Turistika a koupání na jihovýchodní Krétě

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko, Evropa, Řecko
Název ubytování Jihovýchodní Kréta
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 18 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Proč je Kréta tak krásná?Možná proto, že ji antické mýty označují jako rodiště boha Dia. Něco na tom asi bude, protože tento největší řecký ostrov je divoce krásný, opojně voňavý a vlídně romantický. Na Krétě navíc vládne výjimečná pohoda. Na zápražích pletou či vyšívají ženy v černém a v proslulých kafenionech debatují mladí i staří muži nad skleničkou ouza či šálkem kávy o životě a mezi prsty jim jenom hraje kombolóion - korálky ze dřeva či stříbra.A všude kolem se rozprostírá sluncem prozářená krajina, kterou oživuje cvrkot cikád.Čas se zde zastavil, napadne každého, kdo fascinující ostrov navštíví. Kréta je pohádkově okouzlující a opředená mýty. Kdo by neznal bájný palác Knossos, hrůzostrašného Minotaura, velkého krále Mínoa a statečného Daidala a Ikara. Kréta je nejrozmanitějším a zároveň nejjižněji položeným řeckým ostrovem, jehož písčité pláže a průzračné modré moře lákají každoročně tisíce turistů z celého světa.

Program zájezdu

Popis

CHRYSOPIGI • PEPONAS • STAVROCHORI • KATO ZAKROS • AGIOS IOANNIS • KATO CHORIO • IERAPETRA

1. den:

Odlet z Brna a Prahy do Heraklionu, transfer do města Ierapetra, které je díky své poloze na jižním pobřeží Kréty považováno za největší středisko této oblasti a zároveň nejjižnější město celé Evropy. Podél pobřeží vede dlouhá promenáda, která je lemovaná spoustou taveren, restaurací, barů a obchůdků nabízejících nejrůznější zboží. Ierapetra přitahuje návštěvníky svými krásnými plážemi, které jsou tvořeny oblázky nebo jedinečným černým pískem. Zdejší Libyjské moře i pláže jsou tak čisté, že byly oceněny modrou vlajkou EU. Hlavní dominantou je benátská přístavní pevnost ze 13. století situovaná ve staré části města. Najdete zde ještě původní domky, které vytvářejí zajímavě klikaté uličky. Stojí zde také dům, kde nocoval Napoleon během své cesty do Egypta. Ve staré čtvrti se tyčí i mešita Tzami a Otomanská fontána. Milovníci historie mohou navštívit Archeologické muzeum se sbírkami nálezů z okolí. Ve městě je roztroušeno několik malých zajímavých kostelíků, které uchovávají cenné ikony. Ubytování dle výběru v hotelu 3* se snídaní nebo ve studiu s kuchyňským koutem nebo apartmánu pro 3 osoby.

2. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

3. den:

Po snídani podnikneme první putování a seznámíme se také s naším horským průvodcem. Přes typické vesničky pojedeme podél východního pobřeží do oblasti Sitie, kde za vesničkou Chrysopigi začneme naši dnešní túru. Půjdeme po úzké kamenité stezce do Peponas. Cestou si budeme si vychutnávat krásné výhledydo celé oblasti, a také budeme mít možnost relaxovat. Délka túry je 10 km, cca 2 hodiny s převýšením cca 250 m. Než se vydáme na cestu zpět do hotelu, zastavíme se na tradičním obědě ve vesnici Stavrochori. Náš průvodce nás seznámí s krétskou kuchyní, naučí nás také, jak se připravují tradiční krétské předkrmy mezedes. A k dobrému jídlu nerozlučně patří sklenička rakije (hroznové pálenky)… V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

4. den:

Volný den k odpočinku a koupání.

5. den:

Tento den se vydáme do nejvýchodnější části ostrova, do soutěsky Kato Zakros , které se podle četných skalních hrobů v dolním úseku říká Údolí mrtvých. Autobusem se vyšplháme do hor v okolí Sitie, kde si v tradiční vesničce pochutnáme na kávě. Můžeme ochutnat i kávu upravenou typicky řeckým způsobem, kdy se vaří již s cukrem. Posilněni se vydáme na dnešní túru. Procházet budeme nádhernou přírodou plnou vzácných rostlin a krétských bylinek až k cíli naší cesty – Údolí mrtvých, kde ve skalních stěnách uvidíme mnoho jeskyní přírodních i umělých, do kterých lidé až do raně křesťanské doby pohřbívali své mrtvé. Zjistíme, jak obtížnou cestu museli podniknout, aby své milované dopravili na místo jejich posledního odpočinku. Na oběd se zastavíme v přímořské vesničce Kato Zakros, kde se necháme okouzlit krásným výhledem na moře. (Celková doba chůze: 2–2,5 hodiny, 8 km, převýšení cca 100 m.) V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

6. den:

Po snídani pojedeme do malebné vesničky Agios Ioannis. Výstup zahájíme ve výšce 550 m nad mořem a asi po 40 minutách chůze po rovné silnici se dostaneme ke kostelu proroka Eliáše, který je nejvyšším místem naší dnešní turistiky. Otevřou se nám zde nádherné panoramatické výhledy na celou oblast od Ierapetry na jihu až po Pachia Ammos na severu a jako na dlani budeme mít jak Libyjské, tak Krétské moře. Ve vesničce Kato Chorio si v tradiční taverně pochutnáme na výborném obědu, který zahrnuje speciality krétské kuchyně a samozřejmě bude zakončen štamprlkou rakije. (Celková doba chůze: 3 hodiny, 14 km, převýšení cca 100 m.) V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

7. den:

Volný den ke koupání a odpočinku.

8. den:

Transfer na letiště a odlet do Brna a Prahy.

Doprava

Doprava na Krétu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smart Wings.Předpokládaný letový řád (místní časy):Brno - Heraklion 12:20-15:50, Heraklion - Brno 16:35–18:20Praha - Heraklion 04:55-08:45, Heraklion - Praha 09:30-11:25Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cmSdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2.990,- Kč (hotel), 3.430 Kč (studio)• pobytová taxa v hotelu cca 6 €/os/pobyt (platba na místě)• pobytová taxa ve studiu cca 2 €/os/pobyt (platba na místě)SLEVA3. osoba na přistýlce 2.600 Kč (možnost jen v apartmánu)Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.