Kréta - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 30 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Největším řeckým ostrovem s ohromující rozmanitostí, mýty a legendami

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy na letiště Heráklion, přejezd na ubytování a prohlídka města.

2. den

Přesun do vnitrozemí a náročnější trek divokou soutěskou Rouvas v pohoří Ida, která vede nejstarším dubovým lesem na Krétě. Výstup podél vysokých skalisek a voňavými bylinkami porostlých svazích k poutnímu místu s kaplí Agios Ioannis. Cestou zpět procházka u jezera Votomos (někdy jezero Zaros), které má unikátní zelenou barvu (4-5 hod, ↑700 m, ↓700 m). Dle času pak návštěva archeologického naleziště na Krétě Gortyn.

3. den

Auty na východní pobřeží do přístavního města Elounda, odtud výletní lodí podél pobřeží až na ostrov Malá Spinaloga – návštěva benátské pevnosti z konce 16. století, která dlouhá léta sloužila jako leprosárium (kolonie pro malomocné). Výstup na vršek ostrůvku (2 hod, ↑100 m, ↓100 m). Zůstane čas i na koupání v průzračném moři kolem města Elounda nebo pak na některé z pláží u Heráklionu. Tento denní program je případně možné nahradit fakultativním výletem lodí na sopečný ostrov Santorini.

4. den

Túra v podhůří Dikté s úžasnými výhledy do kraje, přes náhorní plošinu Lassithi s výstupem na horu Karfi (1148 m) a zpět. Plošina je též známá jako Údolí větrných mlýnů. (4-5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Dále bude příležitost navštívit Diovu jeskyni u vesnice Psychro. Cestou na ubytování zastávka u kláštera Kardiotissa s krásnými freskami ze 14. století a u přehrady Aposelemi s částečně zatopenou vesnicí Sfentili.

5. den

Návštěva paláce Knossos plného křivolakých uliček připomínajících bludiště a centra tehdejší Mínojské civilizace. Přejezd do vesnice Archanes a výstup na vyhlídkový a posvátný vrchol Jiouchtas (811 m), tvarem připomínající hlavu, podle legend patřící bohu Diovi, který je zde i pochován. (3 hod, ↑450 m, ↓450 m)

6. den

Z Lakkos Mygerou (1700 m) náročnější výstup na nejvyšší vrchol Kréty Psiloritis (2456 m) v pohoří Idi s kamenným kostelem Timios Stavros a s panoramatickými výhledy. Sestup zpět do Lakkos Mygerou (7 hod, ↑900 m, ↓900 m). Podle času možná prohlídka podvečerního města Rethymno.

7. den

Návštěva druhého minojského paláce ve Festosu s nádherným výhledem na Messerskou nížinu. Dále procházka kolem zálivu Messara s kouzelnou pláží Matala z obou stran ohraničenou velkými útesy a skálou plnou jeskyní využívanými jako hrobky v dobách římských a raně křesťanských, i jako útočiště Hippies v 60. a 70. letech 20. století. (2-3 hod, ↑200 m, ↓200 m)

8. den

Dopolední odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.