Ötztal – skialpový přechod

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 11 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oblast rakouského Ötztalu patří po právu mezi nejkrásnější skialpinistické oblasti Alp. Pětidenní skialpinistický přechod nám umožní poznat tuto legendární oblast poměrně důkladně. Budeme postupně nocovat na čtyřech různých horských chatách a v případě přznivých podmínek se pokusíme o sjezd celkem čtyř  třítisícovek. Součástí programu bude i rekapitulace základních dovedností a bezpečného pohybu v zimních horách rozšířená o specifika lyžování v ledovcovém terénu. Tento program je určen středně pokročilým skialpinistům, kteří si chtějí ověřit, upevnit a rozšířit svoje předchozí zkušenosti pod vedením zkušených profesionálů.Kurz je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Služby za příplatek:Zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-KčV ceně nezahrnuto:ubytování a stravování – 4x na horských chatách Martin-Busch Hütte, Similaun Hütte, Hochjoch Hospiz a Vernagthütte. Cena za ubytování asi 25 EUR/os./noc, s polopenzí asi 50–60 EUR/os./noc. Členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování 50 % (kromě Similaun Hütte). Na chatách lze platit pouze v hotovosti.Náročnost:Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6-8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistického kurzu.Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:4–7 účastníkůPoznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy: V ceně je zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.Skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), pokud nevlastníte svoje vlastní vybavení, poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590 Kč na celou dobu zájezdu.

Popis stravování

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (cca 10 EUR), večeři (hlavní chod, cca 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, cca 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (cca 30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.  

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů je vyžadován vlastní spací pytel. Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou (teplá sprcha za poplatek).

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách do rakouského Ventu (1900m), výstup údolím Niedertal na Martin-Busch Hütte (2501m), (3 h), ubytování, večeře. 

2. den

Celodenní přechod na Similaun Hütte (3019m), cestou výstup na Similaun (3606m), sjezd po ledovci Niederjochferner.

3. den

Celodenní přechod na Hochjoch Hospiz Hütte (2412m), cestou místo nálezu Ötziho, přechod přes sedlo Hauslab Joch (3279m), výstup na Finel Spitz (3516m), sjezd po ledovci Hochjochferner.

4. den

Výstup po Kesselwandferner na Fluchtkogel (3500m) a sjezd po ledovci Guslarferner k chatě Vernagthütte (2755m). 

5. den

Přechod po ledovci Kleiner Vernagtferner do sedla Vernagtjoch (ev. výstup na Wildspitzi 3774m), sjezd přes chatu Breslaurer Hütte zpět do Ventu; večerní návrat do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.