Zážitkový víkend s vláčky UNESCO

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Evropa, Rakousko
Název ubytování Štýrsko, zážitkový víkend
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Prahy v cca 06:00, Jihlavy-Pávova a Brna do Rakouska. Proházka v Semmeringu, Hochstrasse s vilami z 2. pol. 19. stol a malým muzeem. Turistika po naučné stezce podél trati s výhledy na mosty a viadukty (cca 2 hod.), nebo výjezd lanovkou k chatě Liechtensteinhaus a vyhlídkové věži Milleniumswarte s nádhernými výhledy. Poté jízda nejstarší horskou železnicí světa vedenou 15 tunely a 16 viadukty po trase Semmering– Glognitz. Ojedinělý projekt vytvořený v 19. století byl technický div své doby (UNESCO). Dojezd na ubytování.

2. den

Po snídani navštívíme hrad Riegersburg, vystavěný na ostrohu nad krajinou, zavítáme do místní sýrárny a během exkurze v čokoládovně Zooter, ochutnáme čokoládu na 18 stanovištích a projedeme se po eko farmě. V podvečer budeme relaxovat v termálních lázních Bad Loipersdorf o rozloze 36 000 m2 (areál s termálními vnitřními a venkovními bazény o teplotě až 36 °C s masážními proudy a vířivkami, Sluneční saunový ráj, parní lázně Vulkán a terapeutická místnost s hudbou a vůněmi, zážitkový svět se skluzavkami, tobogány a wellness areálem Schaffelbad – 14 saun, římské lázně, Kneippovy lázně). Návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách.

3. den:

Po procházce městečkem Riegersburg si prohlédneme výrobnu pálenky a octa v Gölles. Poté nás čeká zážitková jízda jednou z nejstrmějších neozubených tratí v Evropě – až 42 promile, vlakem „Dschungelexpress“ z Feldbachu. Cesta se vine přes kopcovitou krajinu a z vlaku si můžeme vychutnat nádherný výhled na štýrskou a pohraniční slovinskou horskouoblast. Přijedeme do lázeňského městečka Bad Gleichenberg, které si také projdeme. Milovníci koupání mohou místo vlaku odjet do Bad Gleichenbergu autobusem a koupat se v místních termálních lázních.

4. den:

Po snídani z Puchbergu jízda zubačkou Salamander na nejvýchodnější alpskou dvoutisícovku pod Schneeberg (2 075 m). Možnost turistiky na vrchol (převýšení 300 m) s výhledy Rax, Ötscher, Hochschwab. V soutěsce Johannesbachklamm podnikneme lehkou turistiku v divoké přírodě v kraji pod Sneebergeland. Do Brna příjezd v cca 21:00., následně do Prahy.*U květnového termínu je program zkrácen o 4. den.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 200 Kč (3 noci), 1 500 Kč (2 noci)• záloha vláček na Semmering 150 Kč (nutno závazdně objednat předem v CK)• vláček Salamander 1 200 Kč (ZS0827)Předpokládaná částka na vstupy a vláčky 110 €.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.