Plachetnicí Seychelským souostrovím

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Seychely
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 113 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Prožijte pohádkovou dovolenou během plavby plachetnicí po scénických ostrovech Seychelského souostroví.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY NA SEYCHELY

2. den - MAHÉ

V brzkých ranních hodinách přílet na hlavní ostrov Mahé, přivítání na letišti zástupcem partnerské CK, transfer do zvoleného hotelu, individuální volno ke koupání, opalování, relaxaci, poznávání krás ostrova.

3.-4. den - MAHÉ

Snídaně, individuální volno ke koupání, opalování, relaxaci, poznávání krás ostrova. Ostrov Mahé - tento hlavní ostrov s mezinárodním letištěm, které slouží i jako odletové místo na všechny ostatní ostrovy a korálové skupiny je také největší. Nad hlavním městem Victoria se vypíná nejvyšší pohoří celého souostroví (905 m n.m.), jehož bujná tropická vegetace je chráněna národním parkem. Další 2 národní parky jsou podmořské. Pobřeží ostrova je členité s mnoha nádhernými zákoutími s typickými žulovými balvany a nádhernými písčitými plážemi.

5. den - OSTROV ROUND

Brzká snídaně, transfer do přístavu k nalodění. Nástup na loď, přivítání kapitánem, v poledne vyplutí z Mahé. Odpoledne připlutí k ostrovu Round nedaleko ostrova Praslin, kreolská večeře formou barbecue na palubě lodi. SEA SHELL/SEA PEARL Lodi postavené na počátku 20. stol v Holandsku, které byly po pečlivé rekonstrukci koupeny na konci 20. stol. Seychelskou společností. Od této doby jsou využívány k výletním plavbám mezi jednotlivými ostrovy Vnitřních Seychel. Vybavení lodí: 8 plně klimatizovaných kajut s umývadlem Klimatizovaný salón TV, DVD přehrávač, výrobník ledu, pračka, sušička Horní paluba s houpací sítí na opalování Krytá paluba se salónem 3 sprchy, 4 toalety, 1 sprcha na palubě Posádka: kapitán, šéfkuchař, mechanik, 2 stevardi, 1 potápěčský instruktor, 2 plavčíci

6. den - OSTROV PRASLIN

Snídaně na palubě lodi, plavba na druhý největší ostrov souostroví Praslin, návštěva památky Unesco – přírodní rezervace Valle de Mai. Tento původní prales je domovinou kuriózně tvarovaných dvojořechů – coco de mer a též papouška Černého. Odpoledne návrat na loď, možnost potápění, šnorchlování, využití dalších vodních sportů.

7. den - OSTROV LA DIGUE

Snídaně na palubě lodi, plavba na ostrov La Digue, kde čas plyne tak pomalu…kde jízdní kola a volské potahy jsou nejběžnější dopravní prostředky. Ostrov je domovem endemického lejskovce seychelského a velice známých žulových formací na Anse Source d´Argent – nejfotografovanější pláží na světě. Poznejte ostrov na jízdním kole, možná se zastavíte v centru Union, kde se můžete seznámit s tradičními způsoby obživy původních obyvatel – pěstování vanilky, získávání kopry, stavba lodí.

8. den - SESTERSKÉ OSTROVY

Snídaně na palubě, loď pluje k ostrovům Grande a Petite Soeur (Sesterské ostrovy), kde jsou skvělé možnosti pro šnorchlování a potápění. Možnost prozkoumávání těchto neobydlených tropických ostrovů. Odpoledne plavba k dalšímu žulovému klenotu Seychelského souostroví – ostrovu Coco – s fantastickými možnostmi šnorchlování mezi pestrobarevnými tropickými rybami.

9. den - OSTROVY BOOBY A ARIDE

Snídaně na palubě, plavba k ostrovu Booby, dopoledne čas na potápění, šnorchlování a další vodní sporty. Po obědě plavba k ostrovu Aride jež je přírodní rezervací s výskytem většího množství endemických druhů ptáků, domovem Gardénie Wrightovy a 400 druhů ryb žijících v okolních vodách. Naučné stezky vedou na útes s vyhlídkou odkud budete mít možnost sledovat ladný ptačí balet.

10. den - OSTROV CURIEUSE

Ráno prohlídka neobydleného ostrova Curieuse s hustým mangrovovým porostem. Hlavním lákadlem je farma s chovem obřích želv v prostorách ruin bývalé kolonie pro lidi s leprou. Oběd na ostrově formou barbecue. Odpoledne čas na vodní sporty, či relaxaci na pláži.

11. den - OSTROV SECHE

Po snídani plavba zpět na hlavní ostrov Mahé se zastávkou na ostrůvku Seche s možností šnorchlování nebo potápění, závěrečná večeře na pláži a odplutí do přístavu Port Victoria k přenocování.

12. den - VYLODĚNÍ NA MAHÉ, ODLET

Po snídani vylodění, celodenní prohlídka ostrova Mahé s obědem. V podvečer transfer na letiště k odletu s přestupem do Prahy

13. den - PŘÍLET DO PRAHYZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.