Lyžování Alpy - Grosseck Speireck - Fanningberg - hotel Haus Lun...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Název ubytování Grosseck-Speireck - Haus Lungau
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 9 280 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

NOVINKA: Předjarní autobusový lyžařský zájezd do nádherné alpské oblasti Lungau pod skvělými vysokohorskými lyžařskými středisky Grosseck-Speiereck a Fanningberg. Ubytování ve výborně hodnoceném hotelu *** Haus Lungau s krásnou saunou, který leží jen 2 – 5 km od údolních stanic lanovek. Navíc je to také jedno z nejbližších větších alpských středisek (z Mikulova jen 360km), takže v autobusu strávité minimum času. Samotný region Lungau je znám množstvím slunečných dnů, které uvítají jak lyžaři, tak turisté. 2 dny lyžování v nádherném, moderním vysokohorském lyžařském středisku Grosseck-Speiereck, jehož nadmořská výška 2.411m je zárukou perfektních sněhových podmínek. Nabízí 10 lanovek a vleků a přes 50 km skvělých sjezdovek (nejdelší má 8,5 km a převýšení úžasných 1 350 m!). Na závěr moderní lyžařské středisko Fanningberg s jednou z nejdelších ultramoderních sedačkových lanovek v Evropě (lanovka Samson je dlouhá 2.100m). Středisko nabízí leží ve výšce 1.500m – takřka 2.200m, nabízí 2 dlouhé sedačky, 3 vleky a přes 30km skvělých sjezdovek. Nadmořská výška, převážně severovýchodní orientace svahů a množství sněhových děl zaručují dobré sněhové podmínky až do půlky dubna.

{{clanek:skimapa-grosseck-speireck}}
{{clanek:skimapa-fanningberg}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 7.45 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace k nim jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

polopenze: snídaně formou bufetu večeře roznášená (3 chody), případně bufetová

Popis ubytování

POLOHA: hotel*** Haus Lungau je krásný hotel leží na kraji kouzelného alpského městečka Mautendorf, kterému vévodí mohutný, stejnojmenný hrad. Do historického centra s kavárnami a obchůdky i na hrad je to z hotelu jen 500m. Na okolní střediska pak 2 – 5km. Je to ideální místo k výjezdům do okolních proslulých alpských lyžařských středisek. VYBAVENÍ: najdete zde restauraci, malý bar, terasu, hernu, výtah, lyžárnu, saunu a relaxační místnost POKOJE: > dvoulůžkové pokoje: pěkně vybavené, prostorné, některé s možností přistýlky, nabízejí sejf, sprchu/WC, sat TV, částečně balkón > Jednolůžkový pokoj: menší pokoje podobě vybavení jako 2lůžkové, k dispozici jen 2 pokoje na zájezd

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 7.45 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice, dále přes Olomouc a Brno do Rakouska (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. V podvečer příjezd na ubytování a večeři do Mautendorfu.

2. den

Ráno po snídani odjezd (cca 2km) na celodenní lyžování v místním hlavním lyžařském středisku Grosseck – Speiereck. Večer možná prohlídka romantického centra letoviska Mautendorf, případně návštěva sauny, večeře.

3. den

Po snídani celodenní lyžování na lyžařském středisku Grosseck – Speiereck. Možno také využít místní skibusy. Po lyžování návrat do hotelu, večeře.

4. den

Ráno po snídani výjezd na překrásné vysokohorské lyžařské středisko Fanningberg (vzdálené cca 5 km). Celodenní lyžování. Odpoledne, kolem 16. hodiny odjezd přes Vídeň, Brno (zde kolem 22. hodiny), Olomouc na ostravsko.

5. den

Velmi krátce po půlnoci příjezd do Ostravy (dle stavu silnic).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.