Pobaltí, Petrohrad a Finsko - autobusem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko, Evropa, Rusko
Název ubytování Pobaltí, Petrohrad a Finsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

VILNIUS • TRAKAI • ŠIAULIAI • PÄRNU • TALLIN • HELSINKY • LAHTI • SAVONLINNA • PETROHRAD • PETRODVORCE • PUŠKIN • PSKOV • RIGA

1. den:

Odjezd v odpoledních hodinách z Brna, další nástupní místa: Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Pardubice, V. Mýto, Litomyšl, Svitavy, Olomouc, Hranice, Nový Jičín, Frýdek-Místek, Ostrava (vše zdarma). Tranzit přes Polsko. (hranice cca 20:30 hod

2. den

Ráno příjezd do Litvy. Návštěva sídla litevských knížat – vodního hradu Trakai, modlitebny a muzea tajemného etnika Karaimů. Odpoledne Vilnius, hlavní město Litvy, prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností – Katedrální a Radniční náměstí, věž Gedimino, Pilies gatvė (Hradní ulice). Ubytování v hotelu u Vilniusu

3. den:

Krátká zastávka v Šiauliai – Hora křížů – symbol utrpení a útlaku litevského lidu. Odpoledne Lotyšsko, zámek Rundale „Versailles Pobaltí“, letní rezidence kuronských vévodů. Cestou do Estonska vyzvednutí klientů leteckého programu v hotelu v Rize. Večer Estonsko, oblast kouzelných pláží město Pärnu – ubytování v hotelu.

4. den:

Odjezd k prohlídce Tallinu, města ležícího u Finského zálivu. Navštívíme opevněné Staré město, městské opevnění, bránu Viru, Radniční náměstí s gotickou katedrálou, hanzovní cechovní a kupecké domy. V podvečer trajekt Tallinn – Helsinky. Večer ubytování v hotelu v Helsinkách.

5. den:

Navštívíme hlavní finské město Helsinky, prohlédneme si okolí přístavu, Uspenskou katedrálu, navštívíme i Skalní chrám, halu Finlandia, Olympijský stadion, Sibeliův monument. Přemístíme se do střediska zimních sportů Lahti, které je zároveňvstupní branou do finské jezerní plošiny. Nádhernou krajinou pokračujeme na ubytování do oblasti Savonlinny

6. den:

Návštěva jednoho z nejhezčích finských měst Savonlinny, vystavěného na dvou ostrovech mezi jezery. Dále zastávkau impozantního vodního hradu Olavinlinna. V podvečerních hodinách přijedeme do Petrohradu, ubytování a osobní volno.

7. den:

Prohlídka Petrohradu. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora. Prohlídkanejvýznamnějších pamětihodností města: Ermitáž, jedno z nejslavnějších světových muzeí a galerií, Zaječí ostrov s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě Návrat na nocleh.

8. den:

Letní rezidence Petra Velikého – Petrodvorce, prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacenýchsoch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odpoledne náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentálníkatedrálou Sv. Izáka – z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední Admiralitu a Ermitáž. Něvský prospekt –nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě s projížďkou nočnímměstem. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.

9. den:

Městečko Puškin, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Prohlídka Kateřinského paláce carevny Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s Jantarovou komnatou. V podvečerních hodinách odjezd na ubytovánído města Pskov, jednoho z nejstarších ruských měst, s nespočtem církevních staveb.

10. den:

Brzy ráno odjezd z hotelu do hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí Riga. Středověké jádro města s nejstaršímikamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, individuální volno, atmosféra města. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

11. den:

Návrat do ČR v odpoledních hodinách. (Olomouc cca 16:00 hod.).

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6 000 Kč • Puškin 890 Kč (cena zahrnuje vstup do zámku, zámeckého parku i návštěvu Jantarové komnaty vč. povinného místního průvodce a sluchátek– nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem)• skupinové turistické vízum do Ruska 1 990 KčPoznámka: 3lůžkový pokoj není možný, pouze 2lůžkový pokoj s přistýlkou.Předpokládaná částka na vstupy 140 €.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.