Kréta - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 28 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Největší řecký ostrov s ohromující rozmanitostí, mýty a legendami

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy na letiště v Heráklionu, seznámení se s městem, ubytování.

2. den

Přesun do vnitrozemí a náročnější trek divokou soutěskou Rouvas v pohoří Ida. Výstup podél vysokých skalisek k poutnímu místu s kaplí Agios Ioannis. (4-5 hod, ↑700 m, ↓700 m) Poté procházka u krásného jezera Votomos. Možná návštěva nejrozsáhlejšího archeologického naleziště na Krétě Gortyn.

3. den

Auty na východní pobřeží do přístavního města Elounda, odtud lodí podél pobřeží až na ostrov Malá Spinaloga – návštěva starobylé pevnosti a výstup na vršek ostrůvku (2 hod, ↑100 m, ↓100 m). Zůstane čas i na koupání v průzračném moři kolem města Elounda nebo pak na některé z pláží u Heráklionu. Tento denní program je případně možné nahradit fakultativním výletem lodí na sopečný ostrov Santorini.

4. den

Túra v podhůří Dikti s úžasnými výhledy do kraje, přes horskou planinu Lassithi a od muzea Homo Sapiens výstup na horu Karfi (1148 m). Cestou přes sedlo uvidíme několik ruin starých větrných mlýnů a navštívíme též druhou Diovu jeskyni u vesnice Psychro (4-5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Cestou na ubytování zastávka u kláštera Kardiotissa s krásnými freskami ze 14. století a na focení u přehrady Aposelemi s částečně zatopenou vesnicí Sfentili.

5. den

Návštěva paláce Knossos plného křivolakých uliček připomínajících bludiště a centra tehdejší Mínojské civilizace. Přejezd do vesnice Archanes a výstup na vyhlídkový a posvátný vrchol Jiouchtas (811 m), tvarem připomínající hlavu, podle legend patřící bohu Diovi, který je zde i pochován (3 hod, ↑450 m, ↓450 m).

6. den

Z Lakkos Mygerou (1700 m) náročnější výstup na nejvyšší vrchol Kréty Psiloritis (2456 m) v pohoří Idi s kamenným kostelem Timios Stavros a s panoramatickými výhledy. Sestup zpět do Lakkos Mygerou. (6 hod, ↑800 m, ↓800 m) Podle času možná prohlídka podvečerního města Rethymno.

7. den

Návštěva druhého minojského paláce ve Festosu s nádherným výhledem na Messerskou nížinu. Dále procházka kolem zálivu Messara s kouzelnou pláží Matala z obou stran ohraničenou velkými útesy a skálou plnou jeskyní využívanými jako hrobky v dobách římských a raně křesťanských i jako útočiště Hippies v 60. a 70. letech 20. století. (2-3 hod, ↑200 m, ↓200 m)

8. den

Odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.