Rwanda - Uganda - Horské gorily v zeleném srdci Afriky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rwanda, Uganda
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 86 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dechberoucí setkání s horskými gorilami, safari v nejznámějších parcích Ugandy.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do RWANDY. Malá a dnes idylická země má hory výšky Mt. Blancu, orchideje, bujnou džungli, kuriózní opice, magická jezera.

2. den

Kontrasty hlavního města Kigali. Společná káva v Hôtelu des Mille Collines známého z filmu Hotel Rwanda. Memoriál genocidy v"roce 1994 je citlivou sondou do duše. Odjezd do NP Akagera – největšího parku na území Rwandy. Různorodá krajina, porosty akácií, otevřené travnaté pláně a skalní pahorky, také však mokřady a jezera napájená řekou Akagera. Nocleh na území parku.

3. den

Celodenní safari v"NP Akagera. Setkání se slony, buvoly, antilopami (oblast výskytu největší antilopy na světě antilopy losí), hyenami. Park je i domovem leopardů a lvů. NP Akagera patří k nejlepším místům na pozorování ptáků v Africe, žije tu asi 530 druhů ptáků! Návrat do Kigali. ""

4. den

Přes městečko Gitarama, místo vyhlášení republiky. Královské Butare, původní hlavní město Rwandy - Urundi. Nezapomenutelné národní muzeum. Královský palác plný atrakcí."

5. den

NP Nyungwe (znamená magický). 1050 druhů rostlin, 200 orchidejí, 250 endemitů, 85 savců, 278 ptáků, 38 plazů, 120 motýlů, unikátních 13 druhů primátů. Největší horský primární prales východní a střední Afriky dává 70% vody Rwandě, tvoří horský předěl řek Nil a Kongo. Výprava do nejvyšších pater džungle. Stromové lávky zavěšené až 100 metrů nad zemí, nejvyšší na světě? Výjimečné sledování života v"korunách stromů je"neopakovatelným zážitkem.

6. den

Cestu nad jezerem Kivu považovali i Hanzelka a Zikmund za nejkrásnější trasu. Letovisko Kibuye a pláže jezera Kivu. Přístavní život a vodní radovánky, bujná zeleň, pohoda pláží. Fakultativně možnost plavby lodí na dva ostrůvky, pozorování kaloňů a krmení kočkodanů. Romantická večeře z"darů jezera.

7. den

Cesta podél jezera Kivu s"výhledy na jezero. Přejezd na hranici UGANDY. Vesnička Kisoro.

8. den

Magická přítomnost parků Virunga (UNESCO) a Mgahinga. S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem – horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává každým. Zalije vás pocit nadšení, že jste nic silnějšího nezažili! Na světě jich žije už jen přes devět set. Možnost pozorovat divoká zvířata téměř na dosah ruky. Nocleh v"Kisoro. "

9. den

Přejezd"k NP Queen Elizabeth. Zastávka u příjemného jezera Bunyoni. Průjezd oblastí nazývaném „africké Švýcarsko“ a dále pokračování do jižní části NP Queen Elizabeth.

10. den

Trek džunglí v"oblasti Kalinzu Forest s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem trasy. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Desítky hrochů, krokodýli, sloni, pelikáni, kladivouši, orli a další druhy ptactva. Podvečerní safari v NP Queen Elizabeth. "

11. den

Ranní safari s šancí na lvy, stáda slonů, vodušky, buvoly, prasata bradavičnatá. Endemický kob. Překročení rovníku (levou nohou na severu, pravou na jihu?). Cestou zastávka u vulkanických jezer s"okouzlujícími zákoutími. Přejezd přes vyhlášené čajové plantáže do horského letoviska Fort Portal. Nocleh ve Fort Portal."

12. den

Přesun zpět do Kampaly. Spatříme i Viktoriino jezero, největší vodní plochu Afriky. Večerní odlet.

13. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.