Dunajská cyklostezka

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem od 8 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cyklistika podél Dunaje přes Linz, Krems a údolím Wachau až do Vídně

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna kolem 7 hodiny ráno, dopolední přejezd busem do rakouského Lince. A: Na kole do Mauthausenu, možnost prohlídky koncentračního tábora, který byl součástí největšího komplexu pracovních táborů (20 km, ↑100 m, ↓150 m). B: Celý úsek cyklostezky z Lince až k malebnému Greinu s renesančním zámkem (58 km, ↑100 m, ↓150 m).

2. den

Busem do Schlögenu. Na kole meandrem Dunaje zvaným Schlőgenská smyčka, okolo největšího hornorakouského zámku Podunají Neuhaus přes městečko Aschach an der Donau, areál přírodních koupališť Feldkirchen a okolo veslařského střediska (mistrovství světa 2019) přes Ottensheim do barokního Lince (58 km, ↑50 m, ↓100 m).

3. den

A: Ze středověkého města Ybbs do Melku s benediktinským klášterem. Dále jedním z nejhezčích úseků Dunajské cyklostezky, údolím Wachau: Pod majestátním hradem Aggstein, přes Spitz a zříceninu hradu Dürnstein, kde byl vězněn anglický král Richard Lví srdce, do nejstaršího města Dolního Rakouska Krems (65 km, ↑100 m, ↓150 m). B: Z městečka Grein, kolem hradu Werfenstein a soutěskou Strudengau přes Ybbs a Melk do barokního Krems ( 85 km, ↑100 m, ↓150 m).

4. den

A: Z Tullnu přes památný Klosterneuburg s mohutným barokním klášterem do Vídně (40 km, ↑200 m, ↓250 m). B: Lužními lesy kolem vodní elektrárny Altenwörth k zakonzervované a nikdy nespuštěné atomové elektrárně Zwentendorf přes Tulln do Vídně ( 75 km, ↑200 m, ↓250 m). Návrat do Brna ve večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.