Severní Kavkaz

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Typ ubytování 10x turistický hotel nebo v soukromých domech (vět
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 47 804 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ruská část Velkého Kavkazu
Čečensko, Dagestán, Ingušsko, Severní Osetie
Mrtvá města v pohoří Kavkazu
Kavkazská pohostinnost a výborná kuchyně
Horská jezera a střediska
Geograficky nejvyšší vrchol Evropy Elbrus

Program zájezdu

1. den

letecký přesun do Machačkaly

2. den

hlavní město Dagestánské republiky Machačkala (centrum města, mešita), duna Sary-Kum vysoká 262 metrů (nejvyšší písečný přesyp na území Ruské federace)

3. den

odjezd podél pobřeží Kaspického moře do druhého největšího města Dagestánu Derbent (citadela Naryn-Kala, hradby a staré město s nejstarší mešitou na území bývalého SSSR), možnost koupání na písečných  plážích Kaspického moře

4. den

cesta podhůřím Kavkazu do vesnice Kubachi (vyhlášené perskou keramikou), horské vesnice Čoch a Gunib, opušťená vesnice Gamsutl, pokračování kolem vodní nádrže Chirkeysk do kaňonu Sulak (nejhlubší kaňon v Evropě)

5. - 6. den

přejezd do Čečenské autonomní republiky, největší a nejhlubší horské jezero severního Kavkazu Kazenoj-Am (Modré jezero), "mrtvé město" Khoy, cesta nejdelší soutěskou severního Kavkazu Argun, hlavní město Groznyj (monumentální mešita "Srdce Čečenska", tržnice Berkat, pravoslavný chrám archanděla Michaela, muzeum Achmata Kadyrova, obchodní centra)

7. den

pozůstatky bývaleho duchovního centra našchinců Chajbach, kde došlo v roce 1944 při deportaci Čečenců k upálení několikaset civilistů za živa, přejezd do Republiky Ingušsko, přírodní rezervace Erzi, komplexy středověkých obranných věží Egikal a Targim (podmíněno bezpečnostní situací a vyřízením permitu)

8. - 9. den

hlavní město Severní Osetie-Alanie Vladikavkaz (carská architektura, Osetinské kostely a mešity), Beslan (město nechválně proslulé terotistickým útokem na školu v roce 2004), "vesnice mrtvých" Dargavs (nekropolis 99 hrobek budovaných od 12. století), Tsey (turistické a lyžařské centrum ve stejnojmenném kaňonu), Národní park Alanija (ledovce, vodopády, čtyřtisícové vrcholy Velkého Kavkazu, domov kozoroha kavkazského a orlasupa bradatého)

10. den

Nalčik, hlavní město Kabardsko-Balkarské republiky (tržiště, pevnost, Leninová třída, parky), vodopády Chegem, ruiny pohanské nekropole Eltyubyu budované od 8. století

11. den

středisko Těrskol pod nejvyšší horou Kavkazu a Ruska Elbrus s nadmořskou výškou 5 642 m. n. m. (fakultativně výjezd lanovkou na stanici Gara Baši ve výšce 3 800 m. n. m., lehký treking v okolí údolí Azau s ledovci a vodopády, výhledy na Elbrus, muzeum alpinismu v Tegenekli)

12. den

návrat do Vladikavkazu, odlet do ČR                                                                           

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.