Slavnosti Květin na Madeiře

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Funchal, Madeira
Název ubytování Slavnosti Květin na Madeiře
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 31 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Quinta Boa Vista - Funchal - Botanická zahrada - Quinta Vigia - Calheta - Monte - Tropická zahrada - Pico do Arieiro - Santana - Machico - socha Krista
KVĚTINOVÉ SLAVNOSTI NA MADEIŘE
Slavnosti květin na Madeiře jsou známé po celém světě. Ulice hlavního města v tuto dobu ožijí a hrají všemi barvami. Na chodníky se pokládají ornamentálními koberce z čerstvých řezaných květin. Ve stáncích voní madeirské dobroty, hraje živá hudba. Vyvrcholením slavností je alegorický průvod, jaký nikde jinde nezažijete. Tanečnice, tanečníci i vozy jsou zdobené barevnými květinami.
Velmi oblíbený program s neopakovatelnou atmosférou Květinového festivalu a s dostatkem individuálního volna. Vhodný pro všechny věkové kategorie, zaměřený na poznávání ostrova a jeho bohatých zahrad.
Program zájezdu
1. den: Praha - FunchalOdlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.
2. den: FunchalPůldenní prohlídka města Funchal a jeho kvetoucích zahrad. Procházka parkem Svaté Kateřiny s krásnými výhledy na Funchalský přístav. Návštěva Katedrály Sé. Přejezd do orchidejových zahrad Quinta da Boa Vista s nádechem starých časů (vstupné v ceně). Individuální volno, nocleh. V odpoledních hodinách možnost plavby za pozorováním velryb a delfínů (informace předá na místě průvodce).
3. den: Pico do Ariero - Santana - socha KristaOdjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m. Třetihorními lesy ke pstruží farmě Ribeiro Frio a procházka podél levády na vyhlídku Balcões. Přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou.  Možnost společného typického oběda (cena cca 20 EUR). Na zpáteční cestě do Funchalu zastávka u sochy Ježíše Cristo Rei. Nocleh.
4. den: Levada Nova da CalhetaPěší túra podél levády Levada Nova da Calheta s výhledy na jihozápadní pobřeží ostrova. Příjemná procházka eukalyptovým hájem a madeirským venkovem (cca 7,5 km, 2,5 hod. - obtížnost lehká). Přejezd k nejzápadnějšímu mysu Ponta do Pargo. Zastávka v Calhetě a prohlídka továrny na zpracování cukrové třtiny. Procházka mezi banánovníky. Nocleh.
5. den: Botanická zahrada - Zeď naděje - Wall of HopePřejezd do botanické zahrady se sbírkou více než 2500 druhů exotických rostlin ze všech kontinentů (vstupné v ceně). Procházka kouzelnými uličkami historické části města. Návštěva tržnice Mercado dos Lavradores, ochutnávka Madeirského vína ve starých sklípcích. Odpoledne nezapomenutelný zážitek při pohledu na tisíce dětí sestavujících z nádherných květin Zeď naděje „Wall of Hope". Nocleh.
6. den: MonteDopoledne odjezd na Monte, rezidenční čtvrti nad Funchalem. Prohlídka kostela Nossa Sra. do Monte. Návštěva tropických zahrad Tropical Monte Palace (vstupné v ceně) s unikátní sbírkou rostlin a dřevin z celého světa (přes 100 000 exotických i místních druhů). Jízda lanovkou s nádhernými výhledy na město (jízdné v ceně). V odpoledních hodinách květinový průvod „Grande Cortejo Alegorico" v centru města. Individuální přesun do hotelu. Nocleh.
7. den: FunchalIndividuální volno, možnost fakultativních výletů (doporučí a nabídne průvodce na místě). Výlet jeepy na Divoký Západ, pozorování velryb a delfínů, další lodní výlety, potápění, rybaření, canyoning, paragliding.
8. den: Funchal - PrahaPo snídani individuální volno do odjezdu, transfer na letiště, odlet do ČR.
Upozornění: Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci. Změna programu vyhrazena, vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny, kromě těch vypsaných v odstavci cena zájezdu zahrnuje. Doporučujeme počítat s částkou cca 100 EUR na vstupy. Minimální počet účastníků je 15 osob.
V ceně zájezdu je zahrnuto: leteckou přepravu v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků: Praha-Funchal-Praha, transfer letiště-hotel-letiště, 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 4* hotelu se snídaní, dopravu autokarem a výlety/trekking dle programu, vstupy uvedené „v ceně" dle programu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
V ceně zájezdu není zahrnuto: 7× večeře, doporučený příplatek za cestovní pojištění (podrobnosti o pojištění naleznete na našich webových stránkách nebo u svého prodejce), společné obědy, individuální dopravu z hotelu do centra města a zpět, fakultativní služby, místní taxy splatné v místě, spropitné.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.