Madeira - květinová a turistická

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Madeira
Název ubytování Madeira
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 24 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Portugalsko je země, která se nachází na samém jihozápadním cípu Evropy, v západní části Pyrenejského poloostrova, kde je jeho jediným pevninským sousedem Španělsko. Země je na západě a jihu omývána Atlantským oceánem. K Portugalsku dále patří také ostrovy Madeira a Azorské souostroví. Nejvýznamnější řeky, které zemí protékají jsou Tejo, Douro a Guadiana, na nichž je vybudováno velké množství kaskádových přehrad.
Podnebí Portugalska je převážně mírné oceánské a na jižním pobřeží Algarve subtropické středomořské. V létě je tedy na pobřeží Algarve suché léto s velmi ojedinělým výskytem srážek a mírným větrem vanoucím od oceánu, zima je potom mírná, deštivá. Mezi severní a jižní částí země panují poměrně velké teplotní rozdíly. Průměrná roční teplota na severu je cca 13°C, oproti tomu na jihu země až 19 °C. Také průměrný roční úhrn srážek se mění v závislosti na poloze - klesá přibližně ve směru od severu k jihu, zhruba od 1200 mm až po 500 mm.
Portugalsko má přibližně stejný počet obyvatel jako Česká republika – 10,5 mil. obyvatel. Rozloha Portugalska je naopak o něco větší než v České republice – 92 tis.km 2 .
Hlavním a největším městem Portugalské parlamentní republiky je Lisabon s více než 550 tis. obyvateli. Je kulturním, správním a především ekonomickým centrem země. Druhým největším městem je Porto na severu země při ústí řeky Douro do Atlantského oceánu. Spolu s Lisabonem a oblastí Algarve patří mezi turisticky nejnavštěvovanější oblasti země. Cestovní ruch hraje stále významnější roli v portugalské ekonomice, do níž přispívá zhruba 5 % hrubého domácího produktu.
Portugalsko je velice rozmanitá země spojená nejen s kulturou vína a gastronomie, ale také historicky velice významná z hlediska zámořských objevů. V průběhu posledních 3000 let se v Portugalsku vystřídalo mnoho civilizací. Své stopy zde zanechala fénická, řecká, keltská, kartaginská, římská i arabská kultura. Díky nim, můžeme dnes obdivovat četné památky z období dávno minulých. Portugalsko je světoznámé i díky výrazným osobnostem portugalské historie a současnosti. Mezi nimi můžeme jmenovat např. spisovatele Luís Vaz de Camões, Fernando Pessoa, José Saramago, portugalského prince a podporovatele zámořských cest Jindřicha Mořeplavce, sportovce Cristiano Ronaldo, Luis Figo a další.

Program zájezdu

Popis

FUNCHAL • PORTO MONIZ • SANTANA • SÃO VICENTE • CURRAL DAS FREIRAS • CAMARA DOS LOBOS • CABO GIRÃO • LEVÁDY • SÃO LOURENCO

1. den:

Odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu na ubytování

2. den

Prohlídka hlavního města Funchalu. Hlavní třída s katedrálou Sé, kostel sv. Petra, přístav, park Santa Catarina, stará pevnost São Tiago, nábřeží se sochou Ronalda, zahrada Quinta Vigia, oficiální rezidence předsedy vlády, socha Sissi, muzeum madeirského vína, aj. Po prohlídce individuální volno, možnost navštívit městskou dopravou Jardim Botânico, botanickou zahradu, kde jsou exotické květiny uspořádány do působivých ornamentů. Návrat do hotelu individuální.

3. den:

Tento den navštívíte divoký střed ostrova. Den začnete průjezdem do ještě nedávno těžko dostupného vnitrozemí na vyhlídku Eira do Serrado, ze které je úžasný výhled na divoký kaňon, okolní hory a vesnici Curral das Freiras. První zastávka bude na Pico dos Barcelos, odkud uvidíte krásně celou zátoku Funchalu. Z Eira do Serrado sejdete pěšky do vesničky Curral das Freiras v centru hor, která dostala svůj název podle jeptišek schovávajících se zde před piráty. Ochutnáte kaštanový likér a různé dobroty z kaštanů.Odpoledne volno nebo možnost navštívit místní dopravou nebo vyhlídkovými lanovkami další zahrady a parky Funchalu - např. Jardim Tropical, s tropickými rostlinami, které lemují potůčky, jezírka a exotické pavilony.

4. den:

Výlet na střechu ostrova k nejvyšším velikánům, nejprve pěšky z Achadas do Teixeira směrem nahoru k nejvyššímu bodu ostrova, k Pico Ruivo, odkud se naskýtají úchvatné výhledy na všechny strany ostrova. Po túře zastávka ve vesničce Santana proslavené typickými barevnými domky. Následuje přejezd do přírodního parku Ribeiro Frio, kde se nachází farma s chovem pstruhů, a odtud procházka po levadě na vyhlídku Balcões („Balkóny”), jednu z nejhezčích vyhlídek na ostrově. Cestou zpět zastávka na vyhlídce Pico do Arieiro ve výšce 1 805 m s výhledy na nejvyšší horu Pico Ruivo. Návrat do hotelu.

5. den:

Individuální volno nebo fakultativně pěší túra po levádě do Caniçal z Maroços do Ribeira Seca, nazývané leváda mimóz, díky množství stromů a keřů, které levádu lemují. Půldenní výlet.

6. den:

Celodenní výlet, během kterého poznáte nejkrásnější místa západní části Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental vás zavede do městečka Câmara de Lobos, kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů při pobytu na Madeiře. Cesta pokračuje na Cabo Girão, který je údajně nejvyšším útesem v Evropě. Další zastávka bude v Ribeira Brava, která je situována už na úrovni moře. Poté vystoupáte přes 4 různá vegetační pásma a část vavřínového lesa Laurissilva, který je pod ochranou UNESCO, k vyhlídce u hotelu Encumeada, odkud se naskýtají jedinečné výhledy na severní i jižní pobřeží ostrova. Opět sjedete dolů a přes São Vicente se dostanete do malebného městečka Porto Moniz, kde se nachází přírodní koupaliště z lávových kamenů. Volný čas ke koupání v přírodních bazéncích s mořskou vodou. Na cestě zpět do hotelu pojedete přes Seixal a zastavíte se ještě v São Vicente. Večer fakultativně možnost účasti na folklórním madeirském večeru spojeném s večeří.

7. den:

Výlet na východní pobřeží ostrova k výběžku São Lourenço, jedno z mála nedotčených míst Evropy, kde rozeklané různobarevné skály vytvářejí spolu s mořem a divokou přírodou fantastickou kombinaci. Pěší vycházka z Baia d´Abra k vyhlídce a majáku. Na závěr se zájemci mohou vykoupat na jediné přírodní písečné pláži ostrova Prainha, s černým pískem. Nachází se na půli cesty mezi Caniçalem a zátokou Baía d´Abra (jde o jedno z nejlepších míst na koupání na ostrově).

8. den:

Zájezd na 10 nocí: Odpočinkový den, možnost se individuálně zúčastnit fakultativních lodních výletů, např. výlet na katamaránu za delfíny a ke Cabo de Girão k šnorchlování nebo na ostrov Porto Santo s 9 km písečných pláží, které vybízejí ke koupání, možnost projížděk na kole, pěších výletů po ostrově. Zájezd na 7 nocí: V určený čas transfer na letiště, odbavení a odlet do Prahy.

9. den:

Výlet do zeleného srdce ostrova - pěší procházka po levádě Rabaçal, která je lemována bílými a fialovými kalokvěty. Nejprve se projdete podél levády k vodopádu Cascata do Risco, pak budete pokračovat k jezírku s 25 vodopády a zpět se vrátíte tunelem. Poté sejdete do Calhety, kde se zájemci mohou vykoupat v oceánu.

10. den:

Odpočinkový den nebo fakultativní výlet po „pstruží levádě“ z Ribeiro Frio do Portely. Tato trasa zahrnuje v sobě vše, co je na levádách zajímavé: průchod skalními trhlinami, krátkými tunely a bujnou vegetací subtropického horského lesa. Celodenní výlet.

11. den:

Transfer na letiště, odbavení a odlet do Prahy.Průvodkyně zájezdu: Lenka Mendonça

Doprava

Doprava na Madeiru je zajištěna leteckou společností Smart Wings Předpokládaný letový řád (místní časy): bude upřesněn v roce 2021 Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. V ceně letu je 1 odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a 1 příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry odbaveného zavazadla - součet délky, šířky a výšky vč. držadel a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm.Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj: 650 Kč/noc • pokoj mořská strana: 160 Kč/os/noc• 10x večeře: 4800 Kč• 9x večeře: 4 320 Kč (v případě objednání folklórního večera)• 7x večeře: 3 360 Kč (zájezd na 7 nocí) • loď na Porto Santo cca 65 €, katamaran cca 35 €• folklórní večer v duchu madeirských tradic s večeří 1 000 Kč • fakultativní výlety (min. 10 osob) – leváda Marocos 24 €, leváda Ribeiro Frio-Portela 37 € Předpokládaná částka na vstupy 40 €.Tip z okolí
Na Madeiru táhnou návštěvníky záplavy květů - a hlavně levády, stezky podle závlahových kanálů Obří botanická zahrada uprostřed oceánu, to je Madeira. Na ostrov se nejezdí za koupáním, i když se také dá, ale není tu mnoho příležitosti užít volné moře. Madeira láká levádami. Cestami podle zavlažovací kanálů, přivádějících vodu z vrcholů do úrodných údolí. Pro Portugalce je stavěli otroci.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.