Totes Gebirge – skialpový kurz

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 6 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Prodloužený víkend je určen jak naprostým skialpinistickým začátečníkům, tak i účastníkům, kteří se chtějí o skialpinismu dozvědět více a získat základní dovednosti a znalosti pro provozování této nádherné lyžařské aktivity. Pokud jsou vám již sjezdovky těsné a rádi byste se na lyžích vydali do volného horského terénu, tato akce je určena pro vás. Program je kombinací krásných túr, které začínají stoupáním mezi modříny a končí na nekonečných bílých pláních.Pohyb v zimním horském terénu je limitován stupněm lavinového nebezpečí, a proto i problematika lavinové prevence patří k zásadním bodům výuky a podle něj je upravován program a túry. Totes Gebirge („Mrtvé hory“) je pohoří nacházející se v Rakousku v severní části spolkové země Štýrsko a na jižním okraji Horního Rakouska. Tvoří jej největší vápencová náhorní pláň ve Východních Alpách. Průměrná nadmořská výška plošiny je od 1600 do 1800 metrů. Z ní vyrůstají vápencové štíty a pod nimi se rozkládají modřínové lesy.To vše v příjemné dojezdové vzdálenosti Česka. Kurz je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!V ceně nezahrnuto:Ubytování a stravování – 2 noci na horské chatě Linzer Haus, předpokládaná cena 40-45 EUR/os./noc vč. polopenze. Členové Alpenvereinu mají na většině horských chat slevu na ubytování cca 50 %. Platba možná pouze v hotovosti.Lanovka - cena cca 13 EUR/os. (cena pro zimu 2020)Náročnost:Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6-8 hod. túru s převýšením cca 500-800 výškových metrů.Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:5-8 účastníkůPoznámka:Pokud nevlastníte vlastní skialpinistickévybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů:  ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) je zahrnuto do ceny tohoto zájezdu.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

Ubytování na horské chatě Linzer Haus uprostřed lyžařského a turistického ráje Wurzeralm. K dispozici restaurace, prostorná sluneční terasa, sauna, sklepní bar. Spaní ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů doporučujeme vložku do spacáku. Sociální zařízení je společné, sprchy jsou na automat, studená i teplá voda. Doporučujeme vzít si vlastní pantofle. 

Program zájezdu

1. den

Odjezd v ranních hodinách z Prahy do rakouského Spital am Pyhrn ke spodní stanici lanovky Wurzeralmbahn. Z parkoviště výjezd lanovkou či výstup na lyžích na chatu Linzer Haus (1371m). Ubytování, odpolední výcvik, večerní briefing a plánování túry, večeře.

2. den

Túry v okolí chaty Linzer Haus: Stubwies (1786m) nebo Rote Wand (1872m). Výcvik: vedení túry, výběr trasy, techniky výstupu i sjezdu, lavinová prevence.

3. den

Túry v okolí chaty Linzer Haus: Angerkogel (2116m) nebo Rossarsch (2229m). V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR, návrat do Prahy ve večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.