Východní Tyrolsko s kartou Glockner-Dolomiten a wellness

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Evropa, Rakousko
Název ubytování Východní Tyrolsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 9 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

LIENZ • MOOSALM • STERNALM • ZETTERSFELD • ASSLING PARK • ADLER LOUNGE • GOLZENTIPP • DÖLSACH • AGUNTUM

1. den:

Z Brna (předpokládaný odjezd Brno 06:00).Další nástupní místa Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš200 Kč,Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč,Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč) vyjedeme v ranních hodinách. Odpoledne se ubytujeme v malebné horské vesnici v údolí Lesachtal mezi Linezskými a Karnskými Alpami. Toto kouzelné místo s dřevěnými chalupami si vybrali také filmaři k natáčení jedné ze sérií James Bonda – Spectre. Náš hotel disponuje wellness – po celou dobu našeho pobytu budeme moci využívat krytý bazén, fitness, saunu, parní a bylinkovou lázeň, infračervenou kabinu, tepidarium a relaxační místnost. Před večeří budeme mít možnost projít se do starého centra nebo relaxovat a využívat wellness. Večeře v hotelu, nocleh.

2. den

Po snídani pojedeme do Lienze, města obklopeného masivy Lienzských Dolomit. Gondolovou lanovkou (v kartě) vyjedeme na Zettersfeld (1 812 m) (v kartě), budeme-li si přát stát ještě výš, budeme pokračovat čtyřsedačkovou lanovkou až do výšky 2 278 m na Steinermandl (v kartě), odkud budeme mít jako na dlani nejen celý Lienz, ale také celé Pustertalské údolí a Groswenediger. Horskou specialitu si můžeme vychutnat v restauraci s panoramatickou terasou nebo se vydat na vycházku. Zettersfeld je vynikajícím východiskem k řadě túr v národním parku Vysoké Taury. Lienz je město plné pamětihodností a kulturních nabídek – nad řekou Isel se majestátně tyčí 750 let starý zámek Bruck se svými vysokými hradbami, dříve hraběcí sídlo, dnes muzeum a výstavní centrum (v kartě). Severně od nádraží zve staré město Liebburg s kostelíčkem Antoniuskirchl a františkánským klášterem k příjemné procházce. Najdeme zde spoustu kaváren, butiků a obchůdků s ručními pracemi. Milovníci vlaků si na své přijdou v Muzeu železnice (v kartě), které uchovává veterány z období 1898–1978. Seznámíme se s parními, elektrickými i dieslovými lokomotivami, uvidíme 54tunový sněžný pluh, signalizační zvony, lampy, technické hračky i modely železnice. Po poledni se otevírá také víkendový trh, kde budeme mít možnost nakoupit sýry, tyrolský špek a jiné produkty vypěstované a vyrobené s důrazem na soulad s přírodou. Před odjezdem z Lienze vyjedeme ještě přímo z města ze stanice Schlossberg na Moosalm (1 000 m). Schlossberg je místem zábavy pro celé rodiny. Najdeme tady zoo koutek s husami a kozami, lezecký park, restauraci. I jednu z nejdelších letních bobových drah v Alpách (2,7 km, cca 10 €), kterou můžeme sjet do údolí. V podvečer se vrátíme do hotelu na večeři. Možnost využití bazénu a wellness.

3. den:

Po snídani zamíříme do Parku divočiny – Assling Park (v kartě). Na ploše o rozloze 80.000 m2 se ponoříme se do světa divokých zvířat. Během 1,5hodinové procházky parkem divočiny budeme potkávat jeleny, sovy, orly, horské kozy, bizony, sviště a další zvířata. Dostaneme se tak blíže k těmto zvířatům žijících v Alpách než kdekoliv jinde. A po celou dobu budeme obdivovat nádherná panoramata Alp, jelikož park je fantasticky umístěn na slunné svahy údolí Pustertal. V areálu se nachází i obchod se suvenýry a restaurace. Poté již přejedeme do oblasti Glocknerských Alp. Z Kals am Grossglockner vyjedeme lanovkou (v kartě) na vyhlídkovou plošinu Adler Lounge do výšky 2.621 m. Rozevřou se nám dechberoucí výhledy – za dobré viditelnosti spatříme více než 60 vrcholů, které jsou vyšší než 3.000 m. Nabízí se zde kombinace procházek nebo se můžeme kochat na sluneční terase spektakulární restaurace Adler Launge. Po návratu do Obertilliachu se projdeme do starého centra a prohlédneme si kolekci starobylých povozů a vozů včetně svatebního kočáru v nově otevřeném mini Muzeu vozů a venkova (v kartě). Možnost relaxace v hotelu, večeře.

4. den:

Po snídani se s Obertilliachem rozloučíme „letem“ 10místnou gondolou Golzentipp (v kartě). Během jízdy nad vesnicí se budeme vznášet a obdivovat nádherný panoramatický výhled 360°. Během pěti minut budeme přeneseni do krásné scenérie zcela stvořené pro horské procházky a túry. Naším posledním cílem bude městečko Dölsach. Navštívíme jediné římské město nacházející se v oblasti dnešní spolkové země Tyrolsko, Aguntum (v kartě). Prostřednictvím nového muzea se dozvíme o každodenním životě Římanů – navštívíme nejen archeologické muzeum a budeme mít možnost vystoupit na 18 m vysokou pozorovací věž, ze které budeme mít jako na dlani celý areál vykopávek – římské lázně, fórum, ale také antický obchodní dům agoru. K největším atrakcím tohoto muzea ale patří rekonstrukce luxusního římského atriového domu s velkým mramorovým bazénem. Na závěr se do římského období ponoříme během dokumentárního filmu. Poté již odjedeme do ČR, návrat do Brna v pozdních večerních hodinách. (cca 22:00)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 500 Kč• 3denní karta Osttirol‘s Glockner-Dolomiten cca 49 €, děti 6–14 let cca 25 € (zahrnuje lanovky, vstupy 2.–4. den)• pobytová taxa v hotelu cca 6 €/os./pobyt• pojištění léčebných výloh a storna 290 KčV době vydání katalogu nejsou ještě publikovány karty pro rok 2020 (uvedené atrakce jsou z roku 2019). V případě změny bude program upraven.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.