Rumunsko - turistika pro aktivní rodinky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rumunsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 10 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, soutěsky, pastviny, koně, ovečky i termály

Program zájezdu

1.den

Předpokládaný odjezd okolo 21 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska.

2.den

Pastvinami a polní cestou za sedlo Vărăşoaia, pěšky po žebřících a řetězech tunelovou jeskyní Cetăţea Rădesei, průchod částí soutěsky Someşului Cald - Teplý Someš včetně brodění vodou. (12 km, ↑320 m, ↓320 m)

3.den

Lesem i horskými loukami na Canton Glavoi, dobrodružná prohlídka průchozích jeskyní Barsa a Pestera Neagra, výstup na vyhlídku Piatra Galbenei, oběd v hospůdkách na Glavoi. (11 km, ↑520 m, ↓400 m)

4.den

Krajinově jedinečná túra zelenými loukami a po lesních a vozových cestách kolem salaší a stád koní do dřevorubecké vesničky Poiana Calineasa s dřevěným ortodoxním kostelíkem s ikonami. (21 km, ↑600 m, ↓600 m, možnost zkrátit)

5.den

Pěšky okolo vyvěračky Izbucul Ponor a po svěže zelených loukách u propadání Poiana Ponor k ohromujícím Ponorným hradům (Cetăţile Ponorului), dobrodružný průchod jeskyní s ponornou říčkou Galbenou a túra po vyhlídkách do propastí, oběd v hospůdkách na Galavoi. (12 km, ↑600 m, ↓600 m)

6.den

Poslední procházky na Padiši: vyhlídka na soutěsku Boga (3 hod, 9 km, ↑280 m, ↓420 m). Odpoledne odjezd autobusem do aquaparku Nymphaea v Oradei se spoustou tobogánů a dalších atrakcí, prohlídka Oradei, poslední nákupy, hospůdky, po 22 hod odjezd, noční přejezd Maďarska.

7.den

Návrat přes Bratislavu do Brna v ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.