Kipriotis Maris

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko, Kos
Název ubytování Kipriotis Maris
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 18 604 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Luxusní hotelový komplex Kipriotis Maris patřící známému hotelovému řetězci Kipriotis se nachází ve východní části ostrova Kos. Nedaleko hotelu jsou řecké taverny, kavárny, bary a obchod. V krátké vzdálenosti (cca 4 km) se nachází město Kos, do kterého lze dojet autobusem. Autobusová zastávka je nedaleko hotelu. Letiště je vzdáleno cca 25 km.
 
Pláž
Oblázkovo-skalnatá soukromá pláž s pozvolným sestupem do moře se nachází cca 150 m od hotelu Kipriotis Maris. Lehátka a slunečníky jsou pro hotelové hosty zdarma. Doporučujeme ochrannou obuv do vody. Na nedalekých plážích je několik středisek nabízejících lekce windsurfingu a kiteurfingu.
 
Vybavení
24h recepce s prostornou lobby, bazén pro dospělé, dětské brouzdaliště, plážové osušky (záloha cca 10 EUR), fitness centrum (zdarma od 8:00-13:00, 16:00-20:00), wellness (v hotelu Kipriotis Panorama, za poplatek), mini market, TV místnost, trezor (za poplatek), noční klub Zona Club (otevřen denně od 22:30, vstup zdarma, nápoje za příplatek). Navíc za poplatek: půjčovna kol a aut, pokojová služba, prádelna, lékař.
 
Pokoje
Hotel Kipriotis Maris nabízí 183 prostorných a komfortně zařízených pokojů. Každý pokoj je vybaven individuálně nastavitelnou klimatizací (zdarma od června do konce září), koupelnou (WC, vysoušeč vlasů, vana nebo sprcha), TV, telefonem, trezorem (za poplatek), kávovým setem, Wi-Fi (za příplatek). 
Pokoje typu annex: skromněji vybavené, umístěné v boční budově (cca 150 m od hlavního komplexu).
Pokoje typu Superior: cca 35 m², dvě samostatné postele, pohovka, terasa nebo balkon. 
Pokoje typu Junior suite: cca 55 m², dvě samostatné postele nebo manželská postel typu king-size, oddělený obývací prostor s pohovkou a křeslem.
 
Strava
All Inclusive: v restauraci Amvorsia brzké kontinentální snídaně (6:30-7:30, nutná dřívější rezervace), snídaně (7:30-10:30), pozdní kontinentální snídaně (10:30-11:00), nápoje (káva, čaj, mléko, džus, čokoláda), oběd formou bufetu (12:30-14:30), večeře formou bufetu (18:30-21:00), noční občerstvení (23:00-24:00), v baru Nectar a v baru u bazénu: občerstvení (11:00-12:30 a 14:30-15:30), zmrzlina (11:30-17:30), odpolední občerstvení (16:30-18:30). UPOZORNĚNÍ: během všech večerních jídel je vyžadováno formální oblečení (dlouhé kalhoty u pánů, žabky nejsou akceptovány); plážový bar (10:00-18:00) servírující nealkoholické nápoje, Nectar Bar (10:00-23:00) - místní alkoholické a nealkoholické nápoje, káva, čaj, voda.
 
Sport a zábava
2 tenisové kurty a stolní tenis, boccia, kulečník, mini soccer a plážový volejbal (záloha na vybavení cca 5 EUR), fitness centrum, hrací automaty, večerní animace 3x týdně, Řecký večer jednou týdně, dětský klub (za poplatek), jízda na koni (za poplatek), aquapark Aqualand - vstup zdarma na dva dny. V našem hotelu Kipriotis Panorama jsou hostům k dispozici vlastní Figloklub, který nabízí polské animace, hry a aktivity pro děti.
 
Internet
V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma, na pokojích - za poplatek.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
https://www.kipriotis.gr/en/kipriotis-maris-suites

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Exkluzivní hotel Kipriotis Maris pro náročné klienty, který se vyznačuje vysokým standardem služeb. Doporučujeme těm, kteří si chtějí odpočinout v moderním komplexu.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Poznámky k programu
Odlety z: Varšava, Katovice, Krakov, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Łódź a Wrocław. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, ubytování na 7, 10, 11 nebo 14 nocí, strava dle rozpisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu jinou než je uvedeno v popisu každého hotelu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu uvedeno jinak a další osobní výdaje.
Upozornění! Cena nezahrnuje místní turistický poplatek ve výši 0,5 EUR až 4 EUR/pokoj/den. Turistický poplatek je povinný a platí se přímo na recepci hotelu při ubytování. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Řecka.JinéKOS - obecné informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 8 EUR; 1 l vody - 1.5 EUR; pivo v baru od 1.5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku. 

KOS
Ostrov známý také jako ostrov Hippokrata, otce medicíny, je klidnou prázdninovou oázou plnou slunce a písečných pláží. Vzhledem k tomu, že se na ostrově podařilo zachovat skutečně řeckou atmosféru a styl života místních zde v posledních letech cestovní ruch kvete.

Město Kos
Je správním a kulturním centrem ostrova a rozkládá se ve všech směrech od malebného přístavu, kde kotví nespočet výletních lodí. Půvabné staré město by rozhodně nemělo během návštěvy ostrova uniknout Vaší pozornosti. Procházka města by měla končit u 700 let starého stromu, tzv. Hippokratova platanu. Jedná se o jeden z nejstarších platanů v Evropě.

Tigaki
Místo v blízkosti města Kos je známé svými krásnými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi a milovníky vodních sportů a koupání.

Marmari
Malé turistické městečko, které bylo kdysi rybářskou vesnicí. V současné době je díky jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově jednou z nejoblíbenějších destinací pro klidnou a odpočinkovou dovolenou. Milovníci vodních sportů si také přijdou na své – široká nabídka uspokojí opravdu každého.

Mastichari
Tento malý rybářský přístav propojil životy místních s turistickou pohostinností. Rybáři stále vyplouvají na moře, proto místní taverny nabízejí čerstvé ryby a mořské plody - úlovky dne. Pláž v Mastichari je považována za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Přilákává nejen turisty, ale i samotné obyvatele ostrova.

Kardamena
Jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek v jižní části ostrova. Kdysi bývalo rybářskou vesničkou a jeho přístav dodnes zůstal hlavním místem, kde se soustřeďuje život místních i turistů. Na nábřeží u přístavu je mnoho kavárniček a restaurací, zatímco dále od centra města se nachází úžasné pláže s mělkou vodou ideální pro rodiny s dětmi. Další výhodou je krátká vzdálenost od letiště.Výlety v okolíOSTROV NISSYROS - cena cca 43 EUR
Jeden z nejvíce vzrušujících výletů. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva spící sopky Poliviotis, která pokrývá téměř polovinu ostrova. Říká se, že Nissyros byl oddělena od Kosu právě po výbuchu sopky. Po dvacetiminutové cestě autobus vyjede do horní části sopky olivovými háji a zastaví uprostřed kráteru, který nabízí opravdu okouzlující výhled. Budete mít možnost se projít po kráteru a po prozkoumání sopky zbude ještě čas na oběd, návštěvu kláštera nebo na procházku po vesničce Mandraki.

EGEJSKÁ PLAVBA NA 3 OSTROVY - výlet s obědem v ceně
Relaxační plavba v křišťálově čistých vodách Egejského moře. První zastávkou je malebný, malý ostrůvek Pserimos s písečnou pláží a několika tavernami. Následně poplujeme ke Kalymnosu, zvanému ostrovem lovců mořských hub. Poslední zastávkou ke koupání je neobývaný ostrov Plati. Výlet pro milovníky relaxace, zábavy, koupání a opalování. Na plavbu je třeba vzít s sebou plavky, ručník a spoustu dobré nálady - náš kapitán Jannis vám zaručí nezapomenutelný zážitek! Cena cca 40 EUR.

​PROZKOUMEJ OSTROV KOS - cena cca 40 EUR
Vezmeme Vás na místa, která stojí za to vidět: Asklépiův chrám (doplatek 8 EUR), malá řecká vesnice Zia, kde se zastavil čas, nádhernou zátoku s modrou až průzračně čistou vodou. Výlet začíná prohlídkou města Kos, Hippokratova platanu, antické agory a starého města. Poté navštívíme Asklépiův chrám. Poté Vás vezmeme do nejpůvabnější vesničky na ostrově Kos, zvané Zia, která se nachází na vrcholu hory Dikeos. Odtud budete mít nádherný výhled do okolí.

BODRUM (TURECKO) - cena cca 40 EUR (včetně přístavních poplatků)
Naše dobrodružství s Orientem začne v zálivu na ostrově Kos, odkud vyplouvá loď do Turecka. Plavba trvá cca 1 hodinu. V současné době je Bodrum jednou z nejoblíbenějších turistických destinací a je známá svým bazarem, kde si můžete koupit, např. kožené zboží (bundy, opasky, peněženky), hodinky, místní koření a sladkosti. Dozvíme se něco o historii středověkého hradu, který se nachází v blízkosti přístavu, bráně Mindos - pozůstatku po opevnění ze 4. století př.n.l. a starověkém divadlu.
Na tento výlet je potřeba si s sebou vzít cestovní pas.

Upozornění! Výlety jsou s polsky hovořícím průvodcem (při min. počtu 20 osob) nebo jsou v angličtině (ostatní). Jejich pořadatelem není Rainbow Tours, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Ta rovněž určuje ceny, podmínky a termíny výletů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétnější informace získáte od našeho pracovníka. Delegát pouze zprostředkovává rezervaci míst na tyto fakultativní výlety. Před a po sezóně se některé výlety neuskutečňují.SezónnostHlavní turistická sezóna v Řecku obvykle od 15.6. do 15.9.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.