Pohodový týden v Centrálním Kavkazu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 33 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dlouhá Baksanská dolina se zařezává z ruské strany přímo do srdce těchto velkolepých euroasijských velehor, přímo pod jejich nejvyšší vrchol Elbrus, který je se svými 5642 m zároveň nejvyšším vrcholem Ruska. Zde budeme týden ubytováni v příjemném penzionu a užívat si pěší výlety v malebně zelených svazích a horských dolinách s efektními panoramaty zaledněných horských masivů. Za nejkrásnějšími výhledy nás vyvezou zdejší lanovky – až do 3000 m směrem k hlavnímu hřebeni, který tvoří hranici s Gruzií, a až téměř do 4000 m na zasněžené svahy Elbrusu, jejichž kuželovitý tvar jasně prokazuje, že jde o bývalý vulkán. Díky jeho severnější poloze odsud přehlédneme dramaticky rozeklaný hlavní hřeben Kavkazu v celé kráse. A abyste využili nezbytné ruské vízum ve větší míře, můžete cestou zpět při přestupu v Moskvě přerušit let a využít možnost fakultativního prodloužení v Moskvě s ubytováním v hotelu blízko centra.Upozornění:Do některých oblastí Přielbrusí je nutné mít pohraniční povolení, na jehož vyhotovení si ruská strana vyhrazuje až 2 měsíce. Z tohoto důvodu je nejzazší termín přihlášení na zájezd právě 2 měsíce před odjezdem.Náročnost:Předpokládanou délku a převýšení jednotlivých pěších výletů a túr uvádíme v programu. Výlety dolinami se ale většinou vracejí stejnou cestou zpět, takže téměř vždy je za dobrého počasí možnost individuálního zkrácení trasy. Ve vyšších polohách je nutné počítat také s kamenitými úseky a zejména na Elbrusu se sněhovými poli.Velikost skupiny:6–9 účastníků.Poznámka:Dny programu se budou případně  podle předpovědi počasí přesouvat ve prospěch lanovkových dnů, ale také s ohledem na postupnou aklimatizaci na vysokou nadmořskou výšku.

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Minerální Vody, transfer minibusem na Kavkaz, do NP Přielbrusí až na konec Baksanské doliny do osady Těrskol, ubytování na 7 nocí.

2. den

Zahřívací výlet dolinou Irik z boku pod Elbrus, zemní pyramidy (asi 13 km / 600 m převýšení).

3. den

Lanovkou pod horu Čeget do 3000 m, sestup k jezeru Donguz Orun a dále do Těrskolu, případně navíc výstup k jezeru Malý Donguz Orun; výhledy na mohutnou severní stěnu Donguz Orunu (4454 m), Nakru, Kogutaj a na protilehlý Elbrus (až 14 km / převýšení 300 m, sestup 1200 m).

4. den

Výlet dolinou Adylsu k vyhlídce na ledovec Kaškataš a nahlédnutí do doliny Šcheldy; výhledy na čtyřtisícovky Džantugan, Baškara, Ullukara, Bžeduch, věže Šcheldy a další (asi 12 km / 900 m převýšení).

5.den

Opět lanovkou tam i zpět pod Čeget, výstup do 3461 m na exkluzivně vyhlídkový vrchol hory Čeget (asi 8 km / převýšení 450 m).

6. den

Lanovkou pod Elbrus do 3800 m, výstup do base campu ve 4000 m nebo trochu výš, kam až nás ledovec bezpečně pustí, kompletní panorama dvou vrcholů Elbrusu a hlavního hřebene Kavkazu; po návratu lanovkou do doliny sestup podél řeky Baksan do Těrskolu (asi 9 km / převýšení asi 300 m).

7. den

Výlet do nejbližší doliny Těrskol – rezerva pro případ špatného počasí.

8. den

Transfer minibusem do Minerálních Vod a letecky přes Moskvu do Prahy.Možnost individuálního fakultativního prodloužení v Moskvě –  viz dále.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.