Kouzelný zámek Franzensburg, čokoládovna a město Baden 2021

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Dolní Rakousko, Burgenlandsko
Název ubytování Laxenburg
Typ ubytování Zajímavé místo
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 619 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis: Kouzelný zámek Franzensburg, čokoládovna a město Baden


Jednodenní poznávací zájezd do Rakouska
Čokoládovna Hauswirth
Vodní zámek Franzensburg s krásnými zahradami
Lázeňské město Baden
Doprava moderním autobusem s klimatizací
Služby průvodce v ceně
Nástupní místa a časy odjezdů
Omamná chuť čokolády, vodní zámek Franzensburg a lázeňský Baden
Tento jednodenní výlet bude pastvou pro oči i chuťové buňky. První zastávka v Rakousku bude v čokoládovně Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek. Zavítejte s námi přímo do čokoládovny a podívejte se, jak se čokoláda vyrábí. O kalorie navíc nemějte strach, protože se jich lehko zbavíte dlouhou procházkou v rozsáhlém zámeckém areálu s překrásným parkem u vodního zámku Franzensburg. Ten nechal na umělém ostrově uprostřed zámeckého jezera postavit císař František II. jako napodobeninu středověkého hradu. Franzensburg je spjat s císařovnou Sissi, která zde strávila líbánky s císařem Františkem Josefem. Okolní zámecký park Laxenburg je právem zapsán na seznamu Natura 2000 – můžete zde strávit dlouhé procházky po parku, projet se vláčkem či loďkou po jezeře. A podíváme se také do města Baden, které je známé svými růžovými zahradami, malebným centrem, krásnými parky a lázněmi. Tohle bude zkrátka den plný zážitků!
Program zájezdu
1. den

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách.
Nejdříve navštívíme čokoládovnu Hauswirth. Prohlédněte si, jak se čokoláda vyrábí, ochutnáte místní výrobky s možností zakoupení těchto pochoutek ve firemní prodejně. Největší specialitou je ovoce máčené v čokoládě (banány, ananas, hrušky, meruňky) a duté figurky.
Poté se vypravíme do Laxenburgu, kde navštívíme nádherný vodní zámek Franzesburg. Jedná se o napodobeninu středověkého hradu na umělém ostrově uprostřed zámeckého jezera s množstvím zábavných staveb a mystických jeskyní. Zámecký park je příkladem historického zahradnického umění 18. a 19. století a je zapsán na seznamu Natura 2000. Na tomto kouzelném místě trávil císař František Josef líbánky s císařovnou Sissi.
Přesun do lázeňského města Baden, které je pověstné svými růžovými zahradami i lázeňskými prameny. Pro svůj maloměstský půvab na okraji Vídně si jej oblíbil třeba i Beethoven, Mozart nebo herečka Kateřina Schrattová.
Večer odjezd zpět do ČR.

Důležité informace o zájezdu
Cena zahrnuje

Doprava autobusem tam a zpět
Služby průvodce
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění
Vstupy do jednotlivých památek
Poplatek za nástupní místa viz. níže

Orientační ceny vstupného

Kombinovaná vstupenka do zámku Franzensburg 17 €/dospělí, 9,50 €/děti a studenti do 18 let (s platným studentským průkazem), děti do 3 let zdarma (v ceně zahrnut přívoz, cesta vláčkem, návštěva parku, audioprůvodce)
Přívoz + vláček (bez návštěvy zámku a parku) 4 €
Jeskyně – dospělá osoba 10,00 € (dítě do 14 let 7,00 €)

Další informace

Doporučené kapesné je 30 €
V čokoládovně není možné platit platební kartou
K uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40 (pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my Vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět)
Změna programu vyhrazena
Rádi bychom Vás upozornili, že o víkendech v čokoládovně neprobíhá výroba, zaměstnanci mají volno.
V případě, že se na sezonu 2021 otevře podzemní jeskyně Seegrotte, bude návštěva města Baden nahrazena touto jeskyní s plavbou po podzemním jezeře. Aktuální informace o provozu jeskyně můžete sledovat zde.
Upozornění: hlavní nástupní místo je vždy Brno, vše ostatní mimo brněnskou linku jsou svozová místa. Svozové a rozvozové linky mohou být realizovány autobusy Autokarem nebo pronajatými autobusy jiných firem, minibusy, automobily či oficiálními veřejnými linkami jako RegioJet apod. nebo vlaky. Z Prahy bude svoz vždy vlakem na cestě tam i zpět.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.