Cesta za památkami do Rumunska

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rumunsko, Sibiu, Bukurešť, Sighişoara, Sinaia
Název ubytování Sibiu
Typ ubytování Zajímavé místo
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 299 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis:Cesta za památkami do Rumunska


5denní poznávací zájezd do Rumunska
Historická města v srdci Transylvánie
Návštěva majestátného hradu Bran i rumunské metropole Bukurešť
Ubytování v hotelu na dvě noci se snídaní
Doprava moderním autobusem s klimatizací
Služby průvodce v ceně
Nástupní místa a časy odjezdů


Za krásami Transylvánie, legendami o Draculovi a do moderní Bukurešti
Po dlouhé roky bylo Rumunsko přehlíženou destinací – to se však v posledních letech mění. Země, která oplývá množstvím historických památek a dechberoucí krajinou, se těší stále větší oblibě a láká k dobrodružným výletům. Společně navštívíme historická města Sibiu a Brašov, které je nazýváno "srdcem Transylvánie". Do kraje svérázného folklóru, pověstí, hlubokých strží, temných lesů, prastarých hradů a nádherných hor zasadil děj svého hororového románu Dracula i irský spisovatel Bram Stoker. Zavítáme i na majestátní hrad Bran, který se tyčí na kopci nedaleko města Brašov. Rumunská Transylvánie překvapí výjimečnými památkami evropského středověku i ostrými kontrasty. Zatímco ve městech je civilizační pokrok už silně znatelný, venkov připomíná dobu nejméně o století zpět. Přidejte k tomu jedinečné historické pozadí a máte před sebou možná turistickou destinaci nadcházejících let. Celý výlet zakončíme procházkou po rumunské metropoli Bukurešti. 
Program zájezdu
1. den
Odjezd z ČR v podvečerních nebo večerní hodinách dle nástupního místa
2. den
Poznání Rumunska začneme v romantické a tajemné Transylvánii, která se nachází ve středu země. Do rumunských tradic i historie nahlédneme ve skanzenu, kde najdeme jedinečnou sbírku vodních i větrných mlýnů a dřevěných kostelů, i při procházce opevněným městem Sibiu. Brašov je považován za jedno z nejhezčích měst v zemi, kde najdete spoustu středověkých památek i odkazů na Řád německých rytířů, který město založil.

V ranních hodinách příjezd do městečka Sibiu
Prohlídka města a Skanzenu rumunské vesnice
Přejezd do města Brašov
Prohlídka města s průvodcem (náměstí Piața Sfatului se středověkou radnicí, "černý kostel", židovská synagoga, středověké hradby se 7 baštami)
Přejezd na ubytování

3. den
Dnes se vydáme po stopách rumunských legend. Hrad Bran, založený ve 13. století, posloužil Bramu Stokerovi jako inspirace pro domov hraběte Drákuly. Horské město Sinaia je pro svou krásu a polohu přezdíváno „Karpatská perla“. Navštívíme nejslavnější rumunský zámek Peleș se 160 komnatami, který byl jako první v Evropě vybaven centrálním vytápěním a elektřinou.

Po snídani prohlídka hradu Bran
Přejezd do horského letoviska Sinaia
Prohlídka dvou zámků Peleş a Pelişor
Přejezd na ubytování

4. den
Celý den strávíme v Bukurešti, která se může pochlubit velkým množstvím historických památek. Najdeme tu široké bulváry, rozlehlá náměstí, komunistické stavby Nicolae Ceaușescu i historické jádro s úzkými uličkami. Kromě toho můžete navštívit několik vynikajících muzeí, ochutnat typickou rumunskou kuchyni a nakoupit suvenýry.

Po snídani přejezd do Bukurešti
Prohlídka města s průvodcem (Palác parlamentu, „Palác lidu“, Náměstí revoluce, Vítězný oblouk, starý Královský palác, Palác patriarchy)
V podvečerních hodinách odjezd do ČR

5. den

V dopoledních hodinách příjezd do ČR

Důležité informace o zájezdu
Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem
2× ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní
Služby průvodce
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1600 Kč/pobyt
Cestovní pojištění
Vstupy do jednotlivých památek
Případnou city taxu max. 3 €/os./noc - platí se na místě
Případný příplatek za nástupní místa

Orientační ceny vstupného
Většinu vstupenek lze koupit hromadně, aby bylo možné získat skupinovou slevu.

Skanzen rumunské vesnice – 17 Lei (1 Lei cca 5,5 Kč)
Hrad Bran – 40 Lei
Zámek Peleş – 30 Lei
Zámek Pelişor – 20 Lei
Palác lidu – 40 Lei

Další informace

Doporučené kapesné 180 Lei
Změna programu vyhrazena
Minimální počet cestujících k uskutečnění zájezdu je 40. V případě, že nebude tato minimální kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpětTip z okolí
Kýč všude, kam se podíváš. V Rumunsku nevkusu zasvětili celé muzeum O tom, že muzea nejsou jen o vystavování dobrého umění, se mohou cestovatelé přesvědčit v Bukurešti. Přímo v centru rumunské metropole se totiž před několika dny otevřelo muzeum zasvěcené kýči, v jehož expozici návštěvníci najdou přes 200 předmětů, od obrazů přes sochy až po oblečení. Jedná se však o naprostý opak toho, co většina lidí považuje za hodnotné a pěkné.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.