Lisabon, Porto

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Lisabon, Lisabon a okolí
Název ubytování Lisabon, Porto
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 23 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

5denní letecký prodloužený víkend
Lisabon - Obidos - Aveiro - Costa Nova - Porto
Program zájezdu
1. den: Praha - Lisabon přílet do Lisabonu, transfer do hotelu, ubytování v Lisabonu, nocleh.2. den: Lisabonpo snídani odjezd do západní čtvrti Belém s řadou památek UNESCO, prohlídka nejvýznamnějších z nich – kostela a kláštera sv. Jeronýma. Návštěva nejznámější lisabonské cukrárny s ochutnávkou dortíku Pastel de Belém, který je tak slavný, že se v celém Portugalsku pečou jeho napodobeniny. Dále přejezd k Belémské věži - nejfotografovanější památce Lisabonu a Památníku Objevitelů. Panoramatická projížďka přes slavná lisabonská náměstí. Pěší procházka po náměstí Rossio přes dolní město Baixa. Možnost obědu v tradiční portugalské restauraci. Po obědě přejezd slavnou historickou tramvají do nejstarší čtvrti Alfama. Po cestě vdechneme atmosféru lisabonských úzkých uliček s domy s typickými balkonky, vyzdobenými kachlíky azulejos a květinami. Na vyhlídce Sluneční brány se nám otevře pohled na řeku Tejo a tajemné ulice Alfamy. Procházka k nejstarší lisabonské katedrále Sé a k vyhlídce Sv. Lucie. Návrat do hotelu, nocleh.3. den: Lisabon - Óbidos - Aveiro - Costa Nova - Portopo snídani se vydáme na prohlídku středověkého městečka Óbidos, které je plné rozkvetlých buganvílií, malovaných domečků, romantických uliček a především nesmíme zapomenout ochutnat vyhlášený višňový likér Ginja servírovaný v čokoládovém pohárku (1 EUR). Poté přejedeme do překrásného městečka Aveiro, zvaného "portugalské Benátky".  Jeho historické centrum s vodními kanály, barevnými dřevěnými čluny plujícími po vodě, rybářské domky, secesní paláce a křesťanské chrámy i moderní domy uchvátí každého návštěvníka. Město si netradičně prohlédneme z lodi Moliceiro, která proplouvá všemi kanály města.  Cestou do Porta se ještě zastavíme v městečku Costa Nova s typickými barevnými pruhovanými domky a krásnou pláží. Přejezd do Porta, nocleh.4. den: Portopo snídani prohlídka metropole severního Portugalska, druhého největšího města v Portugalsku – Porta, jehož centrum je celé na seznamu památek UNESCO. Naši prohlídku začneme u významné katedrály Sé, která se tyčí na kopci Penaventoza. Procházka povede až k Burzovnímu paláci a kostelu sv. Františka s fascinující barokní výzdobou. Poté budeme moci obdivovat nejromantičtější část města – promenádu Ribeira při břehu řeky Douro. Poté se vydáme na protější břeh přes slavný most Luíse I. do Vila Nova Gaia na degustaci portského vína. Návrat do hotelu, nocleh.
5. den: Porto - Lisabon - Prahasnídaně, volný čas, transfer z hotelu na letiště a odlet do Prahy.
Upozornění: Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci. Změna programu vyhrazena. Vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny, kromě těch vypsaných v odstavci cena zájezdu zahrnuje. Minimální počet účastníků 20 osob. Fakultativní příplatky - vstupy dle programu - Oceanárium 16 EUR, večeře s Fado cca 40 EUR, katedrála Sé do Porto (zdarma), klášter 3 EUR, kostel Sv. Františka 4 EUR, oběd v Portu (francezinha) cca 10 EUR, kostel Jeronýmů (zdarma), klášter Jeronýmů 10 EUR, koláček Pastel de Belém 1,10 EUR za kus, oběd v Lisabonu (treska) cca 10 EUR, katedrála Sé do Lisboa (zdarma) a další. Ceny jsou orientační, mohou se mírně lišit.
V ceně zájezdu je zahrnuto: leteckou přepravu v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků: Praha-Lisabon- Porto - Lisabon - Praha, transfer letiště-hotel-letiště v cíli zájezdu, dopravu dle programu, ubytování ve 3* hotelu  v Lisabonu a Portu se snídaní, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce po celou dobu pobytu, 1x dortík Pastel de Belém, projížďka loďkou Moliceiro v Aveiro, ochutnávka portského vína v Portu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
V ceně zájezdu není zahrnuto:  doporučený příplatek za cestovní pojištění (podrobnosti o pojištění naleznete na našich webových stránkách nebo u svého prodejce), turistická taxa v Portu a v Lisabonu cca 2 EUR/osoba/den. Povinný příplatek splatný v místě v zahraniční měně. Platí se v hotelové recepci. Děti do 13 let (12,99 let) turistickou taxu neplatí. Fakultativní služby, vstupy, které nejsou v odstavci cena zahrnuje, místní taxy splatné v místě, spropitné.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.