Lyžování pod Grossglocknerem - hotel Scol Kals u sjezdovky, bazé...

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Tyrolsko, Kals am Großglockner
Ubytování Pod Grossglockenrem - Sporthotel Scol Kals
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 10 780 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Předjarní lyžování v Alpách v kouzelném lyžařském středisku Grossglockner Resort Kals pod nejvyšším štítem Rakouska Grossglocknerem (3.798 m). Ubytování v oblíbeném Sporthotelu*** SCOOL s bazénem, polední polévkou, svačinou a alko i nealko nápoji v ceně. Hotel leží vedle sedačkových lanovek. Fantastické sjezdovky jsou zde obklopeny impozantními štíty Vysokých Taurů. Velká nadmořská výška (1.000m – 2.600m) a okolí plné ledovců a třítisícových štítů (plus „pro jistotu“ velké množství sněhových děl) zaručuje výborné sněhové podmínky od začátku prosince do půlky dubna. Resort leží na jižní straně hlavního hřebenu Vysokých Taurů, což mu občas přispěje k trochu lepšímu počasí oproti severním střediskům (navíc to je vzdušnou čarou jen 50 km do slunných Dolomit). Samotné moderní vysokohorské lyžařské středisko Kals – Matrei nabízí 8 lanovek, 7 vleků a takřka 50 km sjezdovek. Nejdelší sjezdovka z vrcholu Cimaross do Matrei má neuvěřitelných 10 km. Jednoduše skvělá lyžařská dovolená.
Vycházíme vstříc lyžařům, kteří hledají zájezd s ubytování přímo na sjezdovce, navíc s dalšími výhodami jako je bazén, sauny, polední polévka, pivo, víno a další nápoje v ceně atd. V minulých sezónách byl vždy velký zájem o zájezd na Senales, který výše uvedenému vyhovoval. Kals nabízí podobné podmínky, navíc je podstatně blíže. A pohled z lanovky, nebo sjezdovky na impozantní nejvyšší štít Rakouska Grossglockner je fantastický.
{{clanek:skimapa-Grossglockner: Matrei-Kals}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 6.15 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace k nim jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Lyžařské All inklusive light: snídaně 8.00 – 9.30 formou bohatého bufetuv poledne 12.30 – 13.30 silná polévka (plus tmavý, nebo bílý chléb) – v apres-ski baru jen 20 m od sedačkové lanovkyOdpoledne 16.00 – 17.00 malé občerstvení po lyžování (bez obsluhy) večeře 18.30 – 20.00 formou tematických bufetů se saláty nebo výběr z menu (a saláty). V čase večeře pivo, stolní víno, nealko nápoje (hosté si nápoje sami čepují). * Pozn.: časy se můžou mírně změnit dle aktuálního rozpisu hotelu

Popis ubytování

POLOHA: *** SPORTHOTEL SCOL KALS: oblíbený hotel mezi lyžaři i turisty. Leží v centru vysokohorského lyžařského letoviska Kals am Grossglockner, přímo vedle sedačkové lanovky, a nedaleko vysokohorské kabinové lanovky. Hotel se nachází v nadmořské výšce 1.400m a je oblíbeným cílem lyžařů. VYBAVENÍ: Hotel tvoří 2 budovy vzdálené od sebe cca 20m. V jedné je restaurace, menší bar, hrací místnost, stolní tenis a část pokojů, ve druhé pak hezké wellness centrum (krásná panoramatická sauna, posilovna), pěkný krytý bazén, apres-ski bar (zde se podávají polední polévky a odpolední občerstvení) a samozřejmě další pokoje. V obou budovách je lyžárna s vyhříváním, WIFI ve společných prostorách i na pokojích. >* Vedle hotelu (cca 15m od budovy s bazénem, 40m od restaurace v Jenhofu) leží pěkný 3. objekt resortu - alpský gasthof Alpenhof Kals Scol. V roce 2018 prošel renovací, nabízí dobrý standard, všechny výhody bohatých rekreačních i stravovacích služeb Sporthotelu (stravování ve Sporthotelu), ale nižší ceny. Před hotelem parkoviště. POKOJE: V obou budovách dobře vybavené pokoje: sprcha/WC, plochá sat TV, fén, většinou balkón (případně terasa)> Dvoulůžkové pokoje: některé s 1 – 2 přistýlkami > Jednolůžkový pokoj: menší než dvoulůžkové pokoje, většina bez balkonu, k dispozici jen jeden pokoj na zájezd >* pokoje dvoulůžkové v Alpenhofu: standardní alpské pokoje (cca 16m² - 22m², některé s možností přistýlky – patrová postel) se sprchou/WC, plochá TV

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 6.15 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice, dále přes Olomouc a Brno do Rakouska (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska. Večer příjezd na ubytování a večeři (včetně nápojů) do hotelu pod lanovkou.

2. den

Po snídani celodenní lyžování ve středisku Grossglockner Resort Kals – Matrei (k lanovce cca 20 m, další nová sedačka 150 m). V poledne polévka v apres-ski baru. Po lyžování svačina (koupání, sauny, stolní tenis atd.). V době večeře nápoje v ceně.

3. den

Po snídani celodenní lyžování v resortu Kals – Matrei. V poledne polévka v apres-ski baru. Po lyžování svačina (koupání, sauny, stolní tenis atd.). V době večeře nápoje v ceně.

4. den

Po snídani uvolnění pokojů (možnost uložení zavazadel v zavazadlové místnosti). Do 10. hodiny možno využít bazén, pak služby hotelu končí. Celodenní lyžování v Kals - Matrei. Kolem 16. hodiny ukončení lyžování, převlečení (možnost využití sprch v lyžárně). Následně uložení zavazadel v autobusu a odjezd přes Vídeň a Brno (zde kolem půlnoci) do Ostravy.

5. den

Velmi brzy ráno příjezd do Ostravy (dle stavu silnic). Je třeba dodržovat místní aktuální epidemiologická nařízení, v rámci nichž může dojít k určitým změnám, omezením.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.