Petrohrad 2021 - Okouzlující Sankt Petěrburg - letecky s průvodcem...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko, Severozápadní Rusko, Petrohrad
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 18 950 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Unikátní památky.

Letecký zájezd do Sankt Petěrburgu, jednoho z nejkrásnějších měst Evropy. Město se rozkládá v oblasti delty široké Něvy na konci Baltského moře ve Finském zálivu. Unikátní památky, krásné carské zahrady. Sankt Petěrburg každého návštěvníka okouzlí.

Popis dopravy:
Odlet z Prahy.

Popis ubytování

V centru města, dvoulůžkové pokoje.

Program zájezdu

1. den

odlet v dopoledních hodinách z Prahy, transfer do hotelu. První seznámení s městem.

2. den

SANKT PETĚRBURG * NĚVSKÝ PROSPEKT – nejznámější ruská ulice dlouhá 4 km. KAZAŇSKÁ KATEDRÁLA – hrob maršála Kutuzova, muzeum historie náboženství. KLÁŠTER ALEXANDRA NĚVSKÉHO – založen Petrem Velikým. ZIMNÍ PALÁC – barokní a rokokový palác hostí část Ermitáže. ERMITÁŽ – jedno z největších uměleckých muzeí na světě. KŘIŽNÍK AURORA – symbol města. ALEXANDRŮV SLOUP – připomíná vítězství nad Napoleonem. ADMIRALITA – bývalé ústředí ruského námořnictva. KATEDRÁLA SV. IZÁKA – zlatý dóm. DOMEK PETRA VELIKÉHO – zde žil Petr Veliký, když dohlížel na stavbu města. MĚDĚNÝ JEZDEC – nejznámější socha Petra Velikého. PETROPAVLOVSKÁ PEVNOST – politické vězení, každý den v poledne z bašty střílí z děla. Pěknou barokní stavbou je katedrála. KATEDRÁLA VE SMOLNÉM – jedna z Rastrelliho nejskvostnějších budov. Odtud Lenin řídil Velkou říjnovou socialistickou revoluci. NĚVA – možnost projížďky po kanálech Něvy.

3. den

PETRODVORCE – postavené Petrem Velikým, zahrady, fontány a kanály. SANKT PETĚRBURG * pokračování v prohlídce.

4. den

PUŠKIN – Jekatěrinský palác s Jantarovou komnatou. Komplex rozsáhlých zahrad. SANKT PETĚRBURG * dokončení prohlídky.

5. den

transfer na letiště, během dne odlet do Prahy.Tip z okolí
Aktivní sopka na Kamčatce přitahuje turisty až na okraj tekoucí lávy Na Kamčatce se probudila sopka Ploskij Tolbačik a stala se terčem turistů, kteří vyhledávají adrenalin. Bláznivě procházejí kouřem a chodí do těsné blízkosti tekoucí lávy.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.