z Alp k Jadranu

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Slovinsko
Název ubytování z Alp k Jadranu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 9 265 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování
Dvouhvězdičkové/tříhvězdičkové hotely (5 nocí ve Slovinsku).

Vybavení
V hotelu bar, restaurace a recepce.

Pokoje
Všechny dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou, WC a často s balkonem.

Strava
Rozšířené kontinentální snídaně.

Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramBled - jediný slovinský ostrov • Kranjska Gora - slovinské Zakopané • slavný skokanský můstek v Planici • Škofja Loka • Lublaň - hlavní město Slovinska • Škocjanské jeskyně • Piran • Lipica • Pleterje • Celje • Ptuj • Maribor • čas na odpočinek u Jadranu • Graz • noční Vídeň 

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu jižní Evropa (pro pohodlné). Přejezd do Slovinska přes Česko a Rakousko. Ubytování v hotelu v okolí města Kranj nebo Kranjska Gora ve Slovinsku, přenocování.

Den 2
Po snídani a vystěhování začneme naše dobrodružství se Slovinskem přejezdem do Kranjska Gora (slovinské Zakopané) a Planice, kde končí sezóna skoků na lyžích na nejslavnějším slovinském skokanském můstku Letalnica. Volný čas u objektu. Následně přejedeme ve směru Triglavského národního parku - chvíle odpočinku v nádherné scenérii Bohinjského jezera, na jehož hladině se malebně odrážejí alpské vrcholy. U jezera strávíme cca 2 hodiny, zájemci si mohou zaplavat. Následně vyjedeme lanovkou na horu Vogel (1535 m n.m.). Na vrcholu je možnost obědvat (za příplatek cca 20 EUR/os.). Následně přejedeme do Bledu, ze kterého vyplujeme na jediný ostrov ve Slovinsku - Bled, malebně ležící na úpatí Julských Alp. Zde uvidíme Bledský hrad postavený na strmé, přes 100 metrů vysoké skále. Přejezd do hotelu v okolí Lublaně. Přenocování.
 
Den 3
Snídaně, přejezd do městečka Škofja Loka - jednoho z nejlépe a nejkrásněji zachovaných středověkých měst ve Slovinsku. Uvidíme mimo jiné: sýpku, starou radnici ze 16. století, barokní kapucínský kostel. Následně se vydáme směrem k pobřeží Jaderského moře. Dalším bodem programu bude slovinské letovisko Piran. Piran je perlou benátské architektury, malebně umístěné na okraji istrijského poloostrova. Procházka starým městem (náměstí Tartini), uvidíme mimo jiné: radnici, kostel sv. Jiří a sv. Petra. Volný čas na koupání v Jaderském moři (v jednom z letovisek). Přejezd do hotelu, přenocování.

Den 4
Snídaně. Přejezd ve směru oblasti slovinského krasu, kde navštívíme město Lipica známé díky chovu slavných Lipicánů - návštěva hřebčína. Následně se vydáme ve směru Škocjanských jeskyní, které jsou na seznamu UNESCO (návštěva jeskyní). Večer strávíme v hlavním městě země - Lublani. Uvidíme mimo jiné: Prešerenovo náměstí, kostel Zvěstování, Trojitý most (Tromostovje), Plečnikovu kolonádu, katedrálu sv. Mikuláše zvanou Lublaňskou katedrálou, radnici, most, dojdeme také k Lublaňskému hradu, který se tyčí nad městem. Volný čas ve městě. Tento den lze využít večeři v jedné ze stylových restaurací starého města (cena cca 26 EUR/os.). Přejezd do hotelu, přenocování.
 
Den 5
Snídaně. Přejezd do kartuziánského kláštera v Pleterje. Tato oblast je známá díky ovocným sadům, kde v lahvích rostou hrušky, které jsou později pozoruhodným doplňkem hruškového likéru prodávaného v klášteře. Následně přejezd do Celje s téměř nezměněným historickým centrem. Návštěva regionálního muzea umístěného v renesančním paláci (na stěnách jsou nádherné fresky). Za pozornost stojí klenba s iluzionistickým obrazem z roku 1603. Přejezd do Mariboru. V suterénu městského hradu se nachází největší vinný sklep v Evropě (7 milionů litrů vína). Procházka starým městem: morový sloup, čtvrť Lent s krásnými činžovními domy, spoustou obchodů a kaváren na promenádě u řeky. Chvíle volného času ve městě a večer rafting na dřevěných raftech po řece Drávě s občerstvením a dechovkou (v případě špatného počasí se zábava přesouvá do místní restaurace). Ubytování v hotelu, přenocování.
 
Den 6
Snídaně. Přejezd do města Ptuj - úzké středověké uličky zachovalého starého města s městskou věží, před kterou stojí Orfeův památník a dominikánský klášter s rokokovou fasádou a gotickým křížovými chodbami. Na kopci nad městem se tyčí nádherný hrad (návštěva hradu a muzea). Přejezd do Rakouska. Návštěva Grazu, druhého největšího města Rakouska (seznam UNESCO). Procházka úzkými okouzlujícími uličkami obklopenými historickými činžovními domy. Uvidíme mimo jiné: místní katedrálu s přilehlým mauzoleem císaře Fridricha II., stejně jako umělý ostrov uprostřed řeky Mur s kavárnou a malým amfiteátrem. Následně vyjedeme moderním výtahem na bývalý hradní vrch, odkud se rozprostírá nádherný výhled na okolí. Na zpáteční cestě noční prohlídka Vídně. Přejezd vyhlídkovými ulicemi Vídně, vídeňským Ringem - nejznámější ulicí starého města. Procházka starým městem, uvidíme mimo jiné: Hofburg, katedrálu sv. Štěpána. Odjezd do Polska.
 
Den 7
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 2100 km - počítáno od polské hranice). 

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování viz níže (5 nocí), stravování: snídaně (5), turistický program (viz níže), služby polsky mluvícího průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, pobytovou taxu (cca 12 EUR/os.) a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a služeb místních průvodců (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - cca 180 EUR/os. Pro zájemce (za poplatek placený průvodci): oběd na hoře Vogel (cca 20 EUR/os.) a večeře v Lublani (cca 26 EUR/os.) - nápoje za příplatek.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Od Alp do Adriatyku
Kód zájezdu: CSAJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.