Alžběta - Sklené Teplice

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovensko, Štiavnické vrchy, Sklené Teplice
Název ubytování Alžběta - Sklené Teplice
Typ ubytování Lázeňský dům
Druh zájezdu Pobytové, relaxační
Cena za osobu celkem od 3 920 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Atis Ukaž zájezd na stránkách CK
Popis zájezdu

POLOHA UBYTOVÁNÍ
Areál léčebných termálních lázní se nachází ve Středním Slovensku, na úpatí Štiavnických vrchů, cca 50 km JZ od Banské Bystrice, v překrásném idylickém lesnatém údolí, kterým protéká potok Teplá. V současnosti ve Sklených Teplicích vyvěrá 14 pramenů s teplotou od 37°C do 52,3°C. Termální voda je vynikající na pohybové a nervové ústrojí. Prostředí je vhodné pro všechny věkové kategorie.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ
Budovy v areálu jsou od sebe vzdálené od 50 do 500 m. V areálu je k dispozici centrální recepce, prodej suvenýrů, půjčovna kol, petanqueové hřiště, kavárna Historický Kursalon, informační středisko, pizzerie a letní posezení s hudbou. V LD ALŽBĚTA (dříve LENKA): ubytování, jídelna, výtah, dostupné Wi-Fi připojení. V LD MATEJE BELA (dříve PARK): ubytování, výtah, dostupné Wi-Fi připojení, Lobby bar. Klienti z LD Mateje Bela dochází na stravu do LD Alžběta (cca 330 m).Léčebné procedury: Wellness saunový svět (v Relax Thermal): bylinková, eukalyptová, aroma sauna, finská sauna, infrasauna, tapidárium, ledopád, ochlazovací vědra, termální bazén (12x4 m, 34°C), masážní křesla, whirpool pro 3 osoby, solárium, přístroje na formování postavy. Budova se solnou jeskyní, kde je i rodinná sauna - 1x infra a 1x finská.Termální minerální/léčivé koupele: * unikátní jeskynní parní lázeň (42°C) - max. 20 min, poté následuje 20 min zábal a 20 min relax v masážním křesle (není vhodný pro děti do 12 let, osoby s vysokým krevní tlakem a srdečními a cévními onemocněními) * koupel Marie Terezie - v LD Marie Terezie (37°C a 39°C) spojení s venkovním bazénem (pouze v chladným měsících) - max. 30 min, poté zábal a relax. * Banská koupel (8 x 7 m) 34°C - max. 1 hod, vhodný na cvičení ve vodě i pro děti. * krytý bazén v Goethově domě (37 °C), Vodoléčba: podvodní masáže, perličkové koupele + zábal, perličkové koupele s mořskou solí + zábal, vířivá kaskáda, skotské střiky, masáže: klasické, reflexní, královské masáže, indická masáž hlavy, originální thajské masáže různého druhu, ruční lymfodrenáže, masážní křeslo, masáž lávovými kameny (60 min), elektroléčba: diadynamic, phyaction, magnetoterapie, ultrazvuk, hydrogalvan, biolampa, solux, horské slunko, ostatní procedury: parafínové zábaly, plynové injekce, parafango, rašelinové obklady, ergometr, inhalace, BODY CARE, body forming, rekondiční a masážní stoly, přístrojová lymfodrenáž, fitness.

PŘÍJEZD VLAKEM
Do Hliniku nad Hronom odtud autobusová linka Žiaru nad Hronom - Banská Štiavnica, přes do Sklené Teplice.Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM
Autobusem do Žiaru nad Hronom nebo do Zvolena a odtud přestup na autobus směr Banská Štiavnica. Autobus ze Zvolena do Banskej Štiavnice nesmí jet přes Bansku Belu, ale přes Žiar nad Hronom - jen ten stojí v Sklených Teplicích.V případě potřeby je možné zajistit dovoz a odvoz klientů z vlakové nebo autobusové zastávky.Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM
Autem Trenčín - Bánovce - Prievidza - Ždiar nad Hronom, dále směr Žárnovica - v Hliníku nad Hronom odbočit do Sklených Teplic.

Popis stravování

FORMA STRAVY Plná penze.Strava pro klienty LD Mateje Bela a LD Alžběta se podává v LD ALŽBĚTA - dříve Lenka (cca 300 m od LD Mateje Bela).

Popis ubytování

URČITĚ OCENÍTEProč Lázně Sklené Teplice:- léčba zaměřená na choroby pohybového ústrojí- používáme jen přírodní neupravovanou vodu, ale i přesto jsou lázně vhodné pro lidi s alergiemi- prohřejeme Vaše kosti - EVROPSKÝ UNIKÁT - unikátní jeskynní koupel - "PARENICA"- malé, útulné lázně v překrásném prostředí Štiavnických vrchůKDE BUDETE SPÁT2 - lůžkové pokoj s možností přistýlky (přenosné lůžko), Spr.+WC, SAT/TV, chladnička, - v LD ALŽBĚTA (dříve LENKA). Dostupné Wi-Fi připojení v hotelu. Pokoje na ověření, pokud nebude dostupná kapacita na LD Alžběta, lázně si vyhrazují právo ubytovat klienta v jiném lázeňském domě (LD Goethe, LD M. Bela)Za příplatek možnost ubytování v nově zrekonstruovaném LD MATEJE BELA (dříve PARK).V LD Relax Thermal se nacházejí i bezbariérové pokoje (kapacity na dotaz) - bezbariérové jsou zde jak pokoje, tak léčebné procedury. POZOR! cena je ODLIŠNÁ jak v LD Alžběta nebo KD Mateje Bela.CELKOVÁ KAPACITAAlžběta: 70 lůžekFORMA STRAVYPlná penze.Strava pro klienty LD Mateje Bela a LD Alžběta se podává v LD ALŽBĚTA - dříve Lenka (cca 300 m od LD Mateje Bela).POBYT S DĚTMIJedno dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA !MOŽNOST KOUPÁNÍBazény v areálu lázní: viz vybaveníV obci veřejné celoroční termální koupaliště se 3 bazény (u LD Alžběta) - toto koupaliště je vhodné i pro děti.NEPŘEHLÉDNĚTEVšechny pobyty začínají nástupem od 13:00 do 17:00 hod a večeří v den příjezdu. Pobyty končí snídaní a uvolněními pokoje do 10.00 hod v den odjezdu. Pozdější nástup na pobyt (tedy po 18.00 hod je nutné domluvit předem na recepci). V případě nástupu na pobyt po 18:00 hod (bez předchozí domluvy s recepcí) zaniká nárok na stravu celý den.Vratná záloha na ovladač brány v LD Mateje Bela (dříve Park) k: 20 EurVratná záloha na trezor: 30 EurLázně neposkytují cestovní balíčky, jako náhradu stravy.REKREAČNÍ POPLATEK1 Eur/denPOBYT SE ZVÍŘETEMNepovolen!PARKOVÁNÍNehlídané zdarma, zabezpečené kamerovým systémem

Program zájezdu

PROGRAMOVÝ POBYT č.1

KOUPELE NA ZKOUŠKU (3 až 6 nocí, nástup libovolný) - ubytování s plnou penzí (dle zvoleného počtu nocí) - snídaně bufetové stoly, obědy a večeře výběr z 5 menu- od 5 do 11 procedur pobyt (počet procedur závisí na počtu nocí, 3 noci = 5 procedur, 4 noci = 7 procedur, 5 nocí = 9 procedur, 6 nocí = 11 procedur)- lékařská konzultace- vstup do fitness- parkování- dostupné Wi-Fi

PROGRAMOVÝ POBYT č.2

LÉČEBNÝ POBYT ZDRAVÍ (7 až 21 nocí, nástup NEDĚLE) - ubytování s plnou penzí (dle zvoleného počtu nocí) - snídaně bufetové stoly, obědy a večeře výběr z 5 menu- cca 2 procedury denně (7 nocí = 13 procedur, 14 nocí = 27 procedur, 21 nocí = 41 procedur)- lékařská konzultace- vstup do fitness- parkování- dostupné Wi-FiBONUS při pobytu na 14 NOCÍ:Sleva 14=13 a bonus 2x vstup do Banskéhou koupele an 1 hodinu ve vyhrazeném čase, 1x Rodinná sauna a BONUS při pobytu na 21 NOCÍ:21 = 19 bonus 3x vstup do Banskéhou koupele an 1 hodinu ve vyhrazeném čase, 2x Rodinná sauna

PROGRAMOVÝ POBYT č.3

LÉČEBNÝ POBYT VÍKEND (3 dny / 2 noci, pobyt PÁ - NE) - 2x ubytování s plnou penzí - snídaně bufetové stoly, obědy a večeře výběr z 5 menu- 1x jeskynní parní koupel PARENICA s odpočinkovým zábalem- 1x částečná masáž 15 min- 1x koupel Marie Terezie nebo Banský koupel- 1x vodoléčba nebo rašelinový obklad- 1x využití bowlingové dráhy na 1 hod- parkování- vstup do fitness- využití masážně-rekondičních strojů- dostupné Wi-FiTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.