Portugalsko – Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

(POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Lisabon - Tomar - Batalha - Alcobaca - Fátima - Coimbra - Braga - Guimaraes - Porto - Óbidos - Mafra - Sintra...)

Popis lokality ubytování

CENA ZAHRNUJE:- letenku Praha - Lisabon - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným autokarem
- 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 7x snídani
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 25.000,- Kč)
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)
- vstupné dle programu (cca 80,- €)
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- ČASOVÁ SLEVA při záloze 2.000,- Kč/os., možnost bezplatného storna do 31.1.2021, doplatek do 30% je splatný do 31.1.2021 (akce platí do 28.2.2021) = -800,- Kč
- 6x večeře = 2.400,- Kč
- komplexní pojištění = 280,- Kč/zájezd
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 208,- Kč/zájezd
- 1-lůžkový pokoj = 3.500,- Kč
Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

Program zájezdu

1. – 8. den: Program zájezdu:

1.den: V cca 6 hod. odlet z Prahy do Lisabonu. První část prohlídky portugalské metropole. Cestou do historického centra průjezd Parkem národů, místy, kde se konalo EXPO 1998. Návštěva katedrály a čtvrti Alfama. Zastávka na nejzápadnější výspě Evropy - skalnatém mysu CABO DA ROCA. Transfer do hotelu v Colares nedaleko Sintry. Volné odpoledne. Možnost individuální návštěvy pláže Maça ve stejnojmenném městečku, cca 1,5 km od hotelu. Nocleh. 2.den: Návštěva hradbami opevněného města ÓBIDOS, zvaného též "svatební", protože jej králové dávali svým manželkám jako svatební dar. Prohlídka cisterciáckého kláštera ALCOBACA s největším gotickým kostelem v Portugalsku a kláštera Řádu Kristova v TOMARU, bývalého sídla templářských rytířů. Procházka městečkem FÁTIMA - jedním z nejvýznamnějších poutních míst světa, kde se v roce 1917 třem pasáčkům zjevila Panna Marie. Ubytování. 3.den: Návštěva města COIMBRA s jednou z mála románských katedrál v Evropě a univerzitou založenou již ve 13. stol. První část prohlídky PORTA, druhého největšího města Portugalska s bohatstvím církevních i světských památek (most Ponte Dom Luís I., katedrála, čtvrť Ribeira...). Ubytování v letovisku Povoa de Varzim. 4.den: Prohlídka BRAGY, dávného církevního centra země. Zastávka na známém poutním místě BOM JESUS DO MONTE. Návštěva GUIMARAES, rodiště prvního portugalského krále Alfonse I., města, které bývá nazýváno kolébkou portugalského národa. Návrat na ubytování. 5.den: Dokončení prohlídky PORTA. Fakultativně ochutnávka portského vína ve vinných sklepích společnosti Calem. Návštěva dominikánského kláštera BATALHA, který byl založen na počest velkolepých vítězství portugalských vojsk nad nepřítelem. Ubytování v Colares. 6.den: Návštěva monumentálního kláštera MAFRA, který je největší portugalskou stavbou (rozloha 40 000 m2, 880 místností). Odpočinek v malebném rybářském městečku ERICEIRA s úzkými uličkami a bílými domy vypínajícími se vysoko nad hladinou moře. Prohlídka letního sídla portugalských panovníků ve městě SINTRA. Možnost návštěvy Národního paláce, případně výstředního sídla Quinta da Regaleira. Návrat na ubytování. 7.den: Dokončení prohlídky LISABONU, ležícího u ústí řeky Tejo do mořské zátoky (čtvrť Beixa s unikátním výtahem Santa Justa, náměstí Praca do Comércio, Torre de Belém, Památník objevitelů, klášter sv. Jeronýma...). Návrat do hotelu v Colares. 8.den: Volné dopoledne v místě ubytování (odpočinek u moře). Odpoledne transfer na letiště v Lisabonu. Přílet do Prahy v cca 22 hTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.