Carský Petrohrad - Ruský skvost během bílých nocí

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Ubytování Hotel 3***
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 22 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Druhé největší město Ruska je jedním slovem skvost. Návštěva Petrohradu vám přinese nespočet zážitků, na které nezapomenete. Mimořádná historie a bohaté kulturní tradice, které inspirovaly a vychovaly jedny z největších světových spisovatelů, skladatelů a malířů. Nejkrásnější katedrály, vznešené paláce, carské zahrady a parky, muzea v čele s Ermitáží, řeka Něva, ruská gastronomie a mnoho dalšího. A to vše za dlouhých bílých nocí, které znamenají, že světlo je celých 20 hodin denně.
Náš poznávací zájezd do „Pitěru“, jak přezdívají místní Petrohradu, je naplněný zajímavostmi až po okraj. A neměl by tedy uniknout žádnému zapálenému cestovateli s touhou poznávat.

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ - PRVNÍ POZNÁVÁNÍ

Odlet z Prahy do Petrohradu. Po transferu na hotel a ubytování bude následovat vaše první poznávání ruské metropole. Vyrazíte metrem do samotného centra města. Projdete si hlavní ulici Něvský prospekt, Zelený most a navštívíte Dům knihy. Prohlédnete si Kazaňskou katedrálu, jeden ze symbolů Petrohradu. Dále uvidíte Palác Stroganov, budovu Admirality a vychutnáte si ruskou kuchyni v tzv. „ruském fast food“ – Teremok. Večer se vrátíte metrem na hotel.

2. den – ZAJEČÍ OSTROV – VASILIJEVSKÝ OSTROV - ERMITÁŽ

Dnes se vypravíte na Zaječí ostrov, kde navštívíte Petropavlovskou pevnost. Prohlédnete si katedrálu sv. Petra a Pavla. Zábavně se vzděláte v muzeu kosmonautiky a raketové technologie. V pravé poledne zažijete tradiční výstřel z děla. Pěšky se přesunete na Vasiljevský ostrov, odkud je nádherný výhled na město s jeho mosty. Následovat bude jeden z hlavních bodů našeho východního poznávání – návštěva světoznámého muzea umění Ermitáže. Dostanete dostatečný prostor k individuální prohlídce. V podvečer, ještě před návratem na hotel, stihnete prohlídku katedrály sv. Izáka.

3. den – PUŠKIN – PLAVBA LODÍ – ZVEDÁNÍ MOSTŮ

První část dne bude tvořit fakultativní výlet do města Puškin. Tam navštívíte Carské selo, letní carské sídlo. Jedno z největších lákadel je jistě Jantarová komnata. Ta je velmi unikátní a patří k jednomu z nejcennějších pokladů Ruska. Projdete si i působivé carské zahrady. Po návratu na hotel se vydáte do centra, kde vás čeká plavba lodí po petrohradských kanálech. Navštívíte impozantní chrám Kristova vzkříšení, jeden z největších pravoslavných chrámů na světě. Zájemci se pak před půlnocí budou moci s průvodcem opět vypravit do centra. Byl by hřích v Petrohradě nevidět typické zvedání mostů (probíhá cca v 01:00 hod.).

4. den – PETROHRADSKÝ OSTROV – AURORA - PETERHOF

Prvním cílem tohoto dne bude Petrohradský ostrov, kde stojí mimo jiné původní srub Petra Velikého. Dále budete pokračovat okolo Velké Mešity, jež připomíná, že Rusko bylo a je multikulturní zemí. Neminete ani proslulou loď Auroru – symbol bolševické revoluce. Poté se vydáte tramvají na molo k Ermitáži, odkud pojedete na výlet rychlolodí do města Peterhof. Tam vás čeká volný čas, který budete moci strávit například u krásného paláce s impozantními fontánami a zahradami. Návrat lodí zpět před Ermitáž a cesta metrem do hotelu.

5. den – VOLNÝ ČAS – ODLET DO PRAHY

Osobní volno. Transfer na letiště a odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.