Rusko – Petrohrad – Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko, Petrohrad
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

(POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Petrohrad - Petrodvorec - Carskoje Selo....)

Popis ubytování

Ubytování- 3x ubytování v hotelu Nevsky Aster *** (www.hotelaster.su) v centru města (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
- 3x snídaně

Popis lokality ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Petrohrad - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným autokarem
- výlet lodí po Něvě
- 3x ubytování v hotelu Nevsky Aster*** (www.hotelaster.su) v centru města (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
- 3x snídani
- služby místního česky hovořícího průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)
- doporučená částka na vstupné: celkem cca 100,- € (vstupné do Ermitáže, Petrodvorce a Kateřinského paláce včetně Jantarové komnaty je nutné objednat před odletem - bližší informace budou zaslány cca 45 dnů před zahájením zájezdu)
- vízum do Ruska - aktuálně je elektronické vízum vystavováno zdarma (vyřizuje CK)
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- ČASOVÁ SLEVA při záloze 5.000,- Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.4.2021) = -500,- Kč
- komplexní pojištění = 140,- Kč/zájezd
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 104,- Kč/zájezd
- 1-lůžkový pokoj = 4.500,- Kč
Garantem zájezdu je CK MAMUT TOUR.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Petrohradu

V cca 11:20 hod. odlet z Prahy do Petrohradu. Okružní jízda bývalou metropolí Ruského impéria rozprostírající se na 40 ostrovech spojených 300 mosty - okouzlujícím městem, které nechal roku 1703 v bažinách ústí řeky Něvy zbudovat po vzoru holandských měst ruský car Petr Veliký. Návštěva neoklasicistního chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. V interiéru mimo jiné naleznete výstavu popisující zrod této monumentální stavby, jejíž dokončení trvalo více než 40 let a která za komunismu sloužila jako Muzeum ateismu. Ubytování v hotelu situovaném necelých 15 min. chůze od Ermitáže, 2 min. od rušného bulváru Něvský Prospekt.

2. den: Petropavlovská pevnost, katedrála sv. Petra a Pavla, Palácové náměstí

Prohlídka rozsáhlého komplexu Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou "Sankt Petěrburgu" dokumentující slavnou, ale bouřlivou historii města. Dominantou je katedrála sv. Petra a Pavla s nepřehlédnutelnou, více než 120m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců. Návštěva pestrobarevného chrámu Kristova vzkříšení postaveného v tradičním ruském stylu na místě, kde byl roku 1881 revolucionáři zavražděn car Alexander II. Půvabný interiér zdobí řada pozoruhodných mozaik (7.000m2) a vzácných ikon. Přesun na legendární Palácové náměstí s impozantním žulovým monolitem zvaným Alexandrův sloup a velkolepou budovou Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou čítající rovněž řadu soch v nadživotní velikosti. Prohlídka věhlasné Ermitáže, jednoho z největších muzeí na světě schraňující přes 3 miliony uměleckých předmětů. Návrat na ubytování.

3. den: PETRODVORCE, CARSKOJE SELO

Přejezd na pobřeží Finského zálivu, do cca 35 km vzdáleného paláce PETRODVOREC vystavěného carem po vzoru francouzského Versailles v obrovském parku (800 ha) s více než 170-ti fontánami různých velkostí. Důmyslnému vodnímu systému vodotrysků v exteriéru vévodí tzv. Velká kaskáda se sochou Samsona. Ačkoliv samotná budova byla vážně poničena nacistickými vojsky, pečlivě zrestaurované interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly podávají působivé svědectví o životě tehdejších vládců. Odpoledne návštěva letního carského sídla v Puškinu známého pod jménem CARSKOJE SELO. Prohlídka majestátného Kateřinského paláce - mistrovského barokního skvostu v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, jejíž věrná kopie byla zpřístupněná veřejnosti teprve v roce 2003. Návrat na ubytování.

4. den: Výlet lodí po Něvských kanálech, odlet do Prahy

Výlet lodí po Něvských kanálech s úžasným panoramatem nejvýznamnějších staveb "Benátek východu" (budova Admirality, Vasiljevský ostrov - sídlo muzeí a vědeckých institucí, Zimní palác, Petropavlovská pevnost…). Návštěva neoklasicistního chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. V interiéru mimo jiné naleznete výstavu popisující zrod této monumentální stavby, jejíž dokončení trvalo více než 40 let a která za komunismu sloužila jako Muzeum ateismu. Transfer na letiště. Přílet do Prahy v cca 17 hod.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Petrohrad, město s palácem se dvěma tisícovkami oken a úchvatnou Ermitáží Hlavní město je sice Moskva, ale většina zásadních historických okamžiků Ruska se odehrála právě tady. Nádherné velkoměsto s 5 milióny obyvatel je kulturní metropolí Ruska. A obklopuje ho i přírodní krása – nedaleko je obrovité Ladožské jezero, přímo u něj pak Finský záliv Baltského moře. Pojďme si projít jeho nejkrásnější místa.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.