Apuseni - Mtb v rumunském krasu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rumunsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem od 8 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Horská cyklistika náročným terénem rumunských Karpat

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd ve 20 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska.

2. den

Z vesničky Stâna de Vale bikový přejezd západního hřebene pohoří Vlădeasa na náhorní plošinu Padiş. (21 km, ↑800 m, ↓600 m)

3. den

Na kole ve stínu lesů okruh dřevařskými osadami: po silničce údolím k osadě Doda Pilii, nad přehradou Lacul Fântânele, přes vesničku Poiana Horea a dřevařskou osadu Poiana Calineasa zpět na Padiş. (55-65 km, ↑1300 m, ↓1300 m)

4. den

Přejezd hlavní části hřebene Vlădeasa většinou po vozové cestě a pěšinkách vyšlapaných ovcemi a návrat údolím okolo vodopádu přes zajímavé vesnice. (60-75 km, ↑1300 m, ↓1300 m)

5. den

Krátké cyklovyjížďky v okolí Padişe, prohlídka atraktivních krasových jevů (např. trojpropast Ponorné hrady Cetăţile Ponorului, vyvěračka a propadání na Poiana Ponor, jeskyně Peştera Neagra a Peştera Barsa nebo průtočná jeskyně Cetăţile Rădesei a soutěska Cheile Someşului Cald).

6. den

Královská etapa - dlouhý, ale nádherný okruh přes horské planiny "poiany" kolem salaší a přes dřevorubecké vesničky do Gârda de Sus a zpět. (dle zvolené varianty 50-90 km, ↑1400-1800 m, ↓1400-1800 m)

7. den

Přes Canton Glavoi přejezd lesními cestami do údolí Žluté řeky Galbeny, projití soutěskou Galbeny k jejímu vývěru. Dojezd do údolí říčky Crişul Pietroasa (35 km). Odjezd autobusem do termálního aquaparku Bǎile Felix, večerní návštěva zajímavé Oradei, nákupy. Noční přejezd Maďarska.

8. den

Návrat přes Bratislavu do Brna kolem 7 hod.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.