Tallin - Helsinky - Petrohrad

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko, Estonsko, Finsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 37 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznejte tři perly Finského zálivu, z nichž každá vyniká svou vlastní jedinečnou historií a architekturou.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet do Tallinu, po příletu přivítání na letišti transfer do hotelu, ubytování, individuální volno, nocleh.

2. den - TO NEJLEPŠÍ Z TALLINU

Snídaně, celodenní okružní jízda Tallinem se zachovalými hradbami a romantickými zákoutími ve spleti malebných uliček včetně katedrály Sv. Marie a ortodoxního chrámu Alexandra Něvského. Návštěva nejstarší části Pirity, kde končí město Tallin a začíná moře. Prohlídka tamní zříceniny kláštera St. Briget a parku Kardiorg, který byl postaven v barokním stylu Petrem I. Procházka přístavní čtvrtí Kalamaja s typickými dřevěnými rybářskými domky a množstvím kavárniček a tržnicí Bauti Jaama Turg. Na závěr navštívíme skanzen pod širým nebem v Rocca al Mare, návrat do hotelu, nocleh v Tallinu.

3. den - LODÍ DO HELSINEK, VLAKEM DO PETROHRADU

Snídaně, odjezd trajektem do Helsinek. Procházka po samotném historickém centru města, dále prohlídka dominanty města - Helsinské evangelické katedrály a Uspenské katedrály – největší pravoslavné katedrály v západní Evropě, transfer na nádraží, odjezd vlakem, ubytování a nocleh v Petrohradě.

4. den - TO NEJLEPŠÍ Z PETROHRADU - ERMITÁŽ

Snídaně, návštěva Vladimirského pravoslavného chrámu na Vladimirském prospektu, který navštěvoval světoznámý ruský prozaik Dostojevský. Zastávku u legendárního křižníku Aurora. Návštěva Petropavlovské pevnosti s prohlídkou katedrály Sv. Petra a Sv. Pavla. Prohlídka Zimního paláce včetně Ermitáže. Návrat do hotelu, nocleh v Petrohradě.

5. den - LETNÍ SÍDLO PETRA VELIKÉHO

Snídaně, odjezd do letní rezidence Petra Velikého Petrodvorce, postaveného podle Versailles se 170 fontánami a vodními kaskádami. Prohlídka paláce. Dále zastávka ve městě Puškin, původním jménem Carskoje Selo, jehož parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta a Kateřina Veliká. Procházka parkem a návrat do Petrohradu. Vyhlídková plavba po jedinečných petropavlovských kanálech, návrat do hotelu, nocleh Petrohrad.

6. den - PŘÍLET DO PRAHY

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Prahy s přestupem v Moskvě.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.