Řecko - okruh s koupáním na Peloponésu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko, Attika, Athény
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 16 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Většina z nás se touží podívat do kolébky civilizace, za hrdiny a bohy bájného Řecka. Doba starověkého Řecka zde zanechala ohromné kulturní dědictví, které každoročně přijíždí obdivovat milióny návštěvníků. Náš zájezd spojuje návštěvu těchto světově proslulých míst s koupáním na pobřeží. Ubytování je zajištěno v letovisku Tolo, které pro své pláže s tyrkysovým mořem patří k nejvyhlášenějším v Řecku.

Popis dopravy:
odjezd z Prahy, Pardubic, Hradce Králové a z Brna

Popis stravování

V ceně zájezdu je 6x polopenze (při ubytování na Peloponésu), 1x snídaně (při ubytování v oblasti Meteory). Snídaně bývají formou bufetu, večeře servírované. Nápoje nejsou v ceně večeří, klienti si je hradí na místě sami. Ostatní stravování je vlastní.

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelích kategorie 2-3* - 1 x blízko
Meteory - Kalambaka, 6x v oblasti letoviska Tolo. V oblasti
Tola patří pobřeží k nejkrásnějším v Řecku. Ubytování je
v několika menších hotelech - 2lůžkové pokoje s
příslušenstvím. Pláže jsou písčité. CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle aktuální situace.

Program zájezdu

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách z Prahy.

2. den

Dojezd na trajekt do Řecka.

3. den

Vylodění v Řecku. Magická krajina se skalními kláštery METEORA (na seznamu UNESCO). Tyto kláštery byly v minulosti těžko přístupné a každý z nich je odvážnou stavbou na skalních stěnách bizarních tvarů. Z původních 24 unikátních klášterů se zachovalo 6 skutečně funkčních. Dojezd na nocleh.

4. den

Návštěva věhlasných DELF (UNESCO) – archeologický areál s nejslavnější antickou věštírnou se nachází v nádherné poloze v horách na vyvýšené terase, jedno z nejkrásněji situovaných starověkých míst v Řecku, Apollónův chrám s věhlasnou věštírnou, „Pupek světa“, zachovalý antický stadion aj. Večer příjezd na ubytování do Tola.

5. den

Pobyt u moře.

6. den

ATHÉNY (UNESCO) – jedno z nejslavnějších měst antiky, kolébka civilizace a demokracie, metropole Řecka, která si z dob své největší slávy uchovala množství památek. Slavná dominanta města Akropole s chrámem Parthenón zasvěceným ochránkyni Athén bohyni Athéně a dále Erechtheión, známý díky zachovalým Karyatidám-půvabným sochám dívek nesoucí střechu chrámu, řecká a římská Agora, velkolepé antické divadlo, Diův chrám, malebná čtvrť Plaka aj.

7. den

Pobyt u moře. Doporučujeme fakult. lodní výlet na nádherné ostrovy Saronského souostroví HYDRA a SPETSES (cca 35 €). Zatímco ostrov Hydra je spíš skalnatý a známý svou kosmopolitní atmosférou a čistotou, Spetses je jedním z nejzelenějších ostrovů Řecka a láká především bohaté Athéňany.

8. den

Archeologický areál KORINTU se zbytky chrámů (Apolónův chrám, Oktaviin chrám), Korintský průplav, obdivuhodný technický div antiky. MYKÉNY (UNESCO) - hlavní středisko mykénské kultury s vykopávkami mohutného hradu, kde podle eposu Illias žil vůdce Řeků v trojské válce Agamemnón, slavná Lví brána. EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklepia s největším divadlem a vynikající akustikou v Řecku. NAVPLIO - malebné a zároveň elegantní město v benátském stylu s nádhernou polohou u Argolského zálivu. Nad městem se vypíná jedna z pevností, další se nachází nedaleko pobřeží v moři.

9. den

Pobyt u moře.

10. den

OLYMPIA (UNESCO) – kolébka olympijských her, jeden z nejhezčích a nejzachovalejších archeologických areálů Řecka, stadion, působivý Diův chrám, kde se kdysi nacházela Diova socha, jež byla zařazována mezi tradičních 7 divů světa. Dojezd na trajekt.

11. den

Jízda trajektem a Itálií.

12. den

Příjezd do Prahy v ranních nebo dopoledních hodinách.Tip z okolí
Pět historicky nejdůležitějších míst - lokalit Five of history's most important places The 'Mountain of God' or Ol Doinyo Lengai - is part of the Great Rift Valley in Eastern Africa The Mountain of God or Ol Doinyo Lengai - is part of the Great Rift Valley in Eastern Africa... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.