Poznávací zájezd Rumunsko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rumunsko, Transylvánie
Ubytování Hotel Rozmarin
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Panenská příroda i okouzlující historická města, dechberoucí pohoří Karpaty nebo s hrabětem Drákulou spjatý tajemný hrad Bran – to a mnohem víc jsou důvody, proč by tento zájezd rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti. Země, které se zcela právem přezdívá „perla Balkánu“, vás chytne za srdce a opouštět ji budete jen velice neradi. Vydejte se s námi vstříc rumunskému dobrodružství a připravte se na spoustu zážitků. Během šesti dní vás přesvědčíme o tom, že Rumunsko už dávno není tím, čím pro některé z nás možná bylo za dob socialismu. Zasloužený odpočinek si užijete v moderním 4* hotelu, se saunou a stylovou restaurací.
Základní informace
Vyrážíme vždy po práci, z Prahy v 19.00 hod. a z Brna ve 21.30 hod. letošní podzimní termíny zahrnují státní svátek, a vy si díky tomu vyčerpáte pouhé dva dny dovolené Všechny tři noci spíme ve stejném hotelu – díky „hvězdicovému“ stylu výletů budeme využívat stále to stejné zázemí bez stresujícího maratonu balení a vybalování Během ubytování v hotelu jsou snídaně i večeře zahrnuty v ceně zájezdu Vždy vám bude dělat společnost český průvodce O hotelu 
Hotel Rozmarin (4*) nabízí komfortní ubytování v líbezném prostředí horského střediska Predeal. Hosty láká na možnost odpočinku v sauně, stylovou restauraci, snídaně i večeře podávané formou bufetu a okolí, kde „lišky dávají dobrou noc“. Historie zrekonstruovaného hotelu Rozmarin sahá až do roku 1936. Dnes je pro nás synonymem příjemného ubytování, které uspokojí i tu náročnější klientelu. V případě, že bude kapacita hotelu naplněna, zajišťujeme ubytování v sousedních hotelech kategorie 3*.
Poloha a popis 
Hotel Rozmarin se nachází v horské oblasti Predeal v nadmořské výšce 1050 m n. m. Právě jeho strategická poloha z něj dělá ideálního kandidáta na podnikání takzvaných „hvězdicových výletů“. Jejich princip je jednoduchý – neměníme ubytování, ale každé ráno vyrážíme ze stejného hotelu, kam se večer opět rádi vracíme. Odpadá stres s každodenním balením, vybalováním a zdlouhavými přesuny do nových hotelů. Při troše štěstí zahlédnete v okolí hotelu medvěda, buďte ale bez obav – pár základních frází v rumunštině dohodu s nimi jistě ulehčí.
Pokoje
Veškeré pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem a WC, TV, telefonem, ústředním topením a ledničkou s mini barem. K dispozici jsou dvoulůžkové i třílůžkové pokoje. V případě zájmu můžeme ověřit dostupnost čtyřlůžkového apartmánu. Ve všech pokojích se zdarma připojíte k Wi-Fi. Ke většině pokojů náleží balkon.
Stravování
Snídaně i večeře jsou zahrnuty v ceně zájezdu a jsou podávány formou švédských stolů. Jedná se tedy o – co se množství týče – neomezenou konzumaci. V rámci večeře je zdarma voda, za příznivé ceny ale můžete ochutnat i další nápoje. Za zmínku určitě stojí výborné místní víno (cena za skleničku se pohybuje kolem 8 lei/ cca 44 Kč, 0,75 l láhev pak vyjde na 39 lei/ cca 214 Kč) nebo točené pivo (sklenice 0,4 l za 7 lei/ cca 39 Kč). Vidíte sami, že žádný dramatický průvan v peněžence se konat nebude.

Program zájezdu

1. den,

Z Prahy odjíždíme v 19.00 hod. a míříme směrem na Brno, kde proběhne přibližně ve 21.30 hod. nástup dalších účastníků zájezdu. Po dosažení dalšího nástupního místa – Bratislavy – nás čeká noční přejezd Maďarska.

2. den,

V dopoledních hodinách dorazíme do sedmihradského města Sibiu, kde o dalším plánu rozhoduje především přízeň počasí. Pokud nám bude přát, vyrazíme autobusem nebo lanovkou až k jezeru Bale Lac (2034 m n. m.). V opačném případě se vydáme poznávat historické Sibiu (česky Sibiň). Během odpoledne se přesuneme do města Predeal, které bude naším útočištěm během celého zájezdu. Následuje ubytování a konečně i večeře.

3. den,

Po snídani se vydáme na známý hrad Bran, který je neodmyslitelně spjatý s hrabětem Drákulou. V malebné krajině transylvánských Alp a ve výšce přibližně 770 m n.m. na vás čeká tato rumunská národní památka, jejíž historie sahá až do 14. století. Předobrazem knižní postavy hraběte Drákuly byl irskému autorovi Bramu Stokerovi valašský kníže Vlad III. Ten si díky svému krutému počínání vysloužil příznačnou přezdívku „Tepeš“ (rumunsky „Napichovač“). Odpoledne navštívíme nedaleké podhorské město Brašov. Jeho hlavní dominantou je působivý Černý kostel, stavba ze 14. století, která je prý největším gotickým kostelem mezi Vídní a Istanbulem. Přímo v centru města se nabízí možnost cesty lanovkou na přilehlý vrchol Tampa – budete-li mít chuť, můžete ji využít. V podvečer se přesuneme zpět do hotelu na večeři.

4. den,

Dobře nasnídaní se autobusem přesuneme do horské obce Busteni, kde nasedneme na lanovku, která nás pohodlně dopraví na vrchol Babele (2200 m n. m.). Odtud se vydáme na pěší túru a – pokud počasí dovolí – společně vystoupáme až na Omu (2507 m n. m.), nejvyšší vrchol pohoří Bucegi. Během odpoledne navštívíme nedaleké město Sinaia, ve kterém se nachází novorenesanční zámek Peleš. Letní sídlo rumunského krále Carola I. z konce 19. století zaujme pestře zdobenými interiéry a ohromující okolní krajinou. Následuje návrat do hotelu a večeře.

5. den,

Užijeme si poslední hotelovou snídani, opustíme náš hotel a zamíříme za dalším dobrodružstvím. V případě, že jsme po příjezdu nestihli prohlídku města Sibiu, vyrazíme tímto směrem. Pokud máme již návštěvu Sibiu odškrtnutou, vydáme se k jezeru Balea Lac, kam nás dovede transfagarašská magistrála. Tu možná znáte ze seriálu Top Gear. Večer se s Rumunskem rozloučíme a vydáme se na zpáteční cestu směrem k domovině. Během noci překonáme Maďarsko a Slovensko.

6. den,

Zpátky do Česka se vrátíme ráno nebo během dopoledne.   Experitour si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.