To nejlepší z Kamčatky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 106 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zcela jedinečné přírodní podmínky a strategická poloha na východní výspě ruského impéria předurčily tomuto výraznému pacifickému poloostrovu jeho unikátní postavení v rámci Ruska i v deníčcích cestovatelů, kteří touží poznat odlehlé oblasti civilizovaného světa. Na Kamčatce je ale pořád hlavním vládcem nespoutaná příroda, modelovaná rozsáhlou sopečnou činností, která Kamčatku řadí mezi nejaktivnější vulkanické oblasti světa  s desítkami sopek typického kuželovitého tvaru, s gejzíry, fumarolovými poli i termálními prameny. Připravit do této krásné, hornaté a převážně liduprázdné krajiny relativně pohodlný poznávací zájezd není snadné. Asfaltové silnice končí pár kilometrů za jedinou výrazně osídlenou oázou kolem přístavu Petropavlovsk-Kamčatskij a dále je třeba se do nitra poloostrova probíjet těžkými terénními automobily nebo elegantněji a rychleji s pomocí vrtulníků. S výjimkou sopečných pouští po nedávných erupcích ale tuto oázu převážně obklopuje bujně zelená tajga, zavlažovaná hojnými srážkami od okolního oceánu. Nabízíme vám aktivní pobytový zájezd se zázemím v příjemném hotelu s vlastním termálním bazénem a zajištěnou plnou penzí, který leží na okraji obydlené oblasti. Odtud budeme vyrážet do bližšího okolí směrem do vnitrozemí i k romantickému pobřeží Pacifiku. A do vzdálených lokalit, na nejunikátnější místa rozlehlého poloostrova, nahlédneme dvěma vrtulníkovými lety směrem na sever a na jih. Náročnost:V programu jsou naplánovány až tři dny s nenáročnými pěšími výlety, pokud do nich nezasáhne přesun vrtulníkových výletů kvůli počasí. Vždy jde o přejezd terénním autem a několikahodinový pozvolný pěší program s převýšením do 300 m a se zastávkami na zajímavých místech. Nejnáročnější bude den s výletem do kráteru vulkánu Mutnovskij, který zahrnuje i dlouhý terénní přejezd a u nějž by eventuální neprůjezdnost posledního úseku mohla převýšení pěšího výstupu navýšit. Vždy bude případně možné užít si okolní přírodu jen v okolí auta.Klima:Poněkud drsnější s proměnlivým, často větrným počasím; příznivé teploty jsou zde v létě srovnatelné např. s jižní Skandinávií.Očkování a zdrav. příprava:Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.Velikost skupiny:10–16 účastníků.Poznámka:Pořadí jednotlivých dní programu se může měnit podle počasí, zejména s ohledem na povolení vzletu vrtulníkům, které se uděluje vždy až v den odletu. Kdyby se za mimořádně nepříznivých podmínek nepodařilo jeden či dokonce oba lety přesunout, vrátíme vám ušetřené náklady, tj. v přepočtu asi 15 500 Kč za jižní let a 16 500 Kč za severní let, mínus případné vícenáklady za náhradní program nad rámec plánovaného itineráře zájezdu. Částky byste dostali zpět na místě v rublech, takže je potřeba počítat s menší kurzovní ztrátou při zpětné výměně.

Popis stravování

Hotelová polopenze se opírá o ruskou, místně specifickou kuchyni s využitím darů moře. Obědy na pěší výlety dostaneme  formou balíčku, během lodního a vrtulníkových výletů je oběd součástí programu. Mimo cenu jsou individuální obědy v den příletu a v Petropavlovsku během prohlídky města.

Popis ubytování

V menším hotelu ruského typu, umístěném v přírodní lokalitě, ve vybavených dvoulůžkových pokojích. V jídelně je bar, v ceně pro ubytované jsou setrvale k dispozici dva venkovní termální bazény, ve větším si lze i zaplavat.
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha – Moskva – Kamčatka, přílet před polednem, transfer do hotelu, oddech a první koupání v hotelovém termálním bazénu, který bude možné využívat každodenně.

3. den

Terénním autem k jezeru do kvetoucí doliny Vačkažec a nenáročný pěší výlet k vodopádům.

4. den

Vrtulníkem na sever do nejpřísněji chráněné Kronocké rezervace – přibližně 6 hodin programu s přistáním na 2–3 místech, z toho asi polovinu doby trvají přelety – unikátní Dolina gejzírů, dle podmínek přistání i v rozlehlé a velmi aktivní kaldeře Uzon, koupání v Nalyčevských termálních pramenech, během letu i na místě výhledy na řadu vulkánů.

5. den

Minibusem do Petropavlovsku-Kamčatského, prohlídka metropole Kamčatky, a dále na pláže Pacifiku obklopené skalními útesy.

6. den

Vrtulníkem na jih do Jihokamčatské rezervace – podmínky shodné se severní trasou – medvědi lovící lososy u Kurilského jezera, dle podmínek přistání u jezer pod vulkánem Ksudač, koupání v Chodutkinských termálních pramenech s výhledem na Chodutkinskou sopku.

7. den

Terénním autem do sedla mezi vulkány Korjackij (3456 m) a Avačinskij (2741 m) – nenáročný pěší výlet na vrchol Verbljud a pozorování dlouhochvostých syslíků, cestou zpět koupání v přírodních siřičitých termálních pramenech Zeljonyje ozerka.

8. den

Terénní přejezd pod vulkán Mutnovskij (2322 m)  – výhledy na vulkány Viljučinkij, Gorelij aj., efektní barevný Opasnyj kaňon s úvodním téměř stometrovým vodopádem, pěší výstup do činné kaldery vulkánu Mutnovskij a bezprostřední kontakt s velmi působivými sopečnými efekty (pronikavě syčící fumaroly s vývěry páry a plynů, vřící potoky a bublající bahenní kotle, žluté povlaky krystalické síry aj.)

9. den

Minibusem Petropavlovsk-Kamčatskij a lodní výlet po Avačinském zálivu a za standardních podmínek i po okolním otevřeném Pacifiku (asi 6 hodin) – panoramata pobřeží s třemi elegantními kuželovými vulkány, skalní útvar Tři bratři, ostrov Staričkov, příbojové jeskyně a další skalní útvary, pozorování tuleňů a ptačích kolonií (zejména mnoho papuchalků, kormoránů a alkounů). Závěrečný nákup kamčatských specialit ve velké tržnici – uzení lososi, kaviár a mořské plody za příznivé ceny.  

10. den

Závěrečná ranní koupel v bazénu a odjezd na letiště, letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.