řecká terapie

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko
Název ubytování řecká terapie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 14 423 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dvouhvězdičkové, tříhvězdičkové a čtyřhvězdičkové hotely - 7 nocí.
Hotely se obvykle nacházejí mimo centra města, některé u moře, některé hotely mají bazén.

Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a wc a klimatizací.

Kontinentální snídaně, posílená. Za příplatek 7 večeří.

Místní kategorie: B, C

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o 3, 4 nebo 7 dní pobytu na Olympské riviéře nebo na Chalkidiki ve vybraném hotelu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramSoutěska řeky Epineas • Olympský masiv • návštěva horského města Litochoro • plavba kolem poloostrova Athos • jeskyně Alistrati • jezero Kerkini • Thassos - nedotčený, neprozkoumaný ostrov • Philippi - setkání s historií • pro zájemce možnost prodloužení pobytu na Olympijské riviéře nebo na poloostrově Chalkidiki

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem do Soluně v Řecku. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu v okolí Soluně.

Den 2
Po snídani přejezd do Litochoro. Návštěvu tohoto okouzlujícího města začneme procházkou soutěskou řeky Enipeas do hloubi Olympského masivu. Během túry budeme mít možnost vidět trůn Dia, který je nejvyšším vrcholem svaté hory starověkých Řeků. Procházka vede převážně po rovném, lehkém terénu a nevyžaduje zvláštní přípravu. Na konci této okouzlující trasy bude čekat vodopád s „Afroditinou vanou“. Následně volný čas v Litochoro, kde si lze odpočinout pod platanem nebo se projít úzkými uličkami s mnoha obchody a kavárnami. Přejezd do krásné horské vesnice Palios Pantelejmonas, kde se zachovaly tradiční kamenné budovy a úžasné klima. Kromě samotných budov a ulic lze obdivovat Olympskou riviéru z výšky cca 500 metrů a ochutnat místní produkty. Návrat do hotelu v okolí Soluně.
 
Den 3
Po snídani odjezd na poloostrov Chalkidiki do Ouranopolis, odkud začneme plavbu kolem poloostrova Athos, na kterém se nachází největší a nejstarší klášterní centrum v Řecku. Během tohoto nádherného výletu lodí uvidíme 7 z 20 klášterů existujících na Svaté Hoře. Pro většinu osob je to jediný způsob, jak je obdivovat, protože vstup do Republiky mnichů je velmi omezený a pro ženy dokonce nemožný. Výhledy z lodi zůstanou na dlouho v paměti. Po plavbě bude čas na odpočinek v malém městě Ouranoupoli. Přejezd do hotelu v okolí Kavaly, ubytování a přenocování.

Den 4
Po snídani odjezd ve směru jeskyně Alistrati - jedné z nejkrásnějších a největších jeskyní v Řecku a Evropě. Budeme moci obdivovat celou galerii pestrobarevných stalaktitů a stalagmitů, jejichž autorem je sama příroda. Některé z nich dosahují dokonce 18 metrů! Jeskyně je stará více než 2 miliony let, žije v ní až 44 organismů, včetně endemického druhu velmi malého hmyzu „Alistratia beroni“, kterým se živí netopýři. Následně se vydáme k nádhernému ptačímu útočišti nad jezerem Kerkini. Jezero se nachází na úpatí pohoří Belasica a Kroussia. Je známé díky více než 220 druhům stěhovavých ptáků, včetně kormoránů, volavek, pelikánů a plameňáků, kteří se zde zastaví, než se vydají na cestu. Na jaře je hladina pokryta lekníny a u břehu jezera se koupou buvoli. Jezero vzniklo v důsledku zásahu člověka, který vytvořil retenční nádrž vody, která se vylila a vytvořila mělké jezero (více než 50 km2), které přitáhlo ptáky. V programu plavba lodí po jezeře a pozorování ptáků. Přeneseme se do úžasného světa nedotčené přírody, což umožní zregenerovat své síly a odpočinout si od shonu měst. Po této návštěvě návrat do hotelu v okolí Kavaly, přenocování.
 
Den 5
Snídaně. Přejezd do přístavu a plavba trajektem na ostrov Thassos. Tento malý, stále ještě na mnoha místech nedotčený ostrov ukrývá okouzlující místa. Vydáme se na výlet kolem ostrova, během kterého budeme moci obdivovat mimo jiné: klášter Archanděla Michaela, kde je uložena nejcennější relikvie ostrova - fragment hřebíku z kříže Ježíše Krista. Klášter je velmi malebně umístěn na vysokém útesu, ze kterého se rozprostírá výhled na Egejské moře. Navštívíme také jednu z nejmalebnějších vesnic - Aliki s tyrkysovou vodou obklopující pláže. Během procházky budeme moci obdivovat pozůstatky památek ze středověkých časů. Na závěr uvidíme malou vesnici Panagija v horách a jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově - Golden Beach. Přenocování na ostrově Thassos.

Den 6
Volný čas na opalování a koupání. Pro zájemce (výlet za poplatek) - vzrušující výlet džípy na 3 nejkrásnější pláže ostrova Thassos: Marble Beach, Giola a Paradise Beach. Nejprve se vydáme k laguně Giola, která je přírodním bazénem vyhloubeným v pobřežních skalách, který je naplněn teplou křišťálově čistou vodou a často je nazývána okem Dia. Volný čas (cca 45 minut), následně přejezd na Paradise Beach, jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově. Nakonec navštívíme Marble Beach, sněhově bílou pláž ukrytou v zátoce (přístup off-road) s křišťálově čistou vodou, kde strávíme cca 1 hodinu. Návrat do hotelu, přenocování.
 
Den 7
Snídaně. Tento den se setkáme se starověkým Řeckem. Vydáme se do starověkého města Philippi, zapsaného na seznamu UNESCO, pojmenovaného po jeho zakladateli Filipovi II. - otci Alexandra Makedonského. Philippi bylo centrem, z něhož vyzařovalo umění a kultura. Jedním z nejdůležitějších míst, která spojovala milovníky kultury bylo divadlo na úpatí Akropole. Právě zde křtil sv. Pavel a napsal List Filipským. Následně se vrátíme do Kavaly a navštívíme staré město. Procházka úzkými uličkami, které vedou až k hradu, je velmi okouzlující. Přejezd do hotelu v okolí Soluně, ubytování, přenocování.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a transfery:
- klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště.
- klienti pokračující v pobytu na poloostrově Chalkidiki nebo na Olympské riviéře - transfer do vybraného hotelu.
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 1200 km) 

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/ze Soluně, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: snídaně, za příplatek večeře (7), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). Prodloužení na poloostrově Chalkidiki a na Olympijské riviéře zahrnují: 3 noci (odlet ve středu, návrat v sobotu), 4 noci (odlet v sobotu, návrat ve středu), 7 nocí (odlet a návrat ve středu nebo odlet a návrat v sobotu).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, plavbu po jezeře Kerkini, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného, služeb místních průvodců, plavby po jezeře Kerkini a systému Tour Guide - cca 140 EUR/os. Fakultativní výlety (pro zájemce): výlet džípy na ostrově Thassos - cca 50 EUR/os. Orientační cena jednoho oběda cca 10-12 EUR/os. (během okruhu budou organizovány přestávky na oběd).

UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 10-15 EUR/pokoj/týden. Poplatek je povinný a hradí se u průvodce nebo na recepci při ubytování. Výše pobytové taxy závisí na standardu hotelu: hotel 2* - 0,5 EUR/pokoj/noc, hotel 3* - 1,5 EUR/pokoj/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokoj/noc.

Žáci a studenti jsou povinni mít s sebou studentský průkaz.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Řecka.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Grecka terapia
Kód zájezdu: GOGJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.