Stubai - Skialp Open Season

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 6 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vyrazme společně zahájit novou lyžařskou a skialpovou sezonu do rakouského střediska Stubai. Zatímco na českých horách bude tou dobou pár prvních vloček, buďme první, kteří se připraví na nadcházející zimu v nádherném vysokohorském prostředí rakouských Alp. Zahoďme společně předvánoční stres za hlavu a užijme si společně první letošní oblouky na panenských svazích nenáročných třítisícových vrcholů, které obklopují toto oblíbené lyžařské středisko. Zopakujeme si správnou techniku stoupání na pásech, otočky ve strmějším svahu, ale především techniku jízdy a pravidla bezpečného pohybu ve volném terénu. A pokud budou sněhové podmínky opravdu příznivé absolvujeme na závěr každého dne parádní sjezd z výšky tří tisíc metrů až dolů do údolí.Společné večerní posezení posílí ducha a navodí tu správnou adventní atmosféru při šálku horkého čaje či svařeného vína atmosféru. A abychom se začali na nadcházející sezonu opravdu těšit, promítneme si i ty nejkrásnější snímky z předchozích zim a doslova celého světa. Kromě horských vůdců Víti Nováka a Vojty Dvořáka vás bude doprovázet i duchovní otec adventurní skialpové nabídky a též vášnivý skialpinista Petr „Pedro“ Novotný.Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Služby za příplatek:Zapůjčení lavinového vybavení Pieps – 390 Kč.V ceně nezahrnuto:Ubytování a stravování – cena ubytování se snídaní vč. pobytové taxy asi 44 EUR/os./noc. Večeře lze přiobjednat v penzionu (asi 16 EUR/os.) nebo řešit individuálně v restauracích/supermarketu ve městečku.Jednosměrná lanovka na Schaufeljoch – asi 28,60 EUR/os. (cena pro zimu 2021).Náročnost:Vhodné pro mírně a středně pokročilé skialpinisty. Účast vyžaduje předchozí skialpové zkušenosti, dobré lyžařské dovednosti a schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; jednotlivé skialpové výstupy budou ulehčeny každý den výjezdem lanovkou. Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:Budeme se pohybovat v jedné či dvou skupinách o velikosti maximálně 4–6 lyžařů pod vedením jednoho horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy:V ceně je zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.Pokud nevlastníte vlastní skialpinistickévybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového vybavení Pieps (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 390 Kč na celou dobu zájezdu.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

V rodinném penzionu *** v údolí ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Pokud cestujete sami, na vyžádání vám můžeme objednat jednolůžkový pokoj (dle dostupných kapacit) nebo vás doplnit s osobou stejného pohlaví. Není třeba brát si s sebou spací pytel. K dispozici restaurace, bar, Wi-Fi zdarma a lyžárna.

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Neustiftu; příjezd v podvečer; ubytování, večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Ráno nejprve lanovkou do vrcholové partie lyžařského střediska Stubai, odkud pak dle aktuálních podmínek podnikneme snazší skialpové výstupy na okolní vrcholy: Schaufelspitze (3332 m), Schussgrubenspitze (3211 m), Zuckerhütl (3507 m), HintererDaunkopf (3225 m). Odměnou nám budou překrásné výhledy i parádní sjezd do údolí. Po večeři nás čeká pohodové společenské posezení spojené s vyprávěním a promítáním.

3. den

Ranní a dopolední program podobně jako v sobotu – nejprve opět výjezd lanovkou na Schaufeljoch a následně opět snažší skialpové výstupy a sjezdy z okolních třítisícových vrcholů spojené se zdokonalováním sjezdové lyžařské techniky ve volném terénu; odpolední odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.