dovolená 50 Kyklady

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko
Název ubytování dovolená 50 Kyklady
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 20 683 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** - obvykle se nachází mimo centra měst. 

Pokoje: vkusně zařízené dvoulůžkové pokoje, všechny s koupelnou a WC. 

Vybavení: v hotelu je obvykle restaurace a bar.

Strava: bohaté kontinentální snídaně a večeře se sklenkou vína (formou bufetu nebo servírované, v závislosti na hotelu).

Místní kategorie: B, C 

Příklady hotelů během poznávací části:
- Atény: hotel Dorian Inn - https://www.dorianinnhotel.com/
- Santorini: hotel Areti - http://aretihotel.com.gr/
- Naxos: hotel Coronis - http://www.hotel-coronis.gr/ 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramSantorini • Řecko - jako z pohlednice • Fira - fascinující výhledy na kalderu • západ slunce v Oia • Naxos - hrad a staré město • Atény a nádherná Akropolis • řecký večer a večeře v ceně

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Atén pravidelnou linkou. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem a prohlídka Atén. Prohlídku začneme u kopce Akropolis s ruinou Parthenonu, Erechtheionem, monumentální vstupní bránou zvanou Propylaje a navštívíme Národní archeologické muzeum. Následně projdeme starověkou řeckou agorou, která byla od 6. století př. n. l. centrem politického života v Aténách. Uvidíme slavný Hephaestův chrám a Attalovo sloupořadí. Během prohlídky města uvidíme střídání stráží u parlamentu, Panathénajský stadion, Chrám Dia Olympského. Následuje procházka po Place - kdysi nejstarší řemeslnické čtvrti a dnes nejromantičtější části hlavního města Řecka. Přejezd do hotelu, ubytování. Po chvíli odpočinku se společně vydáme na řecký večer (během večera budou servírovány řecké pokrmy a víno). Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 30 km)

Den 2
Po snídani přejezd trajektem z Pirea na Santorini. Ostrov Santorini je nejznámější a nejoblíbenější ostrov Kykladského souostroví. Je to jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v Evropě, které je povinným návštěvním bodem pro turisty z celého světa během jejich pobytu v Evropě. Odpoledne transfer do hotelu, čas na odpočinek. Ve večerních hodinách večeře a přenocování. (Trasa cca 25 km)
 
Den 3
Snídaně. Výlet na sopečný ostrov Nea Kameni. Přejezd do přístavu a plavba lodí na ostrov, následně procházka ke kráteru stále aktivní sopky. Poté návrat na loď a plavba na další sopečný ostrov nazývaný Palea Kameni, kde se nachází horké minerální prameny Hot Springs. Každý účastník bude mít možnost se vykoupat v léčivých sulfidických vodách. Přejezd na další ostrov Thirassia, kde budeme mít volný čas na samostatné prozkoumání ostrova nebo na oběd (za poplatek). Později se vydáme na plavbu podél útesů kaldery, starého sopečného kužele impozantního svou velikostí, stoupajícího nad hladinou moře. Následně navštívíme Santo Wine - největší vinici na ostrově Santorini, která se nachází na útesech kaldery s panoramatickým výhledem na sopku a na celý ostrov. Budeme mít možnost ochutnat nejznámější místní vína a sýry za zvuků řecké hudby. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 20 km)

Den 4
Po snídani prohlídka hlavního města ostrova Firy. Ostrov Santorini je v podstatě částí vrcholku sopky ponořené v moři, která vybuchla v roce 1450. Sopky, červené pláže, malé, barevné domky přilepené na svazích sopky, tyrkysové moře v pozadí. Město Fira leží kaskádovitě na strmých skalách vyčnívajících z moře, je okouzlujícím městem plným barev. Procházka městem, následně sjezd lanovkou dolů do přístavu, hlavně pro hezké výhledy z tohoto místa. Zpět na horu se vydáme na oslech. Dalším bodem prohlídky bude Prehistorické muzeum vykopávek Thiry, ve kterém je sbírka minojských exponátů. Po prohlídce volný čas. Doporučujeme přestávku na kávu v jedné z taveren zavěšených nad propastí, pohled z tohoto místa je nezapomenutelný. Následně navštívíme Akrotiri - tzv. řecké Pompeje. Nedávno zveřejněné archeologické naleziště je pozůstatkem dobře organizovaného města, které pochází z roku 1600 př. n. l. Bylo to největší minojské město (mimo Knossos na Krétě). Město bylo zakonzervováno pod lávou a popelem. Na mnoha místech zůstalo nedotčené. V novodobém muzeu, pod střechou lze navštívit celé ulice, podívat se do domů, bank nebo řemeslných továren. Bohaté fresky zdobily stěny domů, lze vidět výlohy obchodů, nábytek, nádobí pro skladování potravin. Následně plavba trajektem na ostrov Naxos. Je největším z kykladských ostrovů. Firemní značkou Naxosu je Portara - kamenný portál Apollónova chrámu (6. století př. n. l.), který vítá hosty přijíždějící do přístavu. Následně se vydáme na procházku hlavním městem ostrova - Naxos Chora. Uvidíme krásné staré město plné úzkých uliček, malých obchodů, taveren a benátský hrad, kde stále ještě žijí lidé. Právě odsud Marco Sanudo řídil ostrov ve jménu Benátčanů. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5
Po snídani výlet do nejzajímavějších zákoutí ostrova Naxos. Vydáme se do Damalas, kde navštívíme keramickou dílnu Manolis Libertas. Následně přejedeme ve směru malého městečka Chalki - bývalého hlavního města ostrova, kde v továrně Kitron ochutnáme zdejší tradiční likér. Navštívíme klášter Panagia Drosiani, který je jedním z nejstarších raně křesťanských kostelů na Balkáně. Po prohlídce památek si uděláme přestávku v Apiranthos, kde se budeme moci projít po městě nebo sníst oběd. Prohlídku zakončíme návštěvou místa, kde se nacházely starodávné kamenolomy, uvidíme tam nedokončenou sochu zobrazující kúrose (sochu mladíka z archaické řecké doby), která byla vyhozena na tomto místě pravděpodobně z důvodu závady materiálu. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 35 km)

Den 6
Po snídani plavba trajektem do města Pireus. Transfer do hotelu v Aténách. Večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km)

Den 7
Po snídani transfer na letiště a zpáteční let do Varšavy.
 
Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Atén, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, transfery: hotel - přístav - hotel, přejezdy trajektem, ubytování v hotelech (2 noci v Aténách, 2 noci na ostrově Santorini, 2 noci na ostrově Naxos), stravování: snídaně a večeře (se sklenkou vína), služby polského průvodce/delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, pobytovou taxu, fakultativní výlety, samostatné prozkoumávání ostrovů, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v celém programu - cca 150 EUR/os. + cca 5 EUR/os. za pobytovou taxu. 

Název zájezdu v polském jazyce: Zwiedzanie 50+ Cyklady
Kód zájezdu: SCNZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.