Akce: Alpy Hinterstoder - Wurzeralm, Huttersberg, skipas v cen...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Hinterstoder
Název ubytování Hinterstoder - Huttersberg
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 8 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

STARONOVINKA: Lyžování v nejbližších velkých lyžařských střediscích severních Alp. Na Hinterstoder jsme pořádali desítky zájezdů koncem 90-tých let. Tehdy ještě z ekonomických důvodů s ubytováním na Lipně a každodenním dojížděním do Alp (dnes asi nepředstavitelné). V této chvíli se lyžařská střediska vylepšila, máme pěkný hotel mezi středisky a prakticky 95% přepravy vede po dálnici. Dnes je to velmi pohodlný lyžařský zájezd do Alp (jen cca 540 km autobusem z Ostravy). V okolí oblíbeného hotelu*** Huttersberg se nachází dvě výborná lyžařská střediska (v alpském masivu Totes Gebirge) Hinterstoder a Wurzeralm. Jsou zde skvělé sněhové podmínky a cca 70 km sjezdovek. Vzhledem k malé vzdálenosti jsou zřejmě nejvýhodnější lyžařskou alpskou oblastí pro krátké, víkendové zájezdy. Větší a o něco známější Hinterstoder nabízí přes 40 km sjezdovek, 4 lanovek a 8 vleků ve výšce 600 – 2.000m (převýšení je doslova neskutečné). Wurzeralm je královstvím sněhu (po Obertauernu asi nejlepší sněhové podmínky ve východních Alpách) s 25 km tratí, 3 lanovkami a 4 vleky ve výšce 800 – 1.900m. Obě střediska prošla v poslední době modernizací. Přibyly nové, skvělé sjezdovky (připravované ve spolupráci se slavným lyžařem Hanesem Trinklem) s parametry pro světový pohár (který se zde pravidelně pořádá). Střediska však zároveň nabízí dostatek sjezdovek pro začátečníky, děti i středně výkonné lyžaře.
Navíc velká výhoda pro rodiny s menšími dětmi: děti do ročníku 2011 v doprovodu alespoň jednoho rodiče (nutno předložit doklad) se zakoupeným skipasem mají skipas (Schneemannkarte) za 4€ na den. Tento skipas si kupují rodiče na místě.

{{clanek:skimapa-Hinterstoder}}
{{clanek:skimapa-Wurzeralm}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 8.30 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace k nim jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bufetuvečeře výběr z menu o 3 chodech (rakouské speciality, regionální kuchyně, vegetariánská kuchyně)

Popis ubytování

POLOHA: Hotel*** Huttersberg leží nad rekreačním střediskem Windischgarsten. Kolem hotelu jsou skvělé podmínky pro běžkaře. Wurzeralm je vzdálen cca 7 km, Hinterstoder cca 24 km.VYBAVENÍ: restaurace, recepce, parkoviště, Wi-Fi ve společných prostorách, krásná sauna, parní lázeň, stolní tenis (doporučujeme vlastní rakety a míčky, místní jsou „ohrané") POKOJE: > dvoulůžkové pokoje: (některé s možností 1-2 přistýlek) se sociálním zařízením sprcha/WC, sat TV, sejf, většina s balkónem. > Jednolůžkový pokoj: menší, podobně zařízený jako 2L, k dispozici jen jeden pokoj na zájezd

Program zájezdu

1. den

Odjezd v 8.15 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice přes Olomouc a Brno do Rakouska. V podvečer příjezd na hotel, ubytování a večeře.

2. den

Ráno výjezd do Hinterstoderu (dějiště Světového poháru). Po zajištění zvýhodněných skipasů platných pro obě střediska celodenní lyžování. Po návratu na hotel možnost využití wellness.

3. den

Ráno krátký výjezd na Wurzeralm (dějiště Evropského poháru), celodenní lyžování. Během návratu na hotel krátká zastávka v alpském městečku Spital am Pyhrn. Možnost doplnění zásob v marketu, případně návštěva překrásné barokní katedrály Nanebevzetí Panny Marie.

4. den

Celodenní lyžování v Hinterstoderu. Odpoledne o lyžování (cca v 16.30 hodin) odjezd. Přibližně kolem 21. hodiny příjezd do Brna, po 22. hodině do Olomouce.

5. den

Velmi krátce po půlnoci příjezd do Ostravy (dle stavu silnic). Dle povětrnostních a sněhových podmínek je možná změna programu a pořadí navštívených středisek.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.