madeira a Porto Santo

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Název ubytování madeira a Porto Santo
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 21 043 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Madeira - 4* hotely, které se nachází ve Funchalu, jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), s koupelnou, TV a telefonem. Hostům je k dispozici restaurace, bar a bazén. Příkladový hotel na Madeiře: Four Views Monumental. 

Porto Santo - 3* hotely, které se nachází ve Vila Baleira, jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), s koupelnou, TV a telefonem. Hostům je k dispozici snídaňová místnost, někdy bazén. Příkladový hotel na Porto Santo: Praia Dourada.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramPorto Santo: 9 km dlouhá písečná pláž, vodní sporty a turistické trasy • zelená Madeira - velkolepé Údolí jeptišek a botanická zahrada ve Funchalu, tradice v Santaně a Monte • možnost prodloužení pobytu na Madeiře

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu Four Views Monumental **** (nebo podobného) ve Funchalu. Ve večerních hodinách večeře a přenocování. Upozornění! Klienti, kteří přiletí v pozdních večerních hodinách nemají v tento den večeři. 

Den 2
Časně ráno přejezd do přístavu ve Funchal (snídaně formou balíčku na cestu, např. džus/voda, ovoce, croissant nebo sendvič se šunkou nebo sýrem), plavba trajektem do Porto Santo (cca 2,5 hodiny). Porto Santo je malý sopečný ostrov (42 km²), který leží cca 40 km severovýchodně od Madeiry, s hlavním městem ve Vila Baleira - zde se nachází hotely, restaurace a bary, nákupní centrum. Největší atrakcí ostrova je přes 9 km dlouhá písečná pláž, která se táhne z Vila Baleira do Ponta de Calheta. Ti, kdo chtějí aktivně trávit čas, mají na výběr celou řadu atrakcí, jako např.: windsurfing, kitesurfing, potápění a šnorchlování, projížďku na koni nebo na kole. Na ostrově se nachází také tenisový klub a golfové hřiště. Milovníci trekkingu ocení turistické trasy podél Pico de Branco nebo Terra Cha. Odpoledne ubytování v hotelu Praia Dourada (nebo v podobném) *** ve Vila Baleira, pokoje pro 1-2 osoby. Strava: kontinentální snídaně v hotelu Praia Dourada a servírované večeře v hotelu Torre Praia (cca 800 m od hotelu Praia Dourada, hotel zajišťuje transfer na večeři/z večeře, transfer v časových intervalech).

Den 3 - 4
Volné dny, čas na opalování a koupání nebo na samostatné objevování ostrova. Doporučujeme využít fakultativní výlety po ostrově (za příplatek od cca 20 EUR/os.) - nabídku výletů uvede průvodce zájezdu.

Den 5
Po snídani vystěhování. Večer plavba trajektem na Madeiru, večeře na trajektu v samoobslužné restauraci, v ceně: polévka, hlavní chod, dezert, nápoj, káva). Transfer do hotelu Four Views Monumental (nebo podobného) **** ve Funchalu. Přenocování.
 
Den 6
Po snídani prohlídka Funchalu - hlavního města ostrova. Prohlídku zahájíme u Mercado dos Lavradores - nejznámější tržnice Madeiry, kde uvidíme, co právě chytili rybáři, ale také ochutnáme slavné křížaly z různých druhů ovoce např.: maracuje s jahodami nebo banánu s ananasem. Následně procházka starou částí města. Dalším bodem programu bude městská botanická zahrada, kde se lze na 8300 m² seznámit s krásnou flórou Madeiry a celého světa. Dalším bodem programu bude Monte - okouzlující vesnice ležící nad hlavním městem Funchal, která je známá díky krásnému kostelu, kde je pohřben poslední rakousko-uherský císař, veřejnými zahradami a sjezdem na saních. Na závěr navštívíme jednu z vináren, kde se seznámíme s výrobou známého vína ​​- Madeiry, v programu bude také ochutnávka. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 7
Po snídani odjezd do Údolí jeptišek (Curral das Freiras), kde na turisty čekají kromě krásných výhledů i kaštanové sladkosti a fantastické likéry. Dalším bodem programu bude Ribeiro Frio - malá horská vesnice známá díky rybníkům s duhovými pstruhy, obklopená původním vavřínovým lesem (UNESCO). Přejezd do městečka Santana, známého svými tradičními, charakteristickými budovami a obytnými domy ve tvaru písmene A. Přestávka na oběd (za příplatek). Po obědě zveme k ochutnání typického nápoje „pončo“, udělaného z rumu z cukrové třtiny s trochou medu a limetkové šťávy. Návrat do Funchalu malebnými vesnicemi východního pobřeží, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 8
Snídaně a vystěhování. Transfer na letiště Funchal. Odlet do Polska.
Klienti pokračující v pobytu - po snídani vystěhování, transfer do vybraného hotelu.
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, plavbu trajektem: Madeira - Porto Santo - Madeira, přejezdy klimatizovaným autokarem, ubytování (7 nocí), stravování dle programu, turistický program (viz níže), služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, spropitné pro řidiče, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 55 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Cena nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu zájezdu, další jídla, nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Madera i Porto Santo
Kód zájezdu: MPO

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a cestování a podmínky vstupu na Madeiru!Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.