Gesäuse – prodloužený skialpový víkend

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 6 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Přijměte pozvání na skialpový prodloužený víkend do malebného a téměř neznámého národního parku Gesäuse. Tento překrásný národní park se nachází v masivu Ennstálských Alp pouhých 200 km od česko-rakouské hranice. Díky kombinaci rozumné míry ochrany přírody a podpory udržitelného turistického ruchu jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní turistiku. Srdcem NP Gesäuse je obec Johnsbach (753 m) ležící na začátku údolí, které se postupně zdvihá v délce několika kilometrů až k samotě Gscheideggerhof (1016 m), kde končí silnice. Celé údolí je z obou stran ohraničeno mohutnou hradbou hor. Skialpové túry jsou zde velice rozmanité – nejzajímavější a nejčastější jsou výstupy na Leobner (2036 m), Blaseneck (1969 m) či Festkogel. Dokonalou horskou kulisu zde vytvářejí výhledy na nejvyšší vrchol oblasti Hochtor (2369 m) či překrásný Lugauer (2217 m), připomínající svým tvarem ikonický Matterhorn.Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Služby za příplatek:Zapůjčení lavinového vybavení Pieps – 590 Kč.V ceně nezahrnuto:Ubytování a stravování – 2x ubytování v rodinném penzionu Ödsteinblick (850 m) ve vícelůžkové společné noclehárně, předpokládaná cena vč. polopenze asi 35 EUR/os./noc.Při včasném přihlášení je možné zarezervovat i dvoulůžkový pokoj s vlastním příslušenstvím (nabídka platí při přihlášení a pouze do vyčerpání kapacity pezionu), předpokládaná cena vč. polopenze asi 50 EUR/os./noc.Náročnost:Vhodné pro pro mírně a středně pokročilé skialpinisty. Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti, schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích a takovou fyzickou zdatnost, abyste byli schopni zvládnout asi 6–8hodinovou túru s převýšením asi 1000 výškových metrů. Tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistického kurzu nebo jako méně náročná varianta k zájezdům do výše položených alpských oblastí a náročnějším túrám nad 3000 m. Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:5–8 účastníků.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy: Pokud nevlastníte vlastní skialpinistickévybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového vybavení Pieps (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590 Kč na celou dobu zájezdu.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. V současné době je však z hygienických důvodů od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní povlak na polštář a vlastní spací pytel (vložka do spacího pytle nestačí, jelikož noclehárny nebývají obvykle vytápěné a deky se nepůjčují). Penzion disponuje restaurací, WC a umývárnou s teplou vodou. K večerní relaxaci je k dispozici sauna.

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Johnsbachu; příjezd po poledni, ubytování. Kratší odpolední túra sopakováním základních dovedností – pohyb na skialpových lyžích a zacházení se záchrannými lavinovými prostředky. Večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Středně náročná skialpová túra jižní stranou údolí na Stadelfedscheid (2092 m) (11 km/ ↑ 1110 m) či Gsuchmauer (2116 m) (13 km/ ↑ 1130 m). Odměnou nám budou překrásné výhledy i parádní sjezd zpět do údolí. Večer možnost relaxace v sauně.

3. den

Snazší skialpová túra severní stranou údolí na oblíbené vrcholy Leobner (2036 m) (12 km/ ↑ 1060 m) či Blaseneck (1969 m) (13 km/ ↑ 990 m); odpoledne odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.