Akce: Korutanské Alpy - hotel Laerchenhof, skipas v ceně Č.1003

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Murtal, Turracher Höhe
Název ubytování Alpy - Bad Kleinkirchheim - Laerchenhof
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 8 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

NOVINKA: výhodný autobusový lyžařský zájezd do skvělých lyžařských středisek v Korutanských Alpách s ubytováním v menším, roky osvědčeném hotelu/gasthofu Laerchenhof. Díky umístění hotelu je to zájezd s co možná nejkratším dojížděním k lanovkám. Poslední termín, než začne „prázdninové šílenství“ a svahy se zaplní. Od hotelu je to jen 12 km na výborné lyžařské středisko a světoznámé termální lázně Bad Kleinkirchheim. Je zde 105 km sjezdovek (nyní otevřena další nová lanovka), vše obsluhuje 25 lanovek a vleků. Autorem některých tratí je samotný sjezdařský král Franz Klammer. Lyžařský resort se dělí na 2 oblasti, samotný Bad Kleinkirchheim se sjezdovkami (včetně závodních FIS) nad termálními lázněmi Römerbad, naproti se nacházející novější St. Oswald. Obě navštívíme. Na závěr vyjedeme na skvělé, doslova pohádkové vysokohorské lyžařské středisko Turracher Höhe. Zde najdete 40 km sjezdovek ve výšce 1.400 – 2.200 m, 15 lanovek a vleků. Také zde přibyla nová, dlouhá ultramoderní lanovka.
{{clanek:skimapa-Bad Kleinkirchheim}}
{{clanek:skimapa-Turracher Höhe}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 7.00 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace k nim jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bufetuvečeře menu o 3 chodech

Popis ubytování

POLOHA: Pension/Hotel*** Laerchenhof je oblíbený menší, útulný, rodinný hotel v pěkném rekreačním středisku Dobriach, jen 12 km od střediska Bad Kleinkirchheimu.. V okruhu cca 500m v letovisku supermarket, bary, restaurace, informační středisko, sportovní potřeby. Nedaleko hotelu skibus na Bad Kleinkirchheim (dle jízdního řádu). VYBAVENÍ: restaurace, lyžárna, zahrada, bar a menší parkoviště, Wi-fi ve společných prostorách. POKOJE: Dvoulůžkové pokoje (některé s možností 1-2 přistýlek) jsou vybaveny sprchou/WC, TV, většina má balkón.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 7.00 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice, dále přes Olomouc a Brno do Rakouska (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. V podvečer příjezd na do Alp na ubytování a večeři do Laerchenhofu.

2. den

Po snídani odjezd do Bad Kleinkirchheimu, k lanovce Kaiserburgbahn nad termálními lázněmi Römerbad. Velké alpské lyžařské středisko, excelentní termální lázně, obchody, promenáda. Po vyzvednutí skipasů celodenní lyžování. Alternativa - zájemci mohou individuálně ukončit lyžování kolem 13. hodiny, uložit lyže v autobusu a po zakoupení vstupného na 2 hodiny navštívit ultraluxusní termální lázně Römerbad (vedle hlavní stanice lanovky, poblíž parkoviště našeho autobusu). V pozdnější odpoledne, kolem 16. hodiny návrat do hotelu.

3. den

Po snídani odjezd na Bad Kleinkirchheim, novou lyžařskou oblast St. Oswald. Celodenní lyžování. Kolem 16. hodiny návrat do hotelu, možnost procházky letoviskem, doplnění zásob.

4. den

Po snídani výjezd na fantastické vysokohorské lyžařské středisko Turracher Höhe (v případě sněhové kalamity z bezpečnostních důvodů jen na Bad Kleinkirchheim), celodenní lyžování. Odpoledne, kolem 16. hodiny odjezd přes Vídeň, Brno (zde kolem 22. hodiny), Olomouc na ostravsko.

5. den

Velmi krátce po půlnoci příjezd do Ostravy (dle stavu silnic).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.