Vlakem z Petrohradu do Moskvy

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 43 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dvě chlouby starých časů se změnily k nepoznání. Rekonstrukce památek a modernizace zvýšily zájem turistů.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY DO PETROHRADU

Odlet z Prahy do Petrohradu, transfer do hotelu, ubytování.

2. den - GRANDIÓZNÍ PALÁC KATEŘINY I.

Snídaně. Celodenní výlet do okolí Petrohradu s návštěvou malebných městeček Puškin a Pavlovsk. První zastávkou je 25 km vzdálené město Puškin, původním jménem Carskoje Selo, jehož parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta a Kateřina Veliká. Prohlídka paláce Kateřiny I. – mistrovského barokního díla. Odjezd do 3 km vzdáleného Pavlovska, komplexu pojmenovaném po synovi Kateřiny Veliké. Prohlídka expozic Velkého paláce, který je vrcholem klasicistní architektury. Procházka 6 hektarovým krajinným parkem. Návrat do Petrohradu, nocleh.

3. den - ZIMNÍ PALÁC A AURORA

Snídaně. Dopolední prohlídka Petrohradu založeného v roce 1703 a jeho nejzajímavějších pamětihodností. Návštěva Něvského prospektu a katedrály Sv. Izáka. Zastávka na Vasiljevském ostrově s výhledem přes řeku Něvu na Zimní palác a Petropavlovskou pevnost. Prohlídka Petropavlovské pevnosti a návštěva katedrály Sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Velikého a jeho následovníků. Zastávka u legendární lodi Aurora, přesun na Palácové náměstí před Zimním palácem. Návštěva Zimního paláce, ve kterém sídlí jedna ze tří největších a nejvýznamnějších galerií světa – slavná Ermitáž s 2,7 milionu exponátů. Nocleh v Petrohradě.

4. den - DO MOSKVY LŮŽKOVÝM VLAKEM

Snídaně. Doporučujeme půldenní fakultativní výlet do 30 km vzdáleného Petrodvorce, letní rezidence Petra Velikého. V parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30.000 litrů vody za sekundu. V rámci výletu si prohlédnete Velký palác a na mořském břehu stojící palác Montplaisir. Po návratu transfer na vlakové nádraží, odjezd lůžkovým vlakem do Moskvy.

5. den - TO NEJLEPŠÍ Z MOSKVY

Příjezd do Moskvy v ranních hodinách. Prohlídka Moskvy založené v roce 1147 a jejích nejzajímavějších pamětihodností. Zastávka na Rudém náměstí, obklopeného ze tří stran charakteristickými symboly Moskvy– chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V. I. Lenina a obchodním domem GUM. Následuje Kreml - hlavní dominanta Moskvy s prohlídkou katedrály Nanebevstoupení se slavnými freskami, katedrály Archanděla Michaela, 200tunového zvonu s názvem Car kolokol, úřední budovy ruského prezidenta a dalších historických míst. Nocleh v Moskvě.

6. den - MOSKVA

Snídaně, celodenní individuální volno.

7. den - POUTNÍ MÍSTO SERGIJEV POSAD

Snídaně. Půldenní výlet do městečka Sergijev Posad, 75 km vzdáleného poutního místa pro věřící z celého Ruska. V roce 1345 zde byl mnichem Sergejem, známým jako „Strážce Rusi“, založen klášter Nejsvětější Trojice. V 16. století zde byly vybudovány masivní hradby a impozantní Chrám Nanebevstoupení. V době obléhání Moskvy zde pobýval i car Petr Veliký. Odpoledne individuální volno. Nocleh v Moskvě.

8. den - PŘÍLET PRAHA

Snídaně. Doporučujeme fakultativní návštěvu slavné Treťjakovské galerie – světově proslulé umělecké sbírky. Pro milovníky nákupů možná návštěva obchodního domu GUM, zařazeného v roce 2002 mezi 10 nejluxusnějších obchodních domů světa, či navštívit největší moskevskou tržnici v Izmajlovském parku. Transfer na letiště, odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.