Pěšky za krásami rakouských jezer

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Ubytování Hotel 3***
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 10 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Podzimní slunce vychází nad horskými štíty masivu Dachstein, které se odráží na průzračné hladině rakouského jezera Wolfgangsee. Z dálky se ozývá cinkání zvonců krav, které se pasou na rozlehlých lukách. Nekonečné lesy protkané sítěmi babího léta, všude je tolik barev, z té krásy až oči přechází. Pozvolna stoupáte. S každým výškovým metrem se vám otvírá nový výhled na krajinu a vaše srdce plesá nad tou nádherou. Sedáte si do trávy a kolem vás vane svěží vítr. Toto a ještě mnohem více vás čeká na aktivním zájezdu do Rakouska.

Program zájezdu

1. den - odjezd z ČR, prohlídka centra města Linz

A jsme zde, na naší první zastávce, v Linzi. Možná jste ještě nevěděli, že se toto elegantní město pyšní největším náměstím svého typu v Evropě. A že kostel Mariendom je největším kostelem v celém Rakousku, nebo že nejmodernější opera v Evropě je rovněž tady. A kdyby vás ani toto nepřesvědčilo, možná vás naláká ochutnávka typického koláče „Linzer Torte“. Ten si můžete dát v některé z místních kaváren. Poté odjezd do oblasti Salzkammergut.

2. den - etapa č. 1: jezero Wolfgangsee

Naše poznávání krás jezer Solné komory je připravené ke startu. Dnešní pohodovou túru odstartujeme v městečku St. Gilgen, ve kterém se narodila matka Wolfganga Amadea Mozarta. Vyrazíme od lodní zastávky Fischenwirt – Seeweg. Téměř polovinu cesty půjdeme v těsné blízkosti jezera Wolfgangsee. Tyto přepychové scenérie vás budou bavit. Symbióza hor, jezer a idylických vesniček je naprosto uchvacující. Okružní túru ukončíme zpátky v městečku St. Gilgen.

3. den - etapa č. 2: Hallstättersee (Halštatské jezero)

Další den našeho pohádkového jezerního putování je zde. Všichni milovníci magické přírody lemující vodní hladinu si přijdou na své. Tento den se vydáme na jednu z nejkrásnějších vycházek po východním břehu pátého největšího jezera Solné komory – jezera Hallstättersee. Dostaneme se až k visutému mostu Wehrgrabenu – nejhlubšímu bodu jezera s hloubkou cca 125 m. Nejvyšší bod naší dnešní etapy se nachází v městečku Hallstadt, přibližně 520 m nad mořem. Celou procházku ukončíme v městečku Obertraun.

4. den - etapa č. 3: Dachstein Krippenstein – Seilbahn – vyhlídka "5 prstů"

Není nic krásnějšího než pohled na magické hory, které si spokojeně hoví v klidné krajině, pro kterou čas vlastně vůbec nic neznamená. Jste připraveni? Dnes se totiž vydáme dobýt jeden z rakouských vápencových masivů – Dachstein. Lanovkou vyjedeme až na samotný vrchol Krippenstein a nenecháme si ujít procházku k vyhlídkové plošině 5 prstů, které se nachází 500 m nad propastí. Pohledu z ptačí perspektivy se nic nevyrovná.

5. den - etapa č. 4: jezero Gosausee

A pokud jste se ještě dostatečně nenabažili z široké plejády jezer a neuvěřitelných výhledů, máme tu předposlední den našeho putování a pohodovou trasu vinoucí se krajinou podél jezera Gosausee, jež se nachází na úpatí Dachsteinu. Tato oblast byla velikou láskou i ikonické císařovny Sisi. Magická jezerní hladina, nekonečné pastviny a alpští velikáni v pozadí je jeden z důvodů, proč jsme zde.

6. den - etapa č. 5: - po cestě zastávka u jezera Mondsee, odjezd do ČR

Budíme se do spokojeného rána. Teď už přesně víme, jaké krásy ukrývá oblast Solné komory. Čas strávený zde ale využijeme do poslední minuty. A tak ani dnes neuděláme výjimku a vyšlápneme si jak jinak než kolem jezera – tentokrát kolem jezera Mondsee. Toto jezero vděčí názvu svému tvaru půlměsíce. Hora Schafberg, jakási strážní věž celého Solnohradska, se pyšně tyčí nad vodní hladinou. Plejáda zážitků se uzavírá. Věříme, že jste plni pozitivní energie načerpané z přírody a vzpomínky ve vašich myslích zůstávají navždy. Ve večerních/nočních hodinách návrat do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.