na vstupy 110 €.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.