Alpy Hinterstoder - Wurzeralm, Huttersberg, wellness a skipa...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Horní Rakousko, Wurzeralm
Název ubytování Hinterstoder - Huttersberg
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 11 380 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Skvělé lyžování v Alpách v nejbližších velkých lyžařských střediscích severních Alp. Na oblíbený Hinterstoder jsme pořádali desítky zájezdů v 90-tých letech. Tehdy z ekonomických důvodů s ubytováním na Lipně a každodenním dojížděním do Alp (dnes nepředstavitelné). Nyní se lyžařská střediska podstatně vylepšila, ubytování poskytuje osvědčený hotel Huttersberg mezi středisky a navíc prakticky 95% přepravy vede po dálnici. Tudíž je to velmi pohodlný lyžařský zájezd do Alp (jen cca 540 km autobusem z Ostravy). V okolí oblíbeného hotelu Huttersberg se nachází dvě výborná lyžařská střediska (v alpském masivu Totes Gebirge, nejvyšší štít má 2.515m) Hinterstoder a Wurzeralm. Jsou zde skvělé sněhové podmínky a cca 70 km sjezdovek. Vzhledem k malé vzdálenosti jsou nejvýhodnější lyžařskou alpskou oblastí také pro krátké, víkendové zájezdy. Větší a o něco známější Hinterstoder nabízí přes 40 km sjezdovek, 4 lanovky a 8 vleků v nadmořské výšce 600 – 2.000m. Je to doslova neskutečné převýšení, sjezd z 2.000 metrů až do údolí je „nekonečný“! Wurzeralm je království sněhu (po Obertauernu asi nejlepší sněhové podmínky ve východních Alpách) s 25 km tratí, 3 lanovkami a 4 vleky ve výšce 800 – 1.900m. Obě střediska prošla v poslední době modernizací. Přibyly nové, skvělé sjezdovky (připravované ve spolupráci se slavným lyžařem Hanesem Trinklem) s parametry pro světový pohár, který se zde pravidelně pořádá. V prosinci 2022 se v Hinterstoderu otevřela nová, supermoderní kabinová lanovka vedoucí přímo z velkého parkoviště. Obě střediska zároveň nabízí dostatek sjezdovek pro začátečníky i středně pokročilé lyžaře. Pro rodiny s dětmi je zde také velké množství dětských vleků a oblíbených dětských lyžařských pásů.
{{clanek:skimapa-Hinterstoder}}
{{clanek:skimapa-Wurzeralm}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 8.30 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ a min. 4 nastupujících zákazníků, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno do Rakouska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace budou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bufetuvečeře výběr z menu o 3 chodech (rakouské speciality, regionální kuchyně, vegetariánská kuchyně)

Popis ubytování

POLOHA: Hotel*** Huttersberg leží nad rekreačním střediskem Windischgarsten. Kolem hotelu jsou skvělé podmínky pro běžkaře. Wurzeralm je vzdálen cca 7 km, Hinterstoder cca 24 km.VYBAVENÍ: restaurace, recepce, parkoviště, Wi-Fi ve společných prostorách, krásná sauna, parní lázeň, stolní tenis (doporučujeme vlastní rakety a míčky, místní jsou „ohrané") POKOJE: > dvoulůžkové pokoje: (některé s možností 1-2 přistýlek) se sociálním zařízením sprcha/WC, sat TV, sejf, většina s balkónem. > Jednolůžkový pokoj: menší, podobně zařízený jako 2L, k dispozici jen jeden pokoj na zájezd

Program zájezdu

1. den

Odjezd v 8.30 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice, dále přes Olomouc a Brno do Rakouska (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Přeprava především po dálnici s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. Večer příjezd na ubytování a večeři.

2. den

Ráno po snídani výjezd do Hinterstoderu (dějiště Světového poháru). Se zvýhodněným skipasem platným pro obě alpská střediska celodenní lyžování. Po návratu odjezd na hotel, možnost využití wellness, večeře.

3. den

Ráno po snídani krátký výjezd na Wurzeralm (dějiště Evropského poháru), celodenní lyžování. Během návratu na hotel krátká zastávka v alpském městečku Spital am Pyhrn. Možnost doplnění zásob v marketu, případně návštěva překrásné barokní katedrály Nanebevzetí Panny Marie. Návrat do hotelu, večeře.

4. den

Ráno po snídani odjezd na celodenní lyžování v Hinterstoderu. Odpoledne po lyžování odjezd. Cca po 21. hodině příjezd do Brna a „okolo“ půlnoci do Ostravy.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.