Totes Gebirge – skialpový kurz

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 6 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Prodloužený víkend je určen jak naprostým skialpinistickým začátečníkům, tak i účastníkům, kteří se chtějí o skialpinismu dozvědět více a získat základní dovednosti a znalosti pro provozování této nádherné lyžařské aktivity. Pokud jsou vám již sjezdovky těsné a rádi byste se na lyžích vydali do volného horského terénu, tato akce je určena pro vás. Program je kombinací krásných túr, které začínají stoupáním mezi modříny a končí na nekonečných bílých pláních. Pohyb v zimním horském terénu je limitován stupněm lavinového nebezpečí, a proto i problematika lavinové prevence patří k zásadním bodům výuky a podle něj je upravován program a túry. Totes Gebirge („Mrtvé hory“) je pohoří nacházející se v Rakousku v severní části spolkové země Štýrsko a na jižním okraji Horního Rakouska. Tvoří jej největší vápencová náhorní pláň ve Východních Alpách. Průměrná nadmořská výška plošiny je od 1600 do 1800 metrů. Z ní vyrůstají vápencové štíty a pod nimi se rozkládají modřínové lesy. To vše v příjemné dojezdové vzdálenosti Česka. Kurz je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!V ceně nezahrnuto:Ubytování a stravování – 2x na horské chatě Linzer Haus. Cena za ubytování asi 25 EUR/os./noc, s polopenzí asi 45–50 EUR/os./noc (členové Alpenvereinu mají na chatách slevu na ubytování 50 %).Lanovka – cena asi 13 EUR/os. (cena pro zimu 2020).Náročnost:Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích a takovou fyzickou zdatnost, abyste byli schopni zvládnout asi 6–8 hodinovou túru s převýšením asi 500–800 výškových metrů.Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:58 účastníků.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy: Pokud nevlastníte vlastní skialpinistickévybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů:  ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového vybavení Pieps (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) je zahrnuto do ceny tohoto zájezdu.

Popis stravování

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Je možné si zakoupit samostatně snídani (asi 10 EUR), večeři (hlavní chod, asi 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpenvereinu, tzv. Bergsteigeressen (hlavní chod, asi 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (asi 30 EUR), která se skládá ze snídaně (obvykle pečivo, máslo a marmeláda, často bývá doplněno o sýr a salám, popřípadě müsli a jogurtem, čaj nebo káva) a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Čaj na túru do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

Popis ubytování

Ubytování na horské chatě Linzer Haus uprostřed lyžařského a turistického ráje Wurzeralm. K dispozici je restaurace, prostorná sluneční terasa, sauna, sklepní bar. Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. V současné době je však z hygienických důvodů od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní povlak na polštář a vlastní spací pytel (vložka do spacího pytle nestačí, jelikož noclehárny nebývají obvykle vytápěné a deky se nepůjčují). Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou (teplá sprcha za poplatek). Doporučujeme vzít si vlastní pantofle. 

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do rakouského Spital am Pyhrn ke spodní stanici lanovky Wurzeralmbahn; z parkoviště výjezd lanovkou či výstup na lyžích na chatu Linzer Haus (1371 m); ubytování, odpolední výcvik, večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Túry v okolí chaty Linzer Haus: Stubwies (1786 m) nebo Rote Wand (1872 m). Výcvik: vedení túry, výběr trasy, techniky výstupu i sjezdu, lavinová prevence.

3. den

Túry v okolí chaty Linzer Haus: Angerkogel (2116 m) nebo Rossarsch (2229 m); odpoledne odjezd do Prahy, návrat ve večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.