dovolená 50 Starověké Řecko

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko
Název ubytování dovolená 50 Starověké Řecko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 14 717 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely 2*, 3* a 4* - 6 nocí.
Hotely se obvykle nachází mimo centra měst, některé u moře.

Pokoje: komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou, WC a klimatizací.

Strava: bohaté kontinentální snídaně a večeře se sklenkou vína (formou bufetu nebo servírované, v závislosti na hotelu).

Místní kategorie: B, C. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramAtény a nádherná Akropolis • Delfy - Delfská věštírna • Mykény a Agamemnónův palác • Olympie • romantické město Nafplio • víno králů v Monemvassia • řecký večer a večeře v ceně

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Atén pravidelnou linkou. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu. Po chvíli odpočinku se společně vydáme na řecký večer (během večera budou servírovány řecké pokrmy a víno). Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 30 km)
 
Den 2
Po snídani návštěva Atén. Prohlídku začneme u kopce Akropolis s ruinou Parthenonu, Erechtheionem, monumentální vstupní bránou zvanou Propylaje a navštívíme Národní archeologické muzeum. Následně projdeme starověkou řeckou agorou, která byla od 6. století př. n. l. centrem politického života v Aténách. Uvidíme slavný Hephaestův chrám a Attalovo sloupořadí. Během prohlídky města uvidíme střídání stráží u parlamentu, Panathénajský stadion, Chrám Dia Olympského. Poté procházka po Place - kdysi nejstarší řemeslnické čtvrti a dnes nejromantičtější části hlavního města Řecka. Následně přejezd ve směru Peloponésu. Transfer do hotelu v Tolo nebo Loutraki, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani prohlídka Little Loop Argolikos (Malé Argolické smyčky). Zastavíme v Epidaurus, kde se nachází nejlépe dochované antické divadlo, známé po celém světě svou mimořádnou akustikou. V Epidauros také uvidíme sanktuárium boha lékařského umění Asclepia. Následně přejezd do Nafplio - prvního hlavního města osamostatněného Řecka, s krásným benátským opevněním. Procházka starým městem na náměstí Syntagma. Následně přejezd do Mykén, kde uvidíme mimo jiné: proslulou Lví bránu, citadelu, Atreovu pokladnici, která je zvána také Agamemnonovým hrobem. Přejezd do Gytheia, malé půvabné rybářské vesnice. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)
 
Den 4
Po snídani přejedeme do Monemvassie. Je to staré město ukryté v podivné skalní formaci, která vyrůstá přímo z moře. Je to perla byzantského období, stále obydlené město, které nás zavede do jiné dimenze. Místní obchody fungují, staré kostely jsou otevřené a vyhlídková místa jsou úchvatná. První stavby se zde objevují v 6. století, následně se v Byzantské říši toto místo začalo rychle rozvíjet. Právě zde vzniklo jedno z nejdražších vín, které si mohli dovolit pouze panovníci - MALVASIA (šampaňské Monemvasia). V Monemvassií budeme mít příležitost projít se starými vinutými uličkami, podívat se do středověkých zrestaurovaných budov, vylézt k hornímu městu a prožít nezapomenutelné okamžiky. Následně navštívíme jeskyně Diros, jedny z nejkrásnějších jeskyní na světě. Chodby dlouhé 14 km vedou k nejpodivnějším a nejzajímavějším zákoutím. Gigantické stalagmity a stalaktity různých barev uchvátí svými tvary. Právě po nich byly jednotlivé jeskyně příznačně pojmenovány: jeskyně deště, hrocha, levharta nebo lva. Trasa prohlídky je dlouhá 1500 m, přičemž se budeme pohybovat pěšky a lodí pod dohledem bedlivých vorařů. Plavba lodí trvá cca 30 minut. Návrat do hotelu v Gytheionu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 5
Po snídani pojedeme do Mistry, města zapsaného na seznamu UNESCO. Mistra je dokonale zachovalé byzantské město, založené Franky ve 12. století, ve kterém žilo více než 20 tisíc obyvatel. Právě zde se přes dvě století obrozovala síla Byzantské říše, a když Konstantinopol prožíval krizi, plnila Mistra funkci hlavního města. Dlážděné uličky nás zavedou ke středověkým domům a kostelům s dochovanými freskami, pohled z kopce je úchvatný a sahá až do Sparty. Přejezd do starověké Olympie (seznam UNESCO), návštěva města, kde se před více než 1000 lety odehrávaly nejdůležitější Panhelénské hry (do dnešní doby se zde před každou olympiádou zapaluje olympijská pochodeň). Navštívíme gymnasion, kde se sportovci připravovali na závody. Uvidíme také chrám bohyně Héry, chrám boha Dia, Féidovu pracovnu a stadion. Následně navštívíme Archeologické muzeum, ve kterém jsou shromážděny sochy z dob řecké a římské antiky, jeho sbírky patří mezi nejlepší v Řecku. Transfer do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 210 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Delf, které byly ve starověku považovány za střed Země. Uvidíme Svatý okruh s klenoty, Apollónův chrám, římské divadlo, stadion kde probíhaly Pýthijské hry. Návštěva Archeologického muzea - jednoho z nejdůležitějších archeologických muzeí v Řecku. Přejezd do Atén, ubytování v hotelu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 7
Po snídani transfer na letiště a zpáteční let do Varšavy.
 
Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Atén, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování (6 nocí), stravování: snídaně a večeře (se sklenkou vína), služby polského průvodce/delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, pobytovou taxu, fakultativní výlety, samostatné prozkoumávání, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v celém programu - cca 173 EUR/os. + cca 5 EUR/os. za pobytovou taxu. 

Název zájezdu v polském jazyce: Zwiedzanie 50+ Starożytna Grecja
Kód zájezdu: SOTJinéUPOZORNĚNÍ!!! PRAVIDLA PRO VYUŽITÍ PROGRAMU:    
2 osoby ve stejném pokoji: alespoň jedna z nich musí být starší 50 let, věk spolucestujících osob je bez omezení. Ceny pro všechny osoby u stolu. Na vyžádání je možné ubytovat 3 osoby v 1 pokoji (na přistýlce).Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.