Skiroute Hoch Tirol – královna skialpových tras

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 12 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Trasa skialpového přechodu Skiroute Hoch Tirol je pravděpodobně nejpůsobivější a nejúžasnější zimní vysokohorskou túrou ve východních Alpách. Díky své délce i náročnosti ji můžeme nazvat doslova životní akcí. Během pěti dní uskutečníme celkem čtyři výstupy na třítisícové vrcholy v čele s majestátným Grossvenedigrem. Trasu jsme zvolili tak, abychom dosáhli maximální vyváženosti mezi náročnými výstupy a dlouhými a nádhernými sjezdy. Po jejím absolvování se již po právu můžeme cítit jako zkušení skialpinisté.Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Služby za příplatek:Zapůjčení lavinového vybavení Pieps – 590 Kč.V ceně nezahrnuto:Ubytování a stravování – celkem 4x na horských chatách v následujícím pořadí: Johannis Hütte, Matreier Tauernhaus, Alpinzentrum Rudolfshütte a Stüdlhütte. Cena za ubytování asi 25 EUR/os./noc, s polopenzí asi 50–60 EUR/os./noc (členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování 50 %). Na chatách lze platit pouze v hotovosti.Dále krátké přesuny taxi nebo busem čtvrtý a pátý den – celkem asi 15 EUR/os.Náročnost:Účast vyžaduje předchozí skialpinistické zkušenosti s pohybem v ledovcovém terénu; jistotu jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích a takovou fyzickou zdatnost, abyste byli schopni zvládnout asi 8hodinovou túru s denním převýšením až 1500 výškových metrů. Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:4–7 účastníků.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy: V ceně je zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového vybavení Pieps (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590 Kč na celou dobu zájezdu.

Popis stravování

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (asi 10 EUR), večeři (hlavní chod, asi 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpenvereinu, tzv. Bergsteigeressen (hlavní chod, asi 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (asi 30 EUR), která se skládá ze snídaně (obvykle pečivo, máslo a marmeláda, často bývá doplněno o sýr a salám, popřípadě müsli a jogurtem, čaj nebo káva) a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Čaj na túru do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.    

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. V současné době je však z hygienických důvodů od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní povlak na polštář a vlastní spací pytel (vložka do spacího pytle nestačí, jelikož noclehárny nebývají obvykle vytápěné a deky se nepůjčují). Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou (teplá sprcha za poplatek).

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Hinterbichlu (1325 m); výstup údolím Dorfeltal na Johannis Hütte (2135 m) (6,7 km/ ↑ 810 m/ 3 h); večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Celodenní skialpový přechod přes Defreggerhaus (2962m), výstup na vrchol Großvenedigeru (3674 m), (↑ 1550 m/ 4 h), následně dlouhý sjezd přes Schlatenkees na chatu Pragerhutte (2796 m) a dále pak na Innergschlöß (1691 m) a chatu Matreier Tauernhaus (1512m), (15 km/ ↓ 1500 m/ 3 h). 

3. den

Celodenní skialpový přechod začíná výstupem k jezeru Grünsee a dále na výstupem na Amertalerhöhe (2784 m) (7 km/ ↑ 1340 m/ 3,5 h), sjezd do údolí Landecktalu a následně stoupání na Granatscharte a Sonnblick (3088 m) (4 km/ ↑ 400 m/ ↓ 600 m/ 1,5 h), odtud krásným sjezdem na chatu AlpinzentrumRudolfshütte (2311m) (5 km/ ↓ 800 m).

4. den

Skialpový výstup na výstup na Granatspitze (3086 m) (4 km/ ↑ 800 m/ 2 h), sjezd směrem na Dorfersee, Dorfertal, Kalser Tauernhaus až do Taurerwirtu (1500 m) (14 km/ ↑ 170 m/ ↓ 1800 m), odsud pak „taxi“ nebo autobusem do Lucknerhausu (1920m), výstup na chatu Stüdlhütte (2 801 m) (5,5 km/ ↑ 880 m/ 2,5 h).

5. den

Závěrečný skialpový výstup na Adlersruhe (3454 m) (5 km/ ↑ 900 m/ ↓ 300 m/ 2 h) a následný sjezd po trase přes Ködnitzkees, Stüdlhütte zpět na Lucknerhaus (1918 m) a odsud opět přesun taxi zpět do HinterBichlu; odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.