Silvretta Haute Route – skialpový přechod

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 9 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Není náhodou, že název tohoto pohoří dal jméno slavnému lyžařskému vázání. Rozprostírající se na švýcarsko-rakouských hranicích je pohoří Silvretta jedinečným cílem skialpinistických túr! Rozsáhlé otevřené prostory, mírně se svažující ledovce, a ne méně, než sedmdesát třítisícových vrcholů představuje nepřeberné množství vynikajících lyžařských terénů!Klasický skialpinistický přechod Silvretta – Haute Route je dalším pokračováním a rozšířením naší nabídky do této mimořádně atraktivní alpské oblasti. Odměnou za vynaložené úsilí nám budou nejen překrásné výhledy a krásné sjezdy načechraným prašanem, ale i příjemné zázemí horských chat, vydatné jídlo i sklenka dobrého vína či sklenice piva na dobrou noc.Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Služby za příplatek:Zapůjčení lavinového vybavení Pieps – 590 Kč.V ceně nezahrnuto:Ubytování a stravování – 3x na horských chatách v následujícím pořadí: Heidelberger Hütte, Jamtal Hütte a Weisbadener Hütte. Cena za ubytování asi 25 EUR/os./noc, s polopenzí asi 50–60 EUR/os./noc (členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování 50 %). Na chatách lze platit pouze v hotovosti.Lanovka na Paulinkopf a taxi na zpáteční cestě z Wirlu zpět od Iscghlu – asi 30 EUR/os. (cena pro zimu 2021).Náročnost:Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích a takovou fyzickou zdatnost, abyste byli schopni zvládnout asi 6–8hodinovou túru s převýšením cca 1500 výškových metrů.Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:4–7 účastníků.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy: V ceně je zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového vybavení Pieps (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590 Kč na celou dobu zájezdu.

Popis stravování

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (asi 10 EUR), večeři (hlavní chod, asi 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpenvereinu, tzv. Bergsteigeressen (hlavní chod, asi 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (asi 30 EUR), která se skládá ze snídaně (obvykle pečivo, máslo a marmeláda, často bývá doplněno o sýr a salám, popřípadě müsli a jogurtem, čaj nebo káva) a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Čaj na túru do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.        

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. V současné době je však z hygienických důvodů od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní povlak na polštář a vlastní spací pytel (vložka do spacího pytle nestačí, jelikož noclehárny nebývají obvykle vytápěné a deky se nepůjčují). Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou (teplá sprcha za poplatek).

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Ischglu (1377 m), dále s dopomocí lanovky až na Paulinkopf (2864 m); odsud nejprve sjezd do sedla Zeblasjoch (2539 m) a následně krátký výstup na Heidelberger Hütte (2264 m) (8,5 km/ ↑ 200 m/ ↓ 600 m/ 3 h); ubytování, večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Překrásná celodenní skialpová túra začíná výstupem do sedla Kronenjoch (2980 m) s možností výstupu až na vrchol Curuna Lada (3079 m) odkud následně dlouhým a krásným sjezdem na chatu Jamtal Hütte (2165 m) (11 km/ ↑ 1500 m/ ↓ 1500 m/ 5-7 h).

3. den

Skialpový výstup ledovcem Jamtalferner na Hinter Jamtalspitz (3153 m) s následným nádherným sjezdem zpět na ledovec a kratším výstupem do sedla Obere Ochsenscharte (2977 m), odkud následuje další krásný sjezd ledovcem Vermuntgletscher až na Weisbadener Hütte (2443 m) (10 km/ ↑ 1000 m/ ↓ 700 m/ 5-7 h).

4. den

Kratší výstup a následně krásný sjezd dolinou Bieltal na Bielerhöhe (2039 m), následně již po upravené zasněžené cestě až do Wirlu (18 km/ ↑ 450 m/ ↓ 1000 m/ 4-5 h) a skibusem zpět do Ischglu; odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.