Rumunské hory s koňským povozem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rumunsko
Typ ubytování Vlastní stany
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 10 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Východní Karpaty netradičně - Siriu a podhůří Penteleu

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem 13 hod z Prahy přes Brno a Bratislavu, noční přejezd Maďarska.

2. den

V Braşově rozloučení s naším autobusem, dojezd místní dopravou do nitra Východních Karpat. V údolí Şeţu sevřeném mezi horami Buzau a Siriu setkání s vozkou a koněm.

3.-5. den

Toulky v podhůří Penteleu. Poloopuštěné vsi Mlăjeţ a Stanila s dřevěnými a hliněnými domky, zapadlé Colţi a Aluneş s dřevěným kostelem ze 13. stol. vytesaným zčásti do skály. Krajina podhorských hospodářství, volské povozy a táboření na loukách. Fakultativní výstup na horu Zboia a návrat dolinami pod Penteleu zpět k údolí Şeţu.

6.-8. den

Putování po travnatém hřebeni pohořím Siriu, kterým se do 1. světové války protínala rumunsko-uherská hranice. Podhorské a horské vsi Curmatura a Cătiaşu, salaše Stearpa, kam kdysi vedla úzkokolejka sloužící k dopravě dřeva. Výhledy na hory Ciucaş, táboření u romantického jezera Lacul Vulturilor a místní pozoruhodnost – masožravá rostlina. Zbytky hraničních pevností a vojenský hřbitůvek. Výstup na nejvyšší vrchol Malaia (1662 m). Medvědí a vlčí stopy. Návštěva od civilizace odříznuté, rumunské dřevěné salaše s otevřeným ohněm. Ochutnávka brynzy, kaškavalu či mamaligy. Sestup do údolí s říčkou Buzau.

9. den

Přesuny místní dopravou. Krátká prohlídka historického Braşova. Návštěva zajímavého města Sibiu. Setkání s naším autobusem. Noční přejezd Maďarska.

10. den

Příjezd přes Bratislavu a Brno do Prahy kolem 11 hod.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.