Silvretta – kurz ledovcové turistiky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 8 480 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Lákají vás ledovce a vrcholy Alp a dalších pohoří, ale nemáte dost zkušeností? Právě pro vás jsme připravili kurzy bezpečného pohybu po ledovcích! Během tří dnů vás v malé skupině naučíme základům ledovcové vysokohorské turistiky. Dozvíte se vše důležité o výzbroji a výstroji, naučíte se základním prvkům pohybu po ledovcích a v praxi si vyzkoušíte různé záchranné techniky. Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po třech dnech zkušení horolezci, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!V ceně nezahrnuto:ubytování a stravování – 3x na chatě Wiesbadenerhütte asi 18 EUR/os./noc, vč. polopenze asi 52 EUR/os./noc (snídaně formou bufetu, 3chodová večeře, čaj na cestu). Členové Alpenvereinu mají většinou slevu na ubytování 50 %. Platit lze pouze v hotovosti.Průvodce:Průvodce s akreditací horského průvodce, lavinového kurzu společnosti Alpenverein a člen krkonošské horské služby.Velikost skupiny:6–12 účastníkůPoznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9 mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty (regionální a domácí kuchyně). Ceny polopenze jsou uvedeny výše. Večeře je o třech chodech: polévka, hlavní chod, dezert. Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek asi 2 EUR.

Popis ubytování

Ubytování na horské chatě Wiesbadenerhütte, která je výchozím bodem pro mnoho výletů na některé z nejvyšších vrcholů Silvretty. Spaní ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů je od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní spací pytel. Chata disponuje restaurací, terasou s panoramatickým výhledem na okolní vrcholy a nedaleký ledovec Piz Buin (3312 m) a společným sociálním zařízením (WC, umývárna se studenou vodou, teplá voda za poplatek). Na chatě jsou k dispozici lehké pantofle, není tedy nutné vozit s sebou přezůvky.
V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách do Rakouska na Bielerhöhe (2039 m), v odpoledních hodinách výstup na chatu Wiesbadenerhütte (2443 m); (7 km/ ↑ 470 m/ ↓ 40 m/ výstup asi 2,5 h).

2. den

Celodenní túra, praktický nácvik chůze po ledovci v lanovém družstvu, používání stoupacích želez a cepínu, brzdění a zachytávání pádu; nácvik zachycování pádu do trhliny a záchranných technik používaných při vyprošťování osob z trhlin; výstup na Dreiländerspitze (3197 m).

3. den

Celodenní túra, nácvik orientace v terénu a práce s mapou.

4. den

Sestup z chaty přes sedlo Radsattel (2652 m), dolinou Bieltal na Bielerhöhe (10 km/ ↑ 400 m/ ↓ 820 m/ 3 h); odpoledne odjezd, návrat do Prahy ve večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.