Vysoké Taury – skialpový kurz

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 8 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zkusili jste si skialpové lyže a pohyb na nich na sjezdovce nebo na turistické značce v Krkonoších? A chytlo vás to? Tak to byste mohli pokračovat dál a začít se vzdělávat s horskými vůdci! A to na parádním místě v Alpách. Takovým skialpovým rájem je okolí horského hotelu Rudolfshütte, kam se dostaneme lanovkou. Tato chata nabízí kvalitní ubytování včetně lezecké stěny, sauny či bazénu. Navíc můžeme cvičit i techniku jízdy s podporou lanovek přímo z chaty! Pokud jste začátečníci a lákají vás Alpy a vrcholy, které atakují nebo mírně převyšují magickou hranici 3000 metrů, pak základní skialpinistický kurz pro malé skupiny na prověřeném místě, za které ručíme, by mohl být právě pro Vás!Během kurzu se naučíme zacházet s lyžemi, pásy a s vázáním, plánovat túru, základy lavinové problematiky, ovládání lavinového vyhledávače a techniku bezpečného sjezdu volným terénem. Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po třech dnech zkušení skialpinisté, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok!Kurz je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte, co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!V ceně nezahrnuto:Ubytování a stravování – 3x na chatě Rudolfshütte, předpokládaná cena asi 45–50 EUR/os./noc vč. polopenze (snídaně formou bufetu, 4chodová večeře formou bufetu). Členové Alpenvereinu mají většinou slevu na ubytování cca 50 %. Platba možná v hotovosti nebo kartou Maestro.Pobytová taxa – asi 1,30 EUR/os./noc (cena pro zimu 2020)Lanovka – asi 17 EUR/os. (dospělí, jednosměrná, cena pro zimu 2020).Náročnost:Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích a takovou fyzickou zdatnost, abyste byli schopni zvládnout asi 4–6hodinovou túru s převýšením asi 700 výškových metrů.Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:5–8 účastníků.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy: V ceně je zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.Pokud nevlastníte vlastní skialpinistickévybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny), poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového vybavení Pieps (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) je zahrnuto do ceny tohoto zájezdu.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

Moderní horský hotel Rudolfshütte. Wi-Fi, lezecká zeď, stolní tenis, kulečník a stolní fotbal zdarma. Panoramatický krytý bazén s krásným výhledem na hory a ledovce, fitness, wellness zóna se saunami, parní lázní, tepidariem s odpočinkovou místností a vyhřívanými lehátky (za příplatek). Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dekou. V současné době je však z hygienických důvodů od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní povlak na polštář a vlastní spací pytel (vložka do spacího pytle nestačí, jelikož noclehárny nebývají obvykle vytápěné a deky se nepůjčují). Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou (teplá sprcha za poplatek). Platí zákaz kouření.

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd z Prahy do Rakouska na Enzingerboden (přes Uttendorf); výjezd od parkoviště lanovkou na chatu Rudolfshütte (2315 m); ubytování, večerní briefing a plánování túry na další den, večeře.

2. den

Túry v okolí chaty včetně technik stoupání a sjezdu – možnosti túr: Kalser Tauern (2518 m), Tauernkogel (2683 m) nebo Medelzkogel (2760 m).

3. den

Výcvik a túry na okolní vrcholy: Hoch Fürleg (Fülleck, 2943 m), Sonnblick (3088 m), Granatspitze (3086 m).

4. den

Dopolední túra v okolí chaty: ledovec Odenwinkelkees nebo Kapruner Törl (2639 m); návrat na chatu. Transport bagáže lanovkou a sjezd nalehko po sjezdovce až na parkoviště Enzingerboden; odpoledne odjezd do Prahy, návrat v pozdních večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.